Ось як робиться наполегливість, коли вона болить до Марса

NASA запропонувало перше повне оновлення семимісячного плавання марсохода Perseverance до Марса, і новини хороші.

Приїхавши менш ніж за добу після того, як ракета "Атлас V" United Launch Alliance вибухнула в небо з місця запуску мису Канаверал у Флориді в четвер вранці, команда, відповідальна за місію, підтвердила, що отримує детальні дані з космічного корабля і може надсилати команди шквал у бік червоної планети за десятки мільйонів миль.

Зі своєї бази в лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії Метт Уоллес, заступник керівника проекту місії, заявив в Інтернеті, що космічний корабель здоровий і справді на шляху до Марса.

Однак було декілька проблем, які виникли невдовзі після запуску, причому одна виправлена, а інша - під контролем.

Зв'язок

Перший пов’язаний із незначною проблемою зв’язку з мережею глибокого космосу НАСА (DSN), глобальним набором радіоантен, що забезпечують контакт між космічним кораблем та його командою на Землі.

Уоллес пояснив, що близькість космічного корабля до Землі відразу після запуску наситила приймачі наземної станції DSN, порушуючи передачу інформації.

"Це відома проблема, з якою ми стикалися під час інших планетних місій, в тому числі під час запуску марсохода NASA Curiosity в 2011 році", - сказав Уоллес. «Команда наполегливості працювала над підготовленими стратегіями пом’якшення наслідків, які включали розстроювання приймачів та спрямування антен трохи від цілі від космічного корабля, щоб привести сигнал у допустимий діапазон. Тепер ми заблокували телеметрію після здійснення цих дій ".

Температура космічного корабля

Інше питання стосувалося температури на космічному кораблі.

"Місія використовує рідинний фреоновий контур для підведення тепла від центру космічного корабля до радіаторів на круїзній сцені (частина, яка допомагає полетіти марсоходом на Марс), які мають вигляд у космос", - пояснив Воллес. "Ми відстежуємо різницю температур між входом теплого повітря до радіаторів та виходом охолоджувача від радіаторів".

Незабаром після запуску космічний корабель увійшов у тінь, коли Земля тимчасово перекрила сонце, внаслідок чого температура на виході знизилася, а різниця між теплим входом і виходом з охолоджувача зросла.

"Цей перехідний диференціал спрацював сигнал тривоги і призвів до переходу космічного корабля в режим очікування, відомий як" безпечний режим ", - сказав Уоллес.

Команда передбачила, що щось подібне може статися під час цієї ранньої частини місії, і встановила межі для різниці температур, "консервативно жорсткої" для спрацьовування безпечного режиму.

"Філософія полягає в тому, що набагато краще викликати подію безпечного режиму, коли це не потрібно, ніж пропустити таку, яка є", - сказав Уоллес. "Безпечний режим - це стабільний і прийнятний режим для космічного корабля, і запуск безпечного режиму під час цієї перехідної фази не є проблематичним для Марсу 2020".

Він додав, що в даний час команда проводить необхідну роботу, щоб вивести космічний корабель із безпечного режиму та повернутись у звичайний круїзний режим.

Коли він досягне поверхні Марса в лютому 2021 року, марсохід НАСА Perseverance буде шукати ознаки давнього життя, збирати зразки гірських порід і ґрунту для повернення на Землю пізніше, а також збирати дані для майбутнього дослідження людиною далекої планети.

Останні повідомлення