Як стерти жорсткий диск і зашифрувати файли

як стерти та зашифрувати зображення заголовка жорсткого диска версії 1455755838 -У наш час ми всі знаємо, що резервне копіювання ваших файлів є важливим (і простим, враховуючи хмару). Однак що трапиться, якщо ваш настільний комп’ютер несподівано викрадуть або ви залишите свій преміум-ноутбук у місцевій кав’ярні? Хоча це сценарій, про який ви, мабуть, не хочете замислюватися, це також той, з яким ви, мабуть, зіткнетесь у певний момент протягом свого життя. Ретельно виконаний план резервного копіювання може полегшити втрату даних, але, на жаль, ви також не хочете, щоб випадкові незнайомці переглядали дуже особисту інформацію, яку ви накопичили на своїй машині за останні три роки. На щастя, існує більше одного способу захистити свою цінну інформацію від потрапляння в чужі руки - або, принаймні, утримати небажані руки від доступу до зазначеної інформації без вашого дозволу. Захист ваших файлів - це, по суті, двоетапний процес. Це не тільки вимагає від вас належного шифрування даних на жорсткому диску, щоб ви могли контролювати доступ за допомогою паролів, але це також передбачає повне витирання жорсткого диска, щоб не дати іншим отримати ваші дані, коли ви вирішите, що пора викласти свою особисту машину на пасовище.

Ось наш посібник про те, як стерти жорсткий диск і зашифрувати файли за допомогою безкоштовних BitLocker, DiskCryptor та Active @ KillDisk. Ми не можемо гарантувати, що це дозволить уникнути найдосвідченішого у техніці злодія від отримання вашої інформації, але це певно ускладнить ситуацію.

Оновлення:Ця публікація була опублікована 31 жовтня 2009 року та оновлена ​​7 серпня 2014 року Брендоном Уайдером. Наступні інструкції тепер стосуються BitLocker як наш попередній вибір програмного забезпечення,TrueCrypt, більше не доступний. Майкл Браун та Емілі Шиола внесли свій внесок у цю публікацію.

Як зашифрувати файли за допомогою BitLocker

Один із найкращих способів захистити ваші приватні дані - це зашифрувати їх на жорсткому диску. Програмне забезпечення для шифрування використовує алгоритм для скремблювання даних таким чином, що їх може прочитати лише той, хто володіє спеціальним ключем, необхідним для його дешифрування. Незважаючи на те, що Інтернет заповнений сторонніми програмами для шифрування вашого жорсткого диска, BitLocker від Microsoft залишається одним із найбільш життєздатних варіантів, оскільки програмне забезпечення поставляється стандартно для Windows Vista, 7 та будь-якої операційної системи Windows пізніше 8.1. Як тільки ви встановите пароль для відновлення, проста програма автоматично захистить паролем все, від документів до цілих дисків, захищаючи ваші дані від сторонніх очей у процесі.

Якщо припустити, що у вас є остаточна або корпоративна версія Windows 7, Vista або 8, а також мікросхема модуля довіреної платформи (TPM) - просто запустіть BitLocker. Для цього перейдіть до меню «Пуск», виберіть Панель управління варіант, а потім - Система та безпека. Після цього виберіть Шифрування диска BitLocker і натисніть синій Увімкніть BitLocker посилання перед запуском в екранний майстер. Крім того, не хвилюйтеся, якщо ви не впевнені, що ваш комп’ютер відповідає необхідним вимогам до програмного забезпечення - BitLocker повідомить вас, якщо ні.

bitlocker-5230206

Дотримуйтесь інструкцій майстра, поки не дійдете до останнього кроку. Тримайтеся подалі від імен та днів народження, коли прийде час вибирати пароль для відновлення, і замість цього, вибирайте щось, що являє собою поєднання літер, цифр та символів, як зазначено в нашому посібнику з вибору надійного пароля. Хоча це, мабуть, біль, яку слід пам’ятати, зберігайте в ній більше 20 символів, щоб забезпечити максимальну безпеку. Після завершення утиліта автоматично зашифрує будь-який файл, який ви збережете на диску, обмежуючи таким чином доступ до файлу без належного пароля.

Пов’язані:Посібник для шифрування електронної пошти

Як зашифрувати файли за допомогою DiskCryptor

Хоча BitLocker може бути несумісним з вашим комп'ютером або ОС, є велика ймовірність, що це DiskCryptor із відкритим кодом. Найкраще, утиліта freemium може шифрувати цілі диски - включаючи той, на якому встановлена ​​Windows, - не вимагаючи форматування диска Windows, подібного до більшості інших програм для шифрування. Звичайно, можливо, вам доведеться вводити призначений пароль для запуску програмного забезпечення кожного разу під час завантаження комп’ютера, але це платна ціна за повний захист.

Щоб увімкнути DiskCryptor, спершу перейдіть на відповідну сторінку завантаження програмного забезпечення та натисніть синій інсталятор посилання зліва, що відповідає останній версії програмного забезпечення. Після цього запустіть програмне забезпечення, прийміть отриману угоду про програмне забезпечення та дотримуйтесь екранного майстра перед перезавантаженням комп’ютера.

