Як ШІ повністю трансформує освіту

Як ШІ змінює освіту - дитина торкається екрана робота Перець BERTRAND GUAY / AFP / Getty Images У новій асистентці Джилл Ватсон, яка повідомляла студентам про завдання та терміни виконання занять із штучного інтелекту професора Ашока Гоеля в Технологічному інституті штату Джорджія, здавалося, не було нічого дивного. Її відповіді були короткими, але інформативними, і лише до закінчення семестру студенти дізналися, що Джилл насправді зовсім не була «вона», не кажучи вже про людину. Джилл була чат-ботом, побудованим Гелем, щоб полегшити навантаження на вісім інших людських ТА.

"Ми думали, що якщо AI TA буде автоматично відповідати на звичайні запитання, на які зазвичай є чіткі відповіді, тоді (людський) викладацький склад може залучити студентів до більш відкритих питань", - сказав Гоель Digital Trends. «Лише пізніше нас спонукала мета побудови подібних до людини ТІ ТА, щоб студенти не могли легко відрізнити ТА від людини та ШІ. Зараз ми зацікавлені у створенні технічних рекомендацій щодо штучного інтелекту, які покращують залучення студентів, їх утримання, ефективність та навчання ".

ШІ змінить як обличчя, так і функції освіти.

ШІ швидко інтегрується у кожен аспект нашого життя, і, як і учні в класі Гоеля, ми не завжди усвідомлюємо, коли з ним беремося. Але вплив ШІ на освіту стане очевидним у найближчі роки, оскільки ці системи поступово потраплять у навчальні класи.

Подібно до комп’ютерів та Інтернету, ШІ змінить як обличчя, так і функції - що, чому та як - в освіті. Багатьох студентів навчатимуть боти, а не викладачі. Інтелектуальні системи будуть консультувати, викладати та оцінювати завдання. Тим часом самі курси кардинально зміниться, оскільки викладачі готують учнів до ринку праці, на якому мільйони ролей автоматизовані машинами.

ШІ в освіті - або AIEd - звучить як щось із далекого майбутнього, але це вже тема, яка цікавить науковців та бізнес. За останні кілька років освітні іграшки на основі штучного інтелекту заполонили ринок, багато з них через краудфандингові платформи, такі як Kickstarter та Indiegogo, де вони часто перевищують свої фінансові цілі.

AI в освіті дитина з роботом BSIP / Universal Image Group / Getty Images BSIP / Universal Images Group / Getty Images

Наприклад, професор Ейнштейн навчає дітей науці за допомогою шаленої міміки та роботизованої німецької лілти. Розроблена компанією Hanson Robotics і підтримана IBM Watson та чат-роботом Xiaobing від Microsoft, кампанія Kickstarter зібрала майже 113 000 доларів. Тим часом стартап Elemental Path пропонує CogniToys - низку освітніх розумних динозаврів, призначених для гри в ігри, ведення розмов та допомоги дітям навчитися орфографії. Їхня кампанія Kickstarter зібрала колосальних 275 000 доларів у 2015 році.

"Для навчальних іграшок, що працюють на основі штучного інтелекту, готуються великі речі", - сказав Денні Фрідман, директор навчальної програми та досвіду в Elemental Path, Digital Trends. «Я передбачаю їх у кожному класі як додатковий інструмент навчання, який не лише інтегрований у навчальну програму вчителя, але пов’язаний із персоніфікованими даними учня, такими як переважні методи навчання та сфери інтересів. Я також передбачаю їх у кожному домі не лише для того, щоб допомогти відповісти на запитання, а й допомогти прищепити просоціальну взаємодію. Іграшки на основі штучного інтелекту будуть такими ж повсюдними в домашніх господарствах, як і мобільний телефон ".

"Для навчальних іграшок на основі штучного інтелекту готуються великі речі".

Залучення учня до ШІ буде лише зростати, коли він / вона закінчуватиме шкільну систему. Навчальні іграшки ШІ замінять викладачі, чиєю роботою буде виявлення предметів слабкості та сприяння додатковому навчанню.

Вчителі будуть звільнені від обмеженого завдання оцінювання робіт за предметами від природознавства до суспільствознавства. Такі системи, як Wolfram Alpha, вже можуть відповідати на складні математичні рівняння та запити мовою, яка є інформативною та доступною. Інтеграція такого двигуна в автоматизовану систему оцінювання - особливо для кількісних проблем - буде дуже легкою. Педагоги будуть раді, коли їм надано можливість зосередитись на більш особистих аспектах освіти.

"Що стосується ШІ в навчанні та навчанні, то багато найбільш звичних навчальних завдань (і найменш корисних для викладачів), таких як оцінювання завдань, можуть бути автоматизовані", - пишуть дослідники Марк Доджсон, директор Центру управління технологіями та інноваціями, Університет Квінслендської бізнес-школи та Девід Ганн, віце-президент Імперського коледжу, у нещодавній доповіді про ШІ та вищу освіту для Світового економічного форуму.

