WitchTok, Інтернет-ковен TikTok, мобілізується проти расизму

WitchTok Женев'єва Поблано / Цифрові тенденції

5 червня Мікайла Певі наклала заклинання захисту в своїй кімнаті для протестуючих Black Lives Matter. Поки вона запалювала свічки та читала співи, за цим спостерігали 5000 людей.

"Це був справді сюрреалістичний момент", - сказала вона про свій прямий ефір TikTok. "Було так приємно бачити, що звідусіль люди хочуть допомогти".

Піві є видатним членом масової відьомської спільноти на TikTok, яку зазвичай називають "WitchTok".

Прямий ефір Pevey зібрав колег-творців WitchTok разом під час повного місяця, щоб зробити захисні заклинання та зібрати гроші. Це була одна з багатьох подій, яка допомогла перетворити спільноту WitchTok із місця збору заклинань на організований рух за жорстоку політичну мобілізацію.

Відьми мобілізуються на рівність

Переглянути на TikTok

Відчувши, що їй потрібно використовувати свою платформу для виступу, Пейві створив хештег #WitchesForBLM. Протягом п’яти днів хештег мав 1 мільйон переглядів; менш ніж за два місяці, зараз вона налічує понад 32 мільйони.

"Бути відьмою за своєю суттю є політичним", - сказав Френкі Вілкін, творець WitchTok, який має понад 350 000 підписників. "Тому ми повинні підтримувати такі групи, які також є маргіналізованими".

Уілкін не лише власноруч випустила прямий ефір для руху #WitchesForBLM, а й заклинання захисту та зібрала гроші для протестуючих корінних американців на горі Рашмор. Інша творця WitchTok, Mycah Westhoff, створила сервер Discord, де запропонувала своїм 38 000 підписників читання карт таро в обмін на пожертви організаціям BLM.

"Вся активність у магії повинна підтримуватися діями".

Вестгофф заявив, що події громади на TikTok отримали напрочуд підтримку з боку невідьмових груп.

Частково це пов’язано з форматом програми - користувачі зазвичай прокручують сторінку For You, стрічку відео, яку TikTok підготував для них на основі попередніх відео, з якими користувачі взаємодіяли. Отже, навіть якщо ви не стежите за творцями WitchTok, ви все одно можете бачити їх вміст.

"Я бачив багато прийняття, якого ми раніше не відчували", - сказала Вестгофф, особливо посилаючись на християнські групи, які натрапили на її відео.

Вілкін описала одне особливо зворушливе відео, яке вона бачила, як християни солідарно молилися під час одного зі своїх прямих ефірів.

"Це був дуже милий момент, тому що він зібрав дві дуже протилежні громади", - сказала вона.

Боротьба з люфтом - і гексами

Але зі збільшенням підтримки зростала і зворотна реакція. Після того, як Вілкін опублікував відео молитви користувачів Christian TikTok, це «відкрило шлюз». За її словами, група проти чаклунства знайшла її IP-адресу та доксувала.

Піві мала подібний досвід, коли її відео з’являлося на каналах For You расистських TikTokers.

"У мене так багато білих супрематистів", - сказала вона, змусивши зробити невелику паузу в додатку.

"У мене так багато білих супрематистів"

Піві та Вілкін також стикалися з відштовхуванням у межах власної спільноти, де наслідки виходять за рамки DM. За словами Вілкіна, вона отримує зцілення приблизно раз на місяць від відьом, які не згодні з її змістом.

Піві стверджує, що вона була мішенню масового гекса на творцях WitchTok; вона сказала, що знає, що потрапила під удар, коли раптово зазнає "незручностей", як-от розбиття підсвічника.

Переглянути на TikTok

Піві сказав, що більшість творців WitchTok мають справу з тим, щоб бути підданими в тій чи іншій точці. Як сказав Уілкінс, "я якось звик до цього".

Жоден з них не дозволив страху перед стримуванням обмежувати їх активність. Творець WitchTok Дімітрі Паркер заявив, що раніше був підданий, але він ні з чим не може впоратися.

"Я збираюся сказати те, що кажу і маю на увазі, коли це кажу, і якщо вам це не подобається, тоді [...] ось двері", - сказав він. Він додав, що про всяк випадок протягом дня запалює свічку захисту та облаштовує захисні палати навколо свого будинку.

Уілкін сказав, що критика, яку вони отримують, заснована на непорозумінні, як люди, які нехтують їх активізмом як не що інше, як "гострі думки та молитви". Навпаки, багато творців WitchTok непохитно ставляться до кроків, що перевищують орфографію, щоб внести зміни.

"Вся активність у магії повинна підтримуватися діями", - сказав Вестгоф. "Ми не можемо просто займатися магією - вам потрібно виконати роботу, щоб щось сталося".

Уілкін має подібні вказівки для глядачів своїх прямих трансляцій.

"Перш ніж виконувати будь-яку орфографічну роботу, я краще бачу, як ви, хлопці, жертвуєте", - каже вона своїм глядачам. "Це не просто щось, де ми можемо сказати пару співів і змінити системний расизм".

І для Вілкіна, і для Вестгофа - і для багатьох творців WitchTok - останні події - це лише початок. Вони сказали, що твердо вирішили продовжувати використовувати свої платформи WitchTok для захисту стійких змін.

"Присутність в Інтернеті - це активність", - сказав Вестгоф. "Ми вступаємо в нову епоху магії, де Інтернет-простори зараз важливіші як ніколи".

Останні повідомлення