Як оновити ПК

Після трьох років спільного життя між вами та вашим комп’ютером не все однаково. Поки друзі грають у нові ігри на своїх блискучих нових все-в-одному машинах, здійснюють відеоконференції у Skype зі своїми вбудованими веб-камерами та запускають шикарну версію Aero Windows Vista, ваша незграбна стара машина ні з чим не впорається.

Ми вже розглядали кілька простих програмних прийомів для прискорення роботи вашого комп’ютера, перш ніж ви йдете і починаєте купувати нові деталі, але крайній засіб - оновлення - заслуговує на самостійне керівництво. Отже, ось що: Посібник для початківців з оновлення ПК, який пояснює, що там, що він зробить для вас і що очікувати, коли ви встановите його самостійно. Вам доведеться додатково вивчити деякі складніші оновлення, перш ніж виконувати їх, але якщо ви просто хочете отримати огляд можливостей, ви потрапили в потрібне місце.

Пояснення того, як виконувати кожне покрокове оновлення, не виходило б за межі цієї статті, але ми включили основне пояснення того, як установка дає вам уявлення про те, чи варто це навіть шукати. Якщо володіння викруткою та відкриття комп’ютера здається нормальним, але вискакування мікросхем із гнізд та боротьба з тепловим ковпаком змушує вас гнітись, ви будете знати, за якими оновленнями гонитися, а від яких триматися подалі.

Готові пришпорити цей застарілий робочий стіл?

Легко це: немає необхідних інструментів

Перш ніж розкривати справу, подумайте, чи можна подбати про свої потреби за допомогою кількох простих доповнень, що нестандартно додаються. Використовуючи лише кабелі, ви зможете додати все: від великого монітора до акустичних колонок, жорстких дисків розміром у терабайт і навіть обладнання, яке традиційно мало входити всередину, як-от пристрої для зйомки відео та звукові карти. Найкраща частина: установка, як правило, просто plug-and-play.

Монітори

Налаштування подвійного монітораЯкщо хиткий 17-дюймовий екран, який постачався з вашим Compaq, просто не вирізав його, можливо, настав час оновлення. Але не просто купуйте найбільший, який ви можете собі дозволити: не кожен комп’ютер може керувати будь-яким розміром екрану, тож вам потрібно буде з’ясувати, з чим може впоратися ваш. Викопайте (або Google) посібник із вашого існуючого відеоадаптера, щоб дізнатись, наскільки високим він буде. З більшістю сучасних ПК ви порівняно безпечно досягаєте роздільної здатності 1080p (1920 x 1080), що також є популярним розміром монітора.

Хочете додати другий монітор, а не замінити той, який у вас є? Розумний хід, якщо у вас є кімната. Вам потрібно буде переконатися, що у вас є два вихідних виходи для цього, тому перевірте задню частину корпусу ПК. Навіть якщо у вас є один VGA (аналоговий) і один DVI (цифровий), ви зможете це зробити. Керування РК-монітором за допомогою VGA-кабелю є менш ніж ідеальним, але насправді схема перетворення аналогового назад у цифровий всередині монітора настільки хороша, що більшість людей не можуть сказати різницю. Якщо монітор, який ви хочете, не відповідає виходу на вашому комп’ютері, ви завжди можете інвестувати в адаптери, щоб він працював.

Щоб отримати додаткову інформацію про вибір нового монітора, перегляньте наш посібник для покупця монітора та підкаст порад щодо покупок.

Зовнішні жорсткі диски

Заміна жорсткого диска з усіма вашими файлами та операційною системою, яка вже є на ньому, може бути великим болем, тому багато людей вирішують просто додати новий диск поряд із оригіналом. З зовнішньою моделлю вам потрібно приділити найбільше уваги тому, як вона буде підключатися до вашого ПК. Деякі інтерфейси несуть більше даних, ніж інші, що може бути основною проблемою, коли ви починаєте отримувати доступ до великих файлів. І якщо ви вибрали неправильний, можливо, у вас взагалі не буде способу підключити його. Найпоширенішим інтерфейсом є універсальна послідовна шина або роз'єм USB. Стандарт USB 2.0 переміщує дані зі швидкістю 480 Мбіт / с, що більш ніж достатньо для більшості домашніх користувачів. Для кроку швидше ви можете перейти на інтерфейс FireWire 800, який переміщує дані зі швидкістю 786 Мбіт / с, але це набагато рідше, якщо ви не є власником Apple, і ви заплатите премію за багато пристроїв, які його підтримують. Для максимальної швидкості порівняно новий стандарт eSATA є головним. Ви не знайдете роз’єми на багатьох пристроях - переважно новіших ноутбуках, - але це, безумовно, найшвидший інтерфейс, з максимальною пропускною здатністю 3000 Мбіт / с.

