Огляд книги Ніни Янкович "Як загубити інформаційну війну"

Щоб зламати ричаг, не можна просто потягнути на одному боці. Комусь теж потрібно смикати за іншого. Те саме можна сказати про використання тріщин у культурній тканині країни; набагато ефективніше йти як праворуч, так і ліворуч.

Це одне з головних зауважень Ніни Янкович, співробітника дезінформаційного центру Вільсона, у своїй новій книзі, Як програти інформаційну війну: Росія, фейкові новини та майбутнє конфлікту. Коли іноземні актори використовують соціальні медіа, щоб передавати запальні меми, відео та статті, їм не потрібно створювати розбіжності. З ними вже досить багато працювати.

У книзі Янковіч уважно стежить за тим, що вона називає «операціями впливу» в Польщі, Грузії, Україні та інших країнах. Можливо, напади почалися в Росії, але для досягнення успіху громадянам країни потрібно було вірити. В Естонії пропаганда статуї, розрізаної навпіл і осквернення могил, була брехнею, "але, як і всі російські дезінформаційні кампанії, вони знайшли благодатний грунт, оскільки вони базувались на громадських страхах і почуттях, які були цілком реальними", - пише вона.

Це не такий далекий стрибок до США, де Янковіч була вражена, коли виявила, що подія, яку вона бачила, поділилася у стрічках друзів у Facebook про Знедолені протест під нахилом рисою - одна з подій, яку російське Агентство Інтернет-досліджень «ферми тролів» сприяло просуванню на платформі соціальних медіа. Чоловік, який організував флешмоб, навіть не підозрював, що відносно велика явка в якійсь мірі була завдяки 80 доларам реклами від тролів. Агентство також придбало рекламу в Instagram для флешмобу проти Хіларі Клінтон.

Коли Янкович почала шукати втручання Росії у вибори у США у 2018 році, вона зрозуміла, що кампанії деяких кандидатів закріпилися за деякою тактикою тролів. Вони створювали фальшиві акаунти, поширювали дезінформацію та переслідували прихильників опонентів. Сайти соціальних медіа почали впроваджувати зміни, щоб спробувати вирішити деякі питання цієї поведінки з 2016 року. "Їх недостатньо", - пише Янкович.

Хоча сайти поділяють частину вини, Янкович вважає, що політики по обидва боки проходу не вгадали про актуальність ситуації. У 2018 році вона дала свідчення перед Комітетом судової влади Сенату щодо запобігання втручанню у вибори. Перейдіть вперед до позначки часу 2:07:48 на цьому відео, щоб побачити порожні місця замість сенаторів.

Відсутність інтересу є проблемою, оскільки Янкович вважає, що рішення протистояти іноземним та внутрішнім кампаніям впливу набагато більше, ніж перевірка фактів Facebook. Естонія, Україна, Фінляндія та інші країни внесли глибші зміни, що стосуються суспільних поділів та освіти щодо того, як виявити дезінформацію та маніпуляції із засобами масової інформації.

Янковіч називає зусилля, спрямовані на припинення таких типів атак, "ударом-тролем". Для перемоги вам потрібно більше, ніж киянка. Вам потрібні різноманітні інструменти для кращого огородження, кращої освіти та меншого розподілу.

Останні повідомлення