Як експерти відновлюють дані вашого жорсткого диска

як експерти зберігають дані вашого жорсткого диска про помилку аварійного завершення роботи expertdriverecovery

Цифрова ера породила з собою помилкове почуття безпеки. Вся інформація на наших комп’ютерах, планшетах та жорстких дисках може здатися чарівною, майже безсмертною. На відміну від паперу, він не рветься, не мнеться, не збирає пил і не жовтіє з віком. Натомість він залишається незмінним і цілим, захищений від зносу, який може так легко знищити фізичні записи.

Поки одного разу ваш жорсткий диск не вийде з ладу. В одну мить все зникає.

Це швидше трапиться, ніж ви можете подумати. Нещодавнє дослідження, опубліковане Університетом Карнегі Меллона, показало, що двадцять відсотків механічних приводів виходять з ладу протягом перших чотирьох років і, що дивно, трохи більше 5% виходять з ладу протягом перших 18 місяців. І не думайте, що твердотільні накопичувачі - це ліки; обмежені випробування, проведені до цих пір, показують, що вони виходять з ладу приблизно з такою ж швидкістю, як і механічні приводи, хоча і з різних причин.

спалах даних

Все це означає, що вам слід створити резервну копію даних. Зараз. Однак багато людей цього не роблять, що забезпечує такі лабораторії, як Flashback Data, без дефіциту клієнтів. Розташований в Остіні, штат Техас, Flashback Data обробляє сотні приводів щомісяця і є єдиною недержавною лабораторією в Америці, яка відповідає стандартам, встановленим Американським товариством директорів лабораторій злочинності. Ми поговорили з Расселом Чозіком, одним із техніків компанії, щоб з’ясувати, як втрачені дані можна отримати із, здавалося б, мертвого диска.

Виклик експертів

Експертне відновлення даних може спочатку лякати. Пересічний користувач, який не знає, як відновити диск, швидше за все, передбачає тривалий, виснажливий і дорогий процес. Насправді діагностувати проблему накопичувача зазвичай швидко, саме тому Flashback Data забезпечує безкоштовну оцінку. «Більшість наших техніків працюють роками, - каже пан Чозік, - тому не потрібно багато знати, що не так. При певних механічних несправностях вони знають проблему за запахом ». Незважаючи на те, що механічні накопичувачі - це найпоширеніший пристрій, що надсилається на відновлення, обслуговувати можна будь-який можливий привід, включаючи не лише сучасні твердотільні накопичувачі, але й застарілі формати, такі як стрічкові накопичувачі та дискети. Після завершення оцінки клієнт отримує звіт через Інтернет-звіт, який включає як діагноз, так і розцінку. Якщо це прийнято, починається відновлення даних; якщо клієнт відмовляється, диск просто відправляється назад.

відновлення експертних даних-1

Механічні накопичувачі зазвичай надсилаються не тільки через їх популярність, а й тому, що механічні несправності є основною причиною раптових катастрофічних несправностей жорсткого диска. У більшості випадків проблема виникає через вік чи дефект накопичувача, а не через будь-який зовнішній фактор, а це означає, що мало вказує на те, що накопичувач збирається загинути, перш ніж він пупне. Випадкові пошкодження зустрічаються рідше, але коли вони трапляються, це, як правило, результат падіння або удару замість більш драматичної події, наприклад, пожежі чи повені. Дані зворотного зв’язку об’єднують таке ненавмисне руйнування людей за категорією „помилка користувача”.

Безпека накопичувачів, які отримують Flashback Data, безумовно, є головною проблемою. Дані Flashback працюють не лише для приватних осіб, але також корпорацій і навіть відділів поліції, жодне з яких не хоче турбуватися про те, що незнайомець може підглядати під час процесу відновлення. Ризик крадіжки або несанкціонованого доступу практично виключається за допомогою тризонної установки безпеки важких замкнених дверей, захищених сканерами відбитків пальців, і всі вони контролюються цілодобовим наглядом. До останньої зони безпеки, до самої лабораторії, можна дійти лише через "пастку для людей" - з'єднувальну кімнату, що дозволяє одночасно відкривати лише одні двері. Доставки залишаються в цій кімнаті, і їх може забрати працівник лабораторії лише після того, як розносчик пішов і зачинив за собою двері.

expertdatarecovery-6

Навіть якби ніндзя вдалося уникнути пастки людини, йому було б важко знайти щось корисне. Приводи ідентифікуються лише за їх номером робочого місця, тому ідентифікувати привід неможливо, не отримавши доступ до бази даних компанії, яка доступна лише лаборантам через локальні комп’ютери. Робочі місця, направлені на криміналістичне розслідування, додатково захищені іншою замкненою зоною всередині лабораторії, доступною лише для кількох уповноважених слідчих, а накопичувачі, які беруть участь у розслідуванні, зберігаються в заблокованій клітці з датчиками руху, які контролюють будь-яку спробу входу знизу або вище.

Операція на жорсткому диску

Як тільки накопичувач поставляється та діагностується, а замовник схвалює проект відновлення, лабораторна команда приступає до роботи. Що ця робота залежить від приводу - і що з ним не так.