Перегляньте наші власні огляди зовнішніх жорстких дисків, щоб вибрати ідеальну модель для вас.

Доповідачі

Перехід від настільних колонок розміром із соковиті коробки до пари гучномовців із серйозним бурчанням може мати велике значення для перегляду фільмів та ігор. Звичайні стереодинаміки (два канали) неймовірно легко поміняти місцями: просто витягніть один штекер і підключіть інший. Якщо ви шукаєте 5.1-канальне або навіть 7.1-канальне об'ємне налаштування, все стає дещо складнішим. Перевірте інструкцію зі звукової карти ПК, щоб дізнатись, чи можете ви впоратися з форматом об'ємного звучання, який ви шукаєте. Як правило, якщо у вас є принаймні три кольорові роз'єми ззаду, вам добре підходить 5.1-канальний звук, оскільки кожен роз'єм несе два канали, додаючи до шести. Навіть більшість материнських плат із вбудованим звуком зазвичай підтримують такий стиль налаштування, але 7.1, як правило, вимагає виділеної звукової карти. Що б ви не вибрали, підключення, як правило, є простою справою зіставлення кольорових аудіороз'ємів, перш ніж ви почуєте, як проносяться кулі, поруч вибухають гранати, а сусіди б’ються по стелі мітлою.

Ознайомтесь із власною колекцією оглядів динаміків для ПК, щоб допомогти знайти систему, а також ознайомтесь із датованим (але все ще актуальним) керівництвом PC World для систем гучномовців для ПК, щоб отримати додаткову інформацію про різні формати об’ємного звуку.

Інші аксесуари

Універсальність роз’ємів USB та FireWire призвела до необмеженого набору пристроїв для них (найхимерніші з них ми вже визнали в нашому огляді 10 дивних та диких пристроїв USB). Якщо ви шукаєте щось більш практичне, розгляньте очевидну мишу та клавіатуру для більшого комфорту, звукові карти для кращого звуку, пристрої для зйомки відео, такі як Pinnacle's Dazzle, які дозволяють захоплювати старі аналогові кадри на ПК, адаптери Wi-Fi і навіть концентратори, щоб додати ще більше портів.

Середній: Левші Лузкий, Правий Тугий

Готові зазирнути всередину того сталевого саркофага і послабити болт чи два? Перспектива може бути лякаючою, але, потрапивши всередину, ви зрозумієте, що цього не надто багато, пройшовши повз заплутане щуряче гніздо проводів. Візьміть собі викрутку Philips та антистатичний ремінець, щоб уникнути смаження своєї чутливої ​​електроніки зі статичним ударом, і ви готові до цих простих модернізацій.

ОЗП

Навіть найнепрофесійніші, що не мають технічного вигляду, зазвичай можуть це зробити. (Щоб отримати пораду щодо того, чи потрібна вам більше оперативної пам’яті, перегляньте наш посібник із прискорення роботи ПК та посібник з оновлення бюджету.) Щоб дізнатись, скільки оперативної пам’яті може впоратися ваша материнська плата, вам потрібно буде перевірити інструкцію, як і більшість речі - і обов’язково також перевірте, яка швидкість вам потрібна. Він читатиме щось на зразок «PC2-6400», що, по суті, є рейтингом швидкості. Не спіть цифри. Купуйте ті самі речі і отримуйте стільки, скільки дозволить ваша материнська плата - зазвичай 4 ГБ. Це дешево.