Pepper, багатофункціональний робот у формі людини від Softbank, є першим гуманоїдним роботом, прийнятим на озброєння в японських будинках.

Після того, як студент досягне середньої школи, вона цілком може вступити на курс першокурсників поряд із тим, що експерти AIEd у звіті Пірсона називають "супутником навчання протягом усього життя". Протягом останніх дев’яти з лишком років цей цифровий супутник супроводжував би її на уроці, допомагав їй робити домашні завдання та вчився разом з нею.

Навчальний партнер - який може проявлятися як роботизований T. rex або, що, швидше за все, щось більш тонке, як додаток для смартфона - навіть іноді виступатиме як сам учень, дозволяючи студенту навчити його тому, чого він навчився, і допоможе зміцнити свої знання .

"Цей супутник буде доступний для студента протягом усієї [його або її освіти]", - сказав Уейн Холмс, співавтор доповіді Пірсона та викладач Інституту освітніх технологій Відкритого університету. «У будь-який час це може підказувати роботу, яку вони можуть виконувати, або підтримувати їх у роботі, яка їм важка. Це також буде надання інформації вчителю, щоб вчитель міг залучитись ... Ідея полягає в тому, що з часом товариш по навчанню може сформувати такий профіль особистості, який може бути використаний для підтримки його руху вперед ».

Ці партнери з цифрового навчання покликані підтримувати вчителів, а не замінювати їх, наполягав Холмс. Дійсно, він очікує, що освітяни матимуть власних помічників ШІ для полегшення та ефективнішої роботи.

Ці партнери з цифрового навчання покликані підтримувати вчителів, а не замінювати їх.

"Учителі мали б свого супутника, вони є власним асистентом викладача ШІ", - сказав він, додавши, що супутник учня та асистент ШІ "будуть спілкуватися, щоб асистент викладача знав, що відбувається з профілем окремого учня, і мати можливість взаємодіяти з цим ".

До того часу, коли студентка вступить до університету, вона стане продуктом двох «розумів», якщо хочете: одного, що міститься в її мозку, та ШІ, який вона розробила як партнера по навчанню. А в самому університеті ШІ буде скрізь - як ТА в класі, підтримка в реєстраційному бюро і навіть як академічні радники. Цього року в Технічному університеті Берліна працював чат-бот на ім’я Алекс, який допомагав студентам планувати свій календар курсів.

"Я думаю, що перевагами системи чат-ботів є повнота та доступність інформації", - сказав Тіло Майкл, в даний час аспірант TU Berlin, який розробив систему в рамках навчання в магістратурі. «Чат-бот намагається перевести запитання студентів у пошукові запити, як це робив би радник, але він має всю доступну інформацію відразу. Людським консультантам доведеться шукати в різних онлайнових системах і, можливо, навіть надаватимуть неповний набір інформації ".

Майкл підкреслив, що система не покликана замінити людей. "Система здатна відповідати на прагматичні запитання щодо доступних курсів та спеціальностей, але не може відповідати на питання на більш широкому рівні", - сказав він. "Я думаю, що цю систему цілком можна використовувати в поєднанні з консультуванням, щоб мати найкраще з обох світів".

Поза звичайних навчальних закладів, ШІ має потенціал зробити освіту доступною для більшої кількості людей. У регіонах, що розвиваються, де вчителів небагато, можна використовувати надійну систему штучного інтелекту, щоб навчати учнів з мінімальним або відсутнім залученням викладача-людини.

Фонд XPrize, який розробляє місячні змагання, щоб заохотити "радикальні прориви на благо людства", в даний час пропонує команді, яка розробляє найкращий додаток для базового навчання, 10 мільйонів доларів, здатний замінити вчителя для дітей, який має доступ до планшета, але жодної людини вихователь. У червні XPrize обрав одинадцять півфіналістів із майже 200 команд, які брали участь у конкурсі Global Learning. Цілком ймовірно, що система переможців буде підтримуватися ШІ, щоб забезпечити більш персоналізовані та динамічні уроки.

Тим не менше, не вистачає етичних питань, на які слід звернутись, перш ніж повністю впровадити ШІ в освіту, що Холмс та його колеги швидко визнають. З одного боку, освітянам доведеться враховувати конфіденційність та конфіденційність зібраних даних, особливо коли ці дані стосуються дітей. Хто буде власником інформації, наприклад? І хто матиме до нього доступ?

"Очевидної відповіді на цю проблему немає, але це проблема, яку потрібно враховувати", - сказав Холмс.

І перед тим, як вирощувати покоління з супутниками AIEd, психологи повинні трохи зрозуміти їх наслідки для розвитку. Чи студенти стануть залежними від технології? А що станеться, якщо система вийде з ладу або вийде з ладу? Подібні складні запитання, але такі, на які варто відповісти викликом у майбутньому нашого найбільшого ресурсу - розуