Як „Самотній вижитель” перетворює аудиторію на співучасників-воїнів

Lone Survivor ss 18 Тейлор Кітч, Марк Уолберг, Бен Фостер та Еміль Гірш (L-R) у "Lone Survivor"

Мертва тиша. Через сітку потужної гвинтівки видно ціль, самотній озброєний чоловік обережно визирає з-за сусіднього дерева. Він не знає, що його життя ось-ось закінчиться. Це відбувається без попередження. З гвинтівки виривається шепіт звуку, і середній відділ чоловіка проколюється. Він падає назад, червона пляма розширюється на грудях. Ми не тримаємо гвинтівку, але дивимось крізь приціл. Ми залучені. Ми співучасть.

Це момент, який можна було витягнути прямо з відеоігри, але насправді це перший акт агресії у виснажливій подорожі Пітера Берга через розгромлений війною Афганістан у Єдиний вижив. Фільм заснований на правдивій історії про досвід морського флоту Маркуса Луттрелла під час операції "Червоні крила" - місії спостереження 2005 року, яка пішла жахливо, жахливо неправильно. Кінетична камера Берга прослідковує тріщину загіну чотирьох чоловік Люттрелла, коли вони намагаються вижити в неможливій ситуації.

Переглянути фільм непросто, і в цьому суть. Насильство відчуває сильну інтенсивність і відчуття співучасті, оскільки камера неодноразово повертається до цієї цільової сітки. Четверо ТЮЛЕНІВ шалено кидаються рятуватися від наступаючих сил "Талібану", але неодноразово опиняються в полоні ворожого вогню, а чисті краплі просипають гірською місцевістю Афганістану. Кожне падіння вниз по скелястому пагорбі відбивається уповільненими моментами, які служать для того, щоб підкреслити та посилити вплив кістки на камені. Це болісно, ​​виснажливо. Проте це також неминуче - і так, дещо тривожно - захоплююче.

"Є елемент тиску ... придумати щось інше, більш вісцеральне, більш ручне"

Військові фільми не грають так Паттон або Міст через річку Квай більше. Почуття театральної постановки зникло, замінивши його піщаним відчуттям, яке намагається поставити глядачів прямо там, на землю, поряд з акторами. Потрібно лише поглянути на захоплююче вторгнення Нормандії у Стівена Спілберга Врятувати рядового Раяна або Нульовий темний тридцятьОстання кульмінаційна місія побачити це. В Єдиний вижив, Берг проводить майже кожну незручну хвилину в безпосередній близькості від цих приречених солдатів. Це жорстоко в обличчя ознака того, як військові розповіді розвивалися за останнє століття.

Врятувати рядового Раяна зараз відстає від нас на 15 років, але це є частиною того фундаментального зрушення в способі розповіді про військові історії на кіно. Штурм пляжів у Нормандії є одним із найбільш пам'ятних моментів кіно за останні 20 років, але решта фільму робить більш особисту, навіть драматизовану подорож. Чи дивно, що Спілберг та зірка Том Хенкс незабаром продовжили спільну розробку надзвичайно особистих історій війни Група братів і Тихий. 

Поєднання індивідуального оповідання з пісковими діями є звичною тактикою останніх років. Лауреат премії "Оскар" Кетрін Бігелов у 2008 році Шкаф для болю - чи не найсвіжіший приклад. Подорож, яку ми проводимо із зіркою Джеремі Реннером, захоплююча, сповнена напругою як в особистому сенсі, так і в цілком реальному сенсі небезпеки для життя чи смерті. Один з найпотужніших моментів у фільмі настає під час перестрілки в пустелі, яка взагалі не була б недоречною в будь-якій кількості популярних інтерактивних шутерів.

"Я думаю, що відеоігри мали щось спільне із [цією еволюцією]", - розповів актор Ерік Бана Digital Trends. Бана грає командира лейтенанта Еріка Крістенсена в Єдиний вижив. Крістенсен, разом з 18 іншими, віддав своє життя ще в 2005 році під час операції "Червоні крила" та подальшоїневдала спроба врятувати Люттрелла та його побратимів. Бана має досвід роботи з таким піщаним військовим фільмом, який стає все більш популярним, також працюючи з режисером Рідлі Скоттом у 2001 Чорний яструб вниз.

Lone Survivor ss 06Lone Survivor ss 33Lone Survivor ss 30Lone Survivor ss 35

“Я думаю, що якщо ви збираєтеся переслідувати аудиторію, яка має певний досвід шутера від першої особи, який є неймовірно графічним та неймовірно реальним, їх очікування, коли вони йдуть у кінотеатр, можуть бути трохи вищими, ніж їм було 20 або 30 років тому », - сказав він нам. "Я думаю, що кожного разу, коли до жанру підходять з іншої точки зору ... він трохи змінює ситуацію і відкриває двері для наступної людини, щоб щось спробувати".

Бана віддає велику заслугу зусиллям гравців, що підтримують, у захопленні серцебиття сучасного військового фільму. Звичайно, він усвідомлює важливу роль, яку відіграють окремі члени акторського складу, але екіпаж настільки ж важливий для того, щоб надати місцевим заходам сучасної війни. Кінематографія в Єдиний вижив поміщає вас прямо туди, незалежно від того, чи ви дивитесь крізь приціл гвинтівки, щільно наближаєте свіжу рану або відтягуєтесь назад, щоб взяти в оточення ту обстановку, яку ці солдати повинні пройти в безпеці.

"Є елемент тиску ... придумати щось інше, більш вісцеральне, більш кишенькове", - говорить він.

Це сам Люттрелл, який є радником Lone Survivor, який надає більше сторонніх поглядів.

Це теж звична територія для відеоігор; саме на це посилається Бана. Подивіться на ранні ігри Medal of Honor або навіть новіші ігри Call of Duty. Усі вони сприймають романтизований погляд на війну, спрямовуючи той самий тип блокбастера, який Спілберг врівноважив у своїй суворій, але особистому поданні Врятувати рядового Раяна. Порівняйте це зараз із такою роботою, як шутер Yager Development 2012, Spec Ops: The Line, яка вела війну настільки непохитно, недружнім чином, що про неї йшлося про критичний розбір довжиною книги.

Еміль Гірш, який грає екіпажа Люттрелла Денні Дітца-молодшого, погоджується з оцінкою Бана так, як вона застосовується до його власного акторського процесу. "Іноді [коли] у вас є традиційні кадри та традиційні постановки, ви відчуваєте почуття стійкості ..., що може закріпити вас як актора", - говорить він.

«Я відчуваю, що дивним чином кінетичний характер технічної сторони [у сучасному військовому фільмі] майже інформує про вистави. Ви майже відчуваєте себе більше в даний момент, більше фристайлу, більше імпровізації. Ви справді можете розгубитись. Вільна форма вільного шляху, як Піт стріляє з цим ручним вібрацією, психологічно це просто все розхитує. Це струшує акторів, тремтить екіпаж, це просто робить все трохи реальнішим ". 

Це сам Люттрелл, який працює радником Єдиний вижив, який приносить більше аутсайдерів. Бана та Гірш говорять безпосередньо про зміну характеру розваг, зосереджених на війні, які споживає глядацька аудиторія. Відеоігри, особливо шутери від першої особи, забезпечують знайомий пробний камінь для кіноаудиторії у непохитному, близькому погляді на війну, як той, який пропонує Берг. Луттрелл, який ефективно спостерігає за вигаданими зйомками подій, які він пережив, все ще підтримує ставлення члена аудиторії, коли дивиться військові фільми.

Одинока особа, що вижила, команда 10, Маркус Луттрелл Маркус Луттрелл зі своїми колегами з команди SEAL Team 10

"Це як перегляд фільму. Це як перегляд пілота Top Gun або боєць ММА, який дивиться якийсь фільм про боротьбу », - говорить він. "Я спостерігаю за сценами і згадую у своїй голові, коли він спускався, і думаю, що це тривало трохи довше, ніж у фільмі".

“Я зайшов туди [подивитися фільм] з відкритою душею. Це те, що ти повинен робити, коли ти не маєш повного контролю над чимось ".

Маркус Луттрелл служив у ВМС США з 1999 по 2007 рік, залишивши два роки після подій в Росії Єдиний вижив. Він був членом команди SEAL 10 під час операції "Червоні крила", і його доблесні дії під час тих важких п'яти днів в Афганістані принесли йому Пурпурне серце і Хрест ВМС. Повернувшись додому та після виходу з фізичної терапії, він написав цю книгу Єдиний вижив на якому заснований фільм Берга. Він також заснував фонд Lone Survivor Foundation, намагаючись допомогти ветеранам, що повертаються, відновити життя додому.

Луттрелл бачить сенс Бана, коли він проводить лінію відносності між сучасними військовими розповідями та відеоіграми, але він застерігає від порівняння того, що ви бачите на екрані - чи є ви активним учасником, - з реальністю живого вогню ситуація. "Я грав у Nintendo, коли він вперше вийшов, але після цього не так вже й багато", - говорить він нам. “Зараз у мене є діти, тому я це бачу. І я думаю, це, мабуть, десенсибілізує дітей, коли вони з’являються [граючи в гіперреалістичні військові ігри]. Вони думають, що мають уявлення про те, що ... це схоже. Але дозвольте сказати, коли кулі починають літати і люди починають вмирати, це не відеоігри. Перевірка реальності відбувається дуже швидко, коли це починає відбуватися ".

Колишній ТЮЛАНЬ дивиться на еволюцію військових сюжетів, з якими розмовляють Бана та Гірш, і він просто бачить природний порядок речей. "Ви дивитесь на розвиток фільмів, і це подібно до розвитку війни", - говорить він. “Це просто змінюється з часом. Завдяки технологіям, якими вони володіють, і здатності зробити ці фільми більш графічними, на вашому обличчі, якщо хочете, це справді відображає війну такою, якою вона є ».

Фільми представляють втечу для Люттрелла та його братів по зброї. Він розповідає про те, як бойовик може допомогти підкріпити духів перед тим, як вирушити на місію, але справжня цінність для нього, схоже, більше випливає із здатності вигаданої казки транспортувати глядача. Наскільки сучасний військовий фільм змушує глядача брати участь у розгортаються подіях, це також незаперечна втеча.

"[Вони] виводять нас з реальності, з війни", - говорить він. «Ви кидаєте хороший фільм і дивитесь його, і забуваєте, що перебуваєте в Іраку чи Афганістані. Це моє благословення… акторському складу та знімальним групам кожного фільму, який коли-небудь був зроблений. Дякую, що зробили це. Дякую, що дозволили мені це двогодинне полегшення ".

(Зображення та відео © Universal Pictures)

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found