Встановлення триває п’ять хвилин: після викручування корпусу на ПК потрібно буде знайти материнську плату (найбільше там, не можна її пропустити) та знайти наявну оперативну пам’ять (яка виглядає так). Затискачі збоку кожного модуля звільняють його від материнської плати, дозволяючи викручувати старий і вводити новий, а потім закріплювати затискачі. Шляпніть кришку, і все готово.

Процес встановлення оперативної пам’яті був охоплений до смерті, тому у вас не повинно виникнути проблем з пошуком покрокового керівництва, яке допоможе вам ознайомитись із особливостями, але ми любимо земний наочний посібник Lifehacker з цього питання. PCWorld також пропонує кілька чудових порад щодо того, як саме вибрати оперативну пам’ять перед встановленням.

Внутрішні жорсткі диски

Тож усі ці фільми, пісні та ігри нарешті заповнили ваш запас до кінця. Час додати. На щастя, 3,5-дюймові настільні накопичувачі ніколи не були дешевшими - ви можете придбати повний терабайт (1000 ГБ) приблизно за 100 доларів, якщо ходите по магазинах. Просто переконайтеся, що придбали один із правильним інтерфейсом: старі комп’ютери використовують паралельні роз’єми ATA (також відомі як IDE), тоді як нові використовують роз’єми SATA. Знову ж таки, довідковий посібник вашого комп’ютера - це найшвидший спосіб з’ясувати, що у вас всередині. Любителі продуктивності шукатимуть як стандартні жорсткі диски, що обертаються до 10000 об / хв, так і твердотільні накопичувачі, які використовують флеш-пам'ять для забезпечення швидшої швидкості, але також коштують набагато дорожче. Якщо просто ваше зберігання більше турбує вас, накопичувачі 7200 об / хв або навіть 5400 об / хв будуть працювати чудово.

Підключення накопичувача, як правило, полягає в тому, щоб засунути його в порожній відсік, підключити кабелі живлення та даних (IDE або SATA) і переконатися, що він відображається під час завантаження. У старих установках вам може знадобитися возитися з конфігураціями перемичок, щоб встановити накопичувачі як ведучими, так і підлеглими, що в основному говорить їм, як використовувати один і той же кабель. Садист, ми знаємо.

Tom’s Hardware Guide ознайомився з деякими найпопулярнішими накопичувачами на ринку останнім часом, що робить чудове читання для тих, хто скоро розглядає можливість придбання жорсткого диска.

Графічні картки

Для геймерів немає більш важливого обладнання, ніж графічний процесор. Це може підвищити або знизити продуктивність у більшості ігор, і якщо ви зараз працюєте з вбудованим графічним процесором (тобто він вбудований прямо у вашу материнську плату, а не на окрему карту), придбання навіть дешевої відеокарти дасть вам одну з найбільші стрибки вперед з точки зору продуктивності.

Пояснення того, як вибрати один із виділених щелеп, може зайняти деякий час, але, на щастя, ми вже склали вичерпний посібник з того, як його вибрати.

Що можна очікувати після того, як ДБЖ викине його на порозі? Вам потрібно буде знайти стару карту на материнській платі, вийняти єдиний гвинт, що її тримає, підняти фіксуючий важіль на материнській платі (якщо ви маєте справу з картою PCI-E) і вийняти її. Вставте нову картку, щільно зафіксуйте її та увімкніть ПК. Звичайно, вам потрібно буде вставити доданий компакт-диск, щоб встановити драйвери, але після цього він повинен плавно рухатися.

PCI-карти

Шукаєте внутрішню карту Wi-Fi, звукову карту чи навіть щось химерне, як післяпродажну Ethernet-карту для старого ПК, який не має вбудованої? Всі вони використовують слоти PCI вашої материнської плати, які нагадують універсальні розширення майже для всього. За умови, що у вас є порожня, додавання нової картки, як правило, таке просте, як відкриття корпусу, засунення свіжого обладнання, закріплення одного гвинта та завантаження для встановлення драйверів.

Складно: Де ботаніки бояться ступати

Закатавши рукави, ми заглиблюємось. Ми ніколи не мали наміру когось відлякати від наступних модифікацій - і експерти з ПК можуть сміятися, що ми навіть назвали їх складними, - але початківцям модернізаторам неодмінно доведеться виконати домашнє завдання, перш ніж зануритися.