Багато несправностей мають механічний характер, і це означає, що відновлення даних неможливе, поки накопичувач не буде фізично відремонтований. «Коли привід вийшов з ладу механічно, - говорить Хозік, - першим кроком є ​​пошук деталей. Зазвичай вони у нас вдома. Зазвичай у нас є від трьох до чотирьох тисяч деталей, і, якщо потрібно, ми замовимо ще більше ". Після отримання деталей починається ремонт. Адаптери, головки читання / запису та інші компоненти, які перестали функціонувати, замінюються всередині "чистої робочої станції", яка утримує пил та інші сторонні предмети поза відкритим диском. Хоча це делікатна робота, для цих експертів, які провели тисячі ремонтів, вона є другою.

expertdatarecovery-2

Механічні деталі часто винні, але електроніка теж може вийти з ладу. Наприклад, на материнській платі можуть виникати проблеми, такі як неправильна пайка або пошкодження від стрибка напруги, який смажить стружки або розплавляє контакти. Такі проблеми вирішуються за допомогою стереоскопічного мікроскопа та спеціалізованого паяльного обладнання, делікатного та трудомісткого процесу, що стає більш складним через невеликі розміри сучасного обладнання.

Після того, як накопичувач запрацює, наступним кроком буде його зображення. Точна секторна копія робиться або, принаймні, робиться спроба; погані сектори можуть перервати процес. Flashback Data використовує звичайні настільні ПК зі спеціальними адаптерами, щоб зробити можливим відновлення. Це налаштування дозволяє лабораторіям рухатися вперед або назад через сектори накопичувача, щоб зосередитись на певних даних або використовувати власні алгоритми для прискорення відновлення. Пан Чозік пояснив, що лабораторний технік може запрограмувати апаратне забезпечення на "швидкий прохід, і якщо потрапляють повільні сектори, пропустіть 1000 секторів і продовжуйте рухатися". Ця тактика дозволяє швидко отримати великі обсяги даних. Якщо погані сектори виявляться проблемою, техніки можуть повернутися із більш повільним, більш детальним алгоритмом, який здійснює пошук за секторами кожного останнього біта, який все ще залишається цілим. Навіть певні типи файлів, такі як зображення .jpeg або аудіофайли .mp3, можуть бути знайдені за допомогою алгоритмів, які шукають відомі заголовки файлів.

 expertdatarecovery-3

Хоча механічні накопичувачі досить прості, флеш-пам’ять представляє особливу проблему. Працюючий флеш-накопичувач використовує мікросхему контролера для управління даними, і якщо цей чіп перестає працювати або він пошкоджений, сортування файлів стає довгим, складним процесом перегляду необроблених шістнадцяткових даних у пошуках того, що здається звичним. Відновлення можливе лише тому, що експерти знають, як ключові структури даних, такі як таблиці файлів, виглядають у шістнадцятковій формі. Після їх знаходження їх можна відновити, що дає змогу відновити більшість даних з диска.

З сучасними твердотільними накопичувачами працювати ще складніше, оскільки на відміну від флеш-накопичувача (який може містити лише один або два мікросхеми), твердотільний накопичувач може містити до шістнадцяти мікросхем, кожен з яких має окремі «дампи», через які можна передавати дані розколоти. Техніки повинні аналізувати дані з кожного звалища та складати їх разом, як цифрову головоломку. Проблеми ускладнюються завдяки функціям автоматичного шифрування накопичувачів, які можна знайти на багатьох твердотільних накопичувачах, які, хоча і можуть забезпечити додатковий захист, роблять нормальне відновлення даних неможливим. Фахівці Flashback Data спочатку повинні зосередитися на ремонті самої мікросхеми контролера, оскільки це єдиний спосіб розшифрувати те, що знаходиться на диску.

Повернення жорсткого диска додому

Навіть із твердотільними накопичувачами, який є найскладнішим форматом сховища для роботи, успіх приходить частіше за все. "У 98 відсотках випадків накопичувач повертається назад, виглядаючи точно так, як це було до відмови", - говорить Чозік. "Всі папки, файли будуть у одному місці". Навіть якщо таке поглиблене відновлення неможливе, лабораторні техніки, як правило, можуть знаходити та отримувати окремі файли, шукаючи дані накопичувача після того, як вони були зображені. У файлах, що повертаються замовнику, може бути відсутні оригінальне ім’я файлу, і вони можуть бути не упорядкованими, але принаймні вони можуть бути повернуті в іншому випадку цілими.

відновлення експертних даних

Після завершення відновлення дані завантажуються на локальний сервер, який не підключений до Інтернету з міркувань безпеки. Потім клієнт отримує повідомлення про приємні новини через повідомлення. Дані повертаються на фізичному диску з міркувань безпеки; у більшості випадків флешка, хоча для більших завдань може знадобитися використання механічного жорсткого диска. Хоча більшість клієнтів Flashback Data використовують Windows, компанія із задоволенням повертає дані в будь-якому форматі, який вимагає замовник, тому користувачі Mac не залишаються осторонь. Для клієнтів це означає, що отримання даних є справою «підключи і працюй».

Звичайно, після отримання даних їх слід захистити. Хоча Flashback Data заробляє гроші, допомагаючи людям, які не мають належного резервного копіювання, пан Чозік із задоволенням розповів нам, що, на його думку, було найбільш ефективним для пересічного користувача. «Я думаю, що найпростішим резервним копіюванням є зовнішній жорсткий диск, на якому запущена програма для резервного копіювання. Ви не можете просто покладатися на себе, щоб регулярно переміщувати файли. А рішення для хмарного резервного копіювання - це непогано, доступно. Вони захищають дані від пожеж, стихійних лих та інших несподіваних подій ".

Але якщо ви забудете, не хвилюйтеся. Експерти можуть допомогти - за окрему плату.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found