Смерть миші: як технологія відстеження очей може врятувати ПК

Відстеження очей

За останні кілька років сенсорне управління змінило спосіб взаємодії з мобільними пристроями. Ця технологія настільки популярна на смартфонах, що Apple використала перевірений сенсорний підхід, щоб винайти мертвий ринок планшетів за допомогою iPad. Завдяки зростаючому зростанню цих пристроїв, сенсор в значній мірі розростається, набуваючи нових форм-факторів і створюючи потенційну загрозу для нашого найстарішого друга: ПК.

З усіма цими інтерфейсами, керованими рухом, для систем відеоігор та сенсорних інтерфейсів для мобільних пристроїв, ПК з клавіатурою та мишею просто відчуває себе, ну, старим. Клавіатура як і раніше є найшвидшим і найкращим способом введення великих обсягів даних та написання авторського вмісту, але миша та тачпад - це крок, віддалений від природного, прямого відчуття, яке виникає при використанні Wii, Xbox Kinect або сенсорного планшета . Тобі сподівається виправити цей дисбаланс.

Минулої п’ятниці я зустрівся з Барбарою Барклай, північноамериканською менеджеркою компанії Tobii Technologies (шведська компанія), щоб випробувати абсолютно новий тип інтерфейсу користувача, створений для робочих столів та ноутбуків. У невеликій офісній будівлі на Манхеттені, штат Нью-Йорк, вона дозволила мені спробувати один із 20 прототипів ноутбуків Lenovo, кожен з яких має вбудовані інфрачервоні датчики, які відстежують рух очей настільки точно і швидко, що навіть найкращі інтерфейси миші відчувають застарілість .

Ось як це працює

ПК для управління очима Lenovo-TobiiПерш ніж ми розпочали демонстрацію, Барбара пояснила технологію. Контроль зору Tobii працює трохи як Xbox Kinect (або зворотний Wii), але набагато ближче. Коли ви сидите перед ноутбуком, ряд із двох синхронізованих інфрачервоних датчиків, розташованих під екраном, сканує ваші очі. Вони роблять це приблизно від 30 до 40 разів на секунду, вивчаючи розмір та кут зіниці, блиск у кожному оці та відстань між вами та ноутбуком. Разом два датчики створюють стереоскопічне 3D-зображення вашого ока для огляду комп’ютером. Виходячи з кута та блиску ока, технологія Tobii точно розраховує, яку частину екрану ви дивитесь. Це навіть може сказати, коли ви відводите погляд або закриваєте очі. Щоб заощадити електроенергію, демонстраційний блок, що був під рукою, затемнював екран, коли ми відводили погляд.

Пояснивши, як це працює, Барбара відкалібрувала ПК для управління очима Lenovo-Tobii для її очей. Процес калібрування займає кілька секунд. В основному, ви дивитесь на серію з трьох до дев’яти крапок на екрані, що дає змогу комп’ютеру знати, куди дивляться ваші очі. Nintendo використовувала подібні калібрувальні тести на своїх контролерах Wii Motion Plus та програмному забезпеченні балансу Wii Fit. Калібрування безболісне, і його не слід робити дуже часто. Після калібрування ноутбук зможе зберегти ваш “очний профіль” і знати, як відкалібрувати, коли знайомий користувач увійде в систему.

Це насправді працює ... дуже добре

Далі ми пройшли декілька демонстрацій, створених вручну, які демонструють різні сценарії використання для контролю очей. Навіть після того, як я сам випробував його, мені було важко повірити, що демонстрація не є складною хитрістю. Однак через кілька хвилин я почав вірити.

Майже миттєво комп’ютер почав вловлювати мої рухи очей і реагувати на все, на що я дивився. Коли я дивився на предмет, він виділявся сам і виходив на перший план. Коли я подивився карту, вона точно знала, в яку область я дивлюсь, аж до пікселя. Подібно до того, як новачок у Wii буде шалено махати Wii Remote, моїм першим інстинктом було рухати головою, коли я розглядав різні елементи на екрані. Це працювало досить добре, але через кілька хвилин я дізнався, що технологія Тобі може вловлювати найтонші рухи очей без допомоги моєї голови. Якось це могло зрозуміти, коли я рухав очима на півдюйма вліво або вправо або випадково дивився вгору чи вниз, навіть на волосся.

ПК для управління очима Lenovo-Tobii

Плавність досвіду нагадала мені про те, коли я вперше використовував iPod Touch, і про те, як природно було відчувати пальцем і торкатися саме там, де я хотів. До Touch і iPhone більшість сенсорних екранів використовували резистивну сенсорну технологію, яка вимагала від вас фактичного натискання на екран. Ці екрани вимагали стилуса (пристрою, схожого на ручку) для досягнення точності, але Apple змінила гру завдяки своєму більш природному інтерфейсу, який дозволяє вам безпосередньо користуватися пальцями. Технологія управління оком Tobii настільки ж безпосередня, як і будь-який сенсорний інтерфейс. Це здається дотиком здалеку.

Застосування для контролю очей

Перша частина демонстрації (яку ви можете переглянути нижче) просто показує, куди ваші очі дивляться на екран. Дивитись на власні очі не особливо весело, але він показує, наскільки швидко система реагує, коли ви рухаєтесь або моргаєте. Однак після вступного екрану та калібрування ми потрапили в різні сценарії використання.

Читання: З усіх застосувань контролю очей читання демонструє його цінність більше, ніж будь-що інше. У кожного своя техніка та стиль читання на ноутбуці чи сенсорному пристрої. Особисто я, як правило, тримаю текст у верхній частині екрана. Іноді я використовую мишу, щоб виділити те, що я вже прочитав, а за допомогою кнопок напряму прокручую вниз. Контроль зору Тобі миттєво робить усі ці налаштовані стилі читання неактуальними. Більш природним чином, ніж читання книг, текст автоматично прокручується вгору, вниз, вліво або вправо для вас, коли ваші очі обводять екран. Це дивовижно. Вас бентежить слово? Добре, якщо ви дивитесь на одне слово досить довго, його визначення з’явиться.

Відтворення мультимедіа: Ще одна демонстрація, яку Барбара показала мені, - це простий медіаплеєр. Ряд фотографій та обкладинки альбомів заповнюють нижню частину екрана. Погляд на один з них підкреслює вибір, а погляд вгору відтворює музику або збільшує зображення, щоб ви могли краще розглянути. Готово прослуховування чи перегляд? Просто подивіться на інший пункт у списку. І коли ви секунду або близько того переглядали стрілки ліворуч або праворуч, з’являється наступна сторінка результатів.

Масштабування та панорамування: Контроль очей не означає, що від клавіатури немає ніякої користі. У демонстрації, схожій на Карти Google, ви можете панорамувати та масштабувати, дивлячись та натискаючи / утримуючи кнопку, яка добре працює. Одній кнопці призначено масштабування, а іншій кнопці призначено панорамування. Щоб збільшити масштаб, ви просто переглядаєте те, на чому хочете зосередитись, і натискаєте кнопку масштабування. Після збільшення, утримуючи ще одну кнопку та дивлячись вліво, вправо, вгору чи вниз, ви можете рухатись навколо збільшеного зображення. Ймовірно, існують навіть більш інтуїтивні способи виконання таких складних завдань.

Багатозадачність: Цього року на виставці CES я похвалив BlackBerry PlayBook за його легкий спосіб перемикання між програмами. Завдяки інтерфейсу, схожому на WebOS (або, можливо, самому WebOS), та керуванням очей Tobii, багатозадачність між програмами така ж природна, як і погляд ліворуч або праворуч від екрана. Використовуючи Windows 7, яка зовсім не оптимізована ні для чого, крім миші, Барбара перемикалася між вікнами, переглядаючи їх і натискаючи кнопку. Вона також легко пересувала піктограму вказівника миші по екрану.

Ігри: Остання демонстрація, яку ми грали, була простою Астероїди-подібна гра. Ваша місія - захистити Землю від шквалу комет і астероїдів розміром із Судний день, які проклали ваш шлях. Дивлячись на астероїд, спрацьовує лазер, який його продуває. Існує маса таких ігор на дотик, як ця, яка відбиває ваші рефлекси проти комп’ютера, але контроль очей піднімає швидкість та інтенсивність цих ігор. Я неймовірно раді бачити, які ігри можна робити, використовуючи швидкість очей.

Це лише декілька з багатьох нових способів контролю очей, які дозволять вам взаємодіяти з робочим столом ПК або ноутбуком. Коли ви починаєте думати про те, як ця технологія може взаємодіяти з розпізнаванням голосу, можливості здаються безмежними. Через кілька років, Звіт про меншини може виглядати застарілим.

Це як Kinect для ПК

ПК для управління оком Lenovo-Tobii

Microsoft заявила, що врешті-решт випустить технологію руху, схожу на Kinect, для ПК. Ну, я ненавиджу розказувати їм, але Тобі зробив багато важкої роботи. Переміщення Kinect на ПК означало б перенесення фокусу з тіла на очі та обличчя, чого Тобій досяг із надзвичайною точністю.

Я вже багато писав про Microsoft та багато викликів, з якими вона стикається з Windows 8. Наразі компанія має невдалу платформу Phone і не має стратегії планшетів. Щоб рухатись вперед, Microsoft повинна викликати ажіотаж навколо хліба та масла, що є традиційними ПК з клавіатурою. Управління очима Тобі - це саме той інноваційний інтерфейс, який Microsoft може створити всебічний новий досвід. Це може спростити складність ОС для робочого столу Windows, одночасно подолавши деякі прогалини між ПК та мобільними сенсорними платформами. При правильному впровадженні подібні технології можуть пожвавити деякий шум на ринку ноутбуків, особливо у поєднанні з багатьма ідеями, продемонстрованими Microsoft на Windows Phone та Xbox Kinect.

Барбара повідомила мені, що Microsoft вже є клієнтом компанії Tobii's для деяких своїх великих дослідницьких підрозділів, які гігант Редмонда використовує для вивчення ефективності власних макетів програм та інтерфейсів, відстежуючи рух очей потенційних клієнтів, коли вони відчувають новий дизайн. Microsoft, я дивлюсь на тебе. Якщо ви не спробуєте щось подібне, це зробить хтось інший.

Незалежно від того, хто це, очевидно одне: Тобі потрібен сильний партнер, який реалізує потенціал своєї технології.

Сподіваємось, приходить контроль очей

Як і будь-яка хороша технологія, контроль зору Tobii настільки корисний, як розробники програмного забезпечення, які пишуть для нього. Компанія веде переговори з низкою виробників обладнання, програмного забезпечення та платформ, щоб працювати над впровадженням своєї технології в ПК вже через два роки, але попереду буде важкий шлях. Технологія все одно повинна бути меншою, витрачати менше батареї та дешевше. Без бачення Apple сенсорні планшетні пристрої застоювали у невизначеному стані протягом десятиліття. Будемо сподіватися, що хтось із цих виробників платформ визнає потенціал контролю очей. Єдиний невдаха тут - миша, і, вибачте, друже, я люблю тебе, але твої дні злічені.

Останні повідомлення