ЦП

Ніхто не заперечує, що процесор є однією з найбільш невід’ємних складових продуктивності комп’ютера, але лише справжні ентузіасти апаратного забезпечення, як правило, намагаються їх оновити. Чому? Це вимагає трохи більше роботи, ніж наші інші оновлення.

Ваш вибір процесора сильно обмежений материнською платою. Окрім фізичного обмеження забезпечення належної кількості контактів у потрібних місцях, процесору для роботи потрібне інше апаратне забезпечення на материнській платі ("чіпсет"), тому будь-яка дана материнська плата дійсно може працювати лише з вузьким колом процесорів. Вам потрібно буде ознайомитися з інструкцією до вашої материнської плати, щоб побачити, які швидкості та конфігурації вона може обробляти. Майте на увазі, що ви ніколи не зможете здійснити екстремальних стрибків, наприклад, з одноядерного процесора на 1,6 ГГц на чотирьохядерний процесор на 3,0 ГГц або чогось іншого, що еквівалентно. Для цього знадобиться нова материнська плата.

Провівши дослідження, щоб побачити, з яким новим типом процесора ви можете впоратися, вам потрібно буде замовити його разом із відповідним радіатором - металевим шматком і вентилятором, який сидить на верхній частині процесора, щоб допомогти розсіяти все тепло це скидає. Видалити старий процесор досить просто: підніміть затискач, що утримує радіатор, вийміть радіатор, а потім киньте довгий важіль, прикріплений збоку до гнізда процесора, щоб звільнити саму мікросхему. Нова мікросхема підійде лише в одному напрямку - ви не можете розташувати її "неправильно", але переконайтеся, що вона легко ковзає з дуже невеликим опором, або ви зігніть штифт, намагаючись змусити його. Зафіксуйте рівень назад у його нижньому положенні, і він увійшов. Однак перед тим, як повернути головну раковину назад зверху, вам, як правило, доведеться намазати трохи термопасти зверху, що допоможе перевести нагрівач від процесора до радіатора . Встановіть новий радіатор, підключіть вентилятор там, де колись підключався старий, і ви гойдаєте ще кілька мегагерц.

Для чогось такого візуального, як встановлення центрального процесора, ми рекомендуємо відеоінструкції, як ця версія, доступна на eHow.com.

Розгін та вдосконалене охолодження

Незалежно від того, усвідомлюєте ви це чи ні, процесор, графічний процесор та оперативна пам’ять у вашому комп’ютері можуть працювати значно швидше, ніж зараз. Вони просто генеруватимуть набагато більше тепла, працюватимуть із меншою стабільністю та забиратимуть більше енергії.

Процес видалення цієї додаткової продуктивності з вашого обладнання називається розгоном. Візьміть процесор 2,0 ГГц, встановіть його на 2,2 ГГц, і ви „розігнали” його. Це звучить просто, але процес фактичного його витягування може - і заповнив томи.

Велика частина складності виникає через те, щоб підтримувати речі в прохолоді. Чим швидше речі працюють, тим більше тепла вони виробляють, і тим більше шансів працювати ненадійно. Якщо ви можете тримати їх прохолоднішими, ви можете просунути їх далі. Більшість оверклокерів досягають цього за допомогою більших, кращих радіаторів та більш гучних, швидких вентиляторів. Але як виявили перші піонери хобі, життя з комп’ютером, який звучить як реактивний двигун, може викликати велике роздратування, тому багато сучасних оверклокерів віддають перевагу рідинному охолодженню. Замість того, щоб рухати повітря крізь ребра на радіаторі, ці установки встановлюють рідину, яка ефективніше вловлює тепло і легше розсіює його через радіатор, стратегічно встановлений десь на зовнішній стороні корпусу. Вони працюють краще, працюють тихіше і виглядають високотехнологічно завдяки всім трубкам, які працюють скрізь. Їх також набагато складніше побудувати.

Ми збережемо покрокову специфіку цієї особливо глибокої теми на інший день, але початківці оверклокери можуть знайти про це багато інформації на TomsHardware та Hard | OCP.

Останні повідомлення