Готуємось до OS X 10.8 Mountain Lion

Mac OS X Гірський Лев

Після того, як ви підготували свій Mac, перегляньте наш огляд OS X Mountain Lion.

Цього тижня Apple планує запустити Mac OS X 10.8 “Mountain Lion”, додавши до своєї настільної операційної системи безліч нових функцій - багато з яких запозичені та адаптовані з її ще більш широко використовуваної мобільної операційної системи iOS. За допомогою Mountain Lion Mac OS X отримує такі речі, як Game Center, Messages, Notification Center, покроковий спільний доступ до таких служб, як Twitter та Flickr, та (з часом) інтегровану підтримку Facebook. Mountain Lion також використовує нові функції безпеки, щоб запобігти тому, щоб повторювати такі речі, як ботнет Flashback, поглиблює інтеграцію зі службами iCloud від Apple і пропонує вбудований диктант, завдяки якому користувачі вводять текст майже в будь-який додаток, лише говорячи.

Apple також вдосконалює свою гру оновлення з Mountain Lion: її можна буде завантажити з магазину Mac App всього за 19,99 доларів - це майже найнижча ціна, коли-небудь стягувана за звичайну комерційну операційну систему для настільних ПК.

Але чи є улов? Що потрібно знати користувачам Mac раніше вони переходять на гірський лев?

Ваш Mac сумісний?

MacBook Pro 17 2008 р

Перше запитання, звичайно, "Чи може мій Mac запускати Mountain Lion?" Основна відповідь полягає в тому, що якщо ви використовуєте Mac OS X 10.7 "Лев" або Mac OX 10.6 "Сніговий барс", відповідь ймовірно так. Якщо у вас старіший Mac з Mac OS 10.5 "Leopard" або Mac OS X 10.4 "Tiger", відповідь буде може бути... і ваш шлях до Гірського Лева, мабуть, буде дещо складним.

Ось угода. Mac OS X 10.8 Гірський Лев вимагає Mac з принаймні процесором Intel Core 2 Duo, «вдосконаленим» графічним процесором та (оскільки Mountain Lion є 64-бітною наскрізь) логічною платою, яка може підтримувати 64-бітове ядро. На практиці це означає, що такі Mac підтримують Mountain Lion:

  • iMac (середина 2007 року або новіша)
  • MacBook (кінець 2008 року, алюміній, або на початку 2009 року або новіший)
  • MacBook Pro (середина / кінець 2007 року або новіша версія)
  • MacBook Air (кінець 2008 року або новіший)
  • Mac mini (на початку 2009 року або новішої)
  • Mac Pro (на початку 2008 року або новішої)

Цей список опускає деякі старіші моделі MacBook Pro, iMacs та Mac Pro, які може мати сумісні процесори та запустити 64-розрядне ядро. Хоча це не було офіційно підтверджено Apple, причина, як вважають, полягає в тому, що драйвери для графічних систем у цих старих установках є 32-розрядними. Mountain Lion не завантажує 32-розрядні розширення ядра… навіть якщо це графічні драйвери.

Інформація про систему (Mac OS X Lion)

Не знаєте, яка модель Mac у вас? Якщо у вас Lion, натисніть кнопку «Докладніше» у розділі «Про цей Mac», доступному в меню Apple: опис вашої моделі з’явиться у верхній частині панелі «Огляд». Ця ж команда працює в Snow Leopard і раніше, але вам потрібне поле «Ідентифікатор моделі», яке буде писати щось на зразок «MacBookPro4,1». (Обробляйте кому комою як десяткову крапку.) Для Mac mini, MacBook Pros та Mac Pros (і Xserve, на всякий випадок, якщо у вас є) вам потрібна машина, що має «3.1» або вище. Для MacBook Airs потрібно «2.1» або вище, для звичайних MacBook - 5.1 або більше, а для iMacs - 7.1 або вище. Якщо ваше число менше цього ... Гірський лев не для вас.

Ці вимоги до апаратного забезпечення є найскладнішими для операційної системи за останні роки.

Що ще вам потрібно? Mountain Lion офіційно вимагає мінімум 2 ГБ оперативної пам'яті; однак ми дійсно не можемо рекомендувати спробувати ефективно використовувати Mountain Lion на менш ніж 4 ГБ оперативної пам'яті. Так само Apple заявляє, що вам знадобиться мінімум 8 ГБ вільного місця на диску для встановлення Mountain Lion. Ми рекомендуємо мати принаймні подвоєну суму.