Завантажити DiskCryptor

diskcryptor-5230194Повторно запустіть DiskCryptor після перезавантаження комп'ютера, виберіть системний диск, який ви хочете зашифрувати - зазвичай C: - і клацніть сірим Шифрувати в правій частині вікна програми. Незважаючи на те, що ви можете потім налаштувати різні параметри шифрування, ми рекомендуємо просто натискати отримані підказки, використовуючи параметри за замовчуванням DiskCryptor. Тримайтеся подалі від імен та днів народження, коли прийде час вибирати пароль для відновлення, і замість цього, вибирайте щось, що являє собою поєднання літер, цифр та символів, як зазначено в нашому посібнику з вибору надійного пароля. Хоча це, мабуть, біль, яку слід пам’ятати, зберігайте в ній більше 20 символів, щоб забезпечити максимальну безпеку. Потім утиліта розпочне шифрування запитуваного накопичувача, а після зашифрування накопичувач буде вказаний як «змонтований» під Статус стовпець. Можливо, ви не зможете використовувати зовнішні утиліти (LiveCD, USB-накопичувачі тощо), не розшифрувавши попередньо системний диск, але тим часом ваші файли залишатимуться під захистом паролем.

Пов’язане: Як захистити папку паролем

Як стерти жорсткий диск за допомогою Active @ KillDisk

Коли ваш ПК (або його жорсткий диск) закінчиться термін корисного використання, вам слід видалити всі сліди вашої особистої інформації перед тим, як відправити їх на пенсію; особливо якщо ваш план утилізації передбачає передачу його комусь, чиї обчислювальні потреби є скромнішими за ваші. Просто видалити файли недостатньо добре, навіть якщо ви спорожнили кошик для ПК. Все, що насправді робить, це повідомляти ОС, що місце для зберігання цих файлів доступне для зберігання нових даних. Більше того, невідомі копії конфіденційних файлів можуть бути розпорошені в інших місцях вашого диска. Переформатування накопичувача теж не є надійним рішенням. Той, хто володіє найменшими навичками, все одно зможе відновити файли за будь-якого сценарію з мінімальними зусиллями.

Завантажити KillDiskРішення полягає у використанні програмного забезпечення, спеціально розробленого для очищення жорсткого диска. Ви знайдете низку програм, здатних це зробити, але нам подобається безкоштовна програма LSoft Technologies Active @ KillDisk, оскільки вона надзвичайно ретельна і розроблена відповідно до державних стандартів. Розробник дійсно продає більш вичерпні версії програмного забезпечення, що мають більш надійні можливості та налаштування, але зазначені програми призведуть до того, що ви отримаєте більше 50 доларів залежно від вашої відповідної системи.

Спочатку перейдіть на сторінку завантаження Active @ KillDisk і виберіть, яка версія програмного забезпечення відповідає вашим обчислювальним потребам. Далі, вставте чистий компакт-диск у свою конфорку та розпочніть процес встановлення, який записатиме образ ISO на диск. Якщо ваш комп’ютер ще не налаштований на завантаження з оптичного приводу, вам потрібно буде налаштувати BIOS комп’ютера. Перезапустіть машину та натисніть гарячу клавішу - як правило, Видалити клавіша - для доступу до налаштувань BIOS. Перейдіть на вкладку Завантаження меню та налаштуйте BIOS так, щоб привід CD / DVD очолював список завантажувальних пристроїв. Після збереження цього налаштування та виходу з меню BIOS ваш апарат повинен завантажитися з приводу CD / DVD і автоматично запустити Active @ KillDisk. Майте на увазі, що безкоштовна версія програмного забезпечення підтримує лише a Нульовий прохід метод, що означає, що програмне забезпечення буде писати нулі або випадкові символи на всьому жорсткому диску, тим самим знищуючи будь-які дані в процесі. Це зробить майже неможливим для випадкового користувача доступ до будь-яких старих даних на диску.

1аПісля відкриття натисніть Введіть клавіша для підтвердження повідомлення, а Active @ KillDisk відобразить усі накопичувачі, приєднані до вашого комп'ютера. Після цього поставте прапорець безпосередньо під накопичувачами, які ви хочете стерти, і натисніть на F10 або клацніть Вбитина панелі інструментів, щоб розпочати процес. Потім виберіть потрібний метод із отриманого списку - ймовірноНулі на один прохід -і виберіть потрібні параметри перед натисканням наПочнітьв правому нижньому куті вікна. Щоб переконатися, що ви дійсно маєте намір знищити дані на цьому диску, Active @ KillDisk попросить вас ввести фразу “ERASE-ALL-DATA” у поле та натиснути Введіть ще раз або просто клацніть наТаккнопку. Потім програма зробить свою справу, зручно відображаючи індикатор виконання під диском, який ви стираєте, на лівій панелі. По завершенні відобразиться звіт про те, що він зробив і скільки часу це зайняло. Повторіть цей процес для будь-яких додаткових жорстких дисків або розділів на вашому комп'ютері. Коли закінчите, натисніть Втеча для виходу з програми. Тепер ви можете безпечно утилізувати свій ПК, не турбуючись про те, що хтось зможе відновити будь-яку інформацію, яку ви раніше зберігали на ньому.

Останні повідомлення