Як дістатися до гірського лева

Mac App Store

Як і в Mac OS X 10.7 до цього, Apple не робить Mountain Lion доступним на DVD: клієнтам доведеться завантажувати його в Інтернеті з магазину Mac App Store. Хоча це буде коштувати 19,99 доларів, це буде мамонт завантажити в районі 4 Гб. Якщо у вас є відносно низькосмугове з’єднання з Інтернетом, завантаження може зайняти багато-багато годин: виділіть трохи часу або (якщо портативний ваш Mac), можливо, перенесіть десь із тоннами пропускної здатності для основного завантаження.

Отже, ось ще одна помилка: користувачі можуть потрапити до App Store лише за наявності Mac OS X 10.6.8 або новішої версії, ідентифікатора Apple і кредитної або платіжної інформації App Store (наприклад, кредитної картки). Якщо у вас встановлена ​​будь-яка версія Mac OS X 10.6, ви можете перейти на Mac OS X 10.6.8 безкоштовно за допомогою оновлення програмного забезпечення: знову процес може зайняти деякий час, але коли ви закінчите, ви матимете доступ до App Store.

Якщо у вас Mac OS X 10.5 або старіша версія (і мати сумісний Mac - див. вище!) офіційним маршрутом до Mountain Lion є придбання DVD-копії Mac OS X 10.6 Snow Leopard (все ще доступна від Apple за 29,99 доларів США), встановіть це, тоді підключіться до App Store і заплатіть додатково 19,99 доларів за встановлення Mountain Lion. Однак перед тим, як зробити це, вам слід переконатися, що програмне забезпечення, яке вам потрібно щодня, може працювати на Mountain Lion - і отримати оновлення або знайти альтернативні рішення, якщо воно не може здійснити перехід.

За замовчуванням Mountain Lion встановлюється на місці через Mac OS 10.6.8 або 10.7 - для встановлення не потрібно завантажуватися з окремого диска чи носія. Однак користувачі може виконайте чисту інсталяцію Mountain Lion на порожній диск - це особливо зручно, якщо ви хочете повністю почати, а інсталятор включає утиліту File Transfer для переміщення існуючих носіїв, документів, налаштувань та файлів із поточної інсталяції Mac OS X до чистої установки Mountain Lion. Чиста інсталяція дозволяє запускати утиліту диска та інші перевірки перед установкою Mountain Lion; проте це теж стирає цільовий диск - тож не робіть цього без повних резервних копій!

Зробіть завантажувальну резервну копію перед установкою Mountain Lion!

Жорсткий диск Iomega Mac Companion - косметичний знімок - 08_2011

Раніше встановлення Mountain Lion, зробити завантажувальний дублікат існуючої системи Mac OS X на окремий жорсткий диск або розділ. Таким чином, якщо щось піде не так, ви завжди можете повернути свій Mac у поточний стан.

Завантажувальна резервна копія є ні так само, як додаткові резервні копії, пропоновані системами резервного копіювання, як власна машина часу Apple. Завантажувана резервна копія в основному копіює все на існуючому завантажувальному томі Mac OS X на інший пристрій (ми дійсно рекомендуємо використовувати для цього окремий зовнішній жорсткий диск). Якщо натискання відбувається, ви можете завантажити Mac за допомогою зовнішнього пристрою та скопіювати свою робочу систему назад на ваш Mac, якщо щось піде не так. Це резервна копія знімка, але це фантастична мережа безпеки, якщо щось піде не так.

На жаль, Apple не забезпечує чудового способу створення завантажувальних резервних дисків. Найкращі найкращі - це поважний SuperDuper (28 доларів, але з безкоштовним режимом лише для клонування) та Carbon Copy Cloner (30-денна пробна версія, тепер 30 доларів ведуть до Mountain Lion з ліцензіями). Залежно від вашого пристрою, створення повної копії завантажувального накопичувача може зайняти деякий час (FireWire швидше, ніж USB 2, USB 3 швидше, і Thunderbolt найшвидший з усіх), але кращої мережі безпеки насправді немає.

Після того, як ви зробили завантажувальну резервну копію, перевірити це. Підключіть диск, перезапустіть Mac і утримуйте клавішу Option. Mac покаже список дійсних завантажувальних томів. Виберіть резервну копію та переконайтеся, що ваш Mac завантажується зі свого звичайного. Завантажувана резервна копія не надто корисна для вас, якщо вона не завантажується.

Перевірте своє програмне забезпечення

Mac Office 2004

Це більша проблема, якщо ви переходите з Mac OS X 10.6 або старішої версії, але перед оновленням до Mountain Lion перевірте, чи правильно працюватиме ваше повсякденне програмне забезпечення з Mountain Lion. Якщо ви вже використовуєте Mac OS X 10.7 Lion, у вас не повинно виникнути багато проблем: хоча деякі програми випускатимуть оновлення, щоб скористатися перевагами нових функцій Mountain Lion або працювати з новим захистом від пісочниці від Apple, здебільшого зручним для Лева додатки працюватимуть з Mountain Lion.

Для Mac OS X 10.6 ситуація не така однозначна. Mac OS X 10.6 включав Rosetta, емулятор, який дозволяв Mac з процесорами Intel запускати програмне забезпечення, спочатку створене для Macs з процесорами PowerPC. Mac OS X 10.5 “Leopard” була останньою версією Mac OS X, яку можна було встановити на PowerPC Macs, але завдяки Rosetta, Mac на базі Intel може запускати більшість програм, написаних для машин PowerPC. Розетта була чудова: здебільшого програми працювали просто так, як ви очікували: ні мути, ні метушні.

На краще чи (я б заперечив) гірше, Apple відмовилася від Rosetta в Mac OS X 10.7 Lion, тобто Mac, що працює під управлінням Lion, взагалі не може запускати програмне забезпечення PowerPC. Якщо ви плануєте оновити з Mac OS X 10.6 або старішої версії, слід перевірити своє програмне забезпечення, чи може воно працювати на процесорах Intel.

    1. Запустіть System Profiler (натисніть меню Apple, а потім утримуйте клавішу Option: “Про цей Mac” зміниться на “System Profiler” - ви також можете запустити його з папки Utilities у папці Applications)
    2. Знайдіть і клацніть пункт «Програмне забезпечення» у списку ліворуч у вікні

Програма буде горіти кілька хвилин, поки вона шукає ваш диск на наявність програмного забезпечення, а потім представить список. Він знайде вражаючу кількість додатків. Усі основні програми від Apple (Mail, iTunes, Safari тощо) будуть оновлені за допомогою Mountain Lion, але вам слід шукати інші програми, на які ви покладаєтесь, звертаючи увагу на стовпець “Kind”. Якщо в записі написано “Intel” або “Universal”, програма повинна працювати під управлінням Mountain Lion. Якщо на ньому написано "PowerPC" або (задихайтесь!) "Класичний", програмне забезпечення буде ні бігати під гірським левом. Вам потрібно буде знайти оновлення або заміну для цієї програми.

Вам слід оцінити сумісність вашого програмного забезпечення раніше встановлення гірського лева. Зрештою, як тільки ви оновитеся, вже пізно: якщо вам потрібно негайно щось зробити, але потрібний вам додаток не працює, ви знаходитесь між камінням і важким місцем. (Ви зробили цю завантажувальну резервну копію перед оновленням, чи не так? Правильно ?!)

Де люди найбільше стикаються зі старішим програмним забезпеченням для Mac?

Програмне забезпеченняОбхідний шлях
Microsoft Office 2004Microsoft Office 2008 (без Visual Basic) або 2011 (з Visual Basic); інші альтернативи - Open Office та власні сторінки та номери Apple.
Quicken 2007 і ранішеПісля довгого очікування Intuit нарешті випустив версію Quicken 2007 для Lion; вони також пропонують Quicken Essentials. Жодна з них не пропонує паритет функцій з версією Quicken для Windows. Декілька інших програм управління фінансами доступні для Mac OS X; чи є доречні чи справжні заміни Quicken, залежить від ситуації користувачів.
AppleWorksОзнайомтесь із власними сторінками та номерами компанії Apple щодо потреб обробки текстів та електронних таблиць; OpenOffice та Microsoft Office також доступні, хоча жоден із них не пропонує бази даних або інструменти для малювання. Для баз даних, можливо, зверніться до FileMaker або Bento.
Adobe Photoshop CS2

або старше

Adobe Photoshop CS3 першим підтримав Intel Macs. Можливі оновлення для Photoshop CS6; багато людей можуть обійтися за допомогою елементів Photoshop або таких програм, як Pixelmator.
Службові програми та ігриЗверніться до розробника, чи доступні версії Intel / Mountain Lion. Однією з особливих проблем є сценарії AppleScript: багато хто можна просто перекомпілювати для Mac на базі Intel за допомогою редактора сценаріїв, але інші покладаються на розширення сценаріїв (OSAXen), які не були оновлені для роботи на Intel Macs або Lion.

Чи використовуєте ви FileVault?

Mac OS X FileVault

Багато користувачів Mac (зокрема, MacBook) використовують FileVault, функцію захисту, яка шифрує дані користувача або повний диск, щоб захистити дані користувачів у разі втрати чи викрадення пристрою. FileVault 1, який дебютував у Mac OS X 10.3 Panther, просто зашифрував вміст домашньої папки користувача. Mac OS X 10.7 Lion суттєво покращив цей варіант захисту за допомогою FileVault 2, який шифрує цілий диск.

Але ось у чому річ: якщо ви використовували FileVault 1 під Snow Leopard або раніше, ви могли б досі використовувати його під програмою Lion або Mountain Lion: Mac OS X насправді запускав FileVault 2 поверх FileVault 1. Якщо ви оновлюєтесь із Snow Leopard або раніше, ми рекомендуємо вимкнено FileVault безпосередньо перед оновленням, а потім повертаючи на набагато кращий FileVault 2 після завершення оновлення.

Перевірте своє програмне забезпечення та послуги

Нарешті, як тільки ви перевірили все своє програмне забезпечення, зробіть завантажувальну резервну копію (ви зробила зроби це, правда? І перевірено це?), вам слід відзначити деякі налаштування та облікові дані, щоб полегшити процес оновлення:

AppleID:Переконайтеся, що у вас є під рукою ваші ідентифікатори AppleID та паролі, і подумайте, як (і якщо) ви хочете скористатися послугами iCloud. Спочатку вам знадобиться AppleID, щоб придбати Mountain Lion, але він також знадобиться вам для використання будь-яких служб iCloud - і Apple все частіше ставить iCloud в центр як всесвіту Mac OS X, так і iOS. Користувачі Mountain Lion все ще не можуть об’єднувати AppleID - це набагато більша проблема, з якою Apple доведеться вирішити проблему, але користувачам потрібні їхні повноваження для авторизації засобів масової інформації та покупок додатків.

Повноваження соціальних мереж:Mountain Lion має інтегровану підтримку Twitter, Flickr, Facebook та Vimeo: якщо ви плануєте користуватися цими послугами, зберіть свої облікові дані, щоб ви могли налаштувати Mountain Lion для їх використання.

Налаштування спільного доступу та брандмауера:Під час оновлення до Mountain Lion ви можете виявити, що він вимикає певні функції спільного доступу та доступу - ми не впевнені, чому, але під час тестування реверсії завжди помиляються з точки зору більш безпечного, а не менш безпечного. Відкрийте Системні налаштування та зверніть увагу на налаштування таких речей, як спільний доступ до екрану, спільний доступ до файлів, спільний доступ до принтерів тощо. Можливо, вам доведеться ввімкнути їх після встановлення Mountain Lion. Подібним чином, якщо ви внесли зміни у конфігурацію вбудованого брандмауера Mac OS X, зробіть це до них і переконайтеся, що вони все ще недоторкані в Mountain Lion.

Це воно!

Для більшості користувачів, особливо для користувачів Mac OS X Lion, процес оновлення до Mountain Lion повинен бути досить безболісним. (Ти зробила зробив цю завантажувальну резервну копію, так?) Найбільш складні сценарії для людей, які пропустили Lion і зараз розглядають Mountain Lion. Хороша новина полягає в тому, що широкий спектр останніх Mac від Apple буде чудово підтримувати Mountain Lion; погана новина полягає в тому, що тим людям може бути трохи складніше дістатися до Гірського Лева.

Для людей, що працюють під управлінням Mac OS X 10.5 або старішої версії, найпростішим рішенням може бути придбання нового Mac із попередньо встановленою версією Mountain Lion - не випадково саме це Apple сподівається, що оберуть деякі користувачі. Цей сценарій також може бути найкращим з обох світів: усе ваше старе програмне забезпечення працює точно так, як вам подобається, і нова, швидка система буде відповідати всім найсвіжішим новинкам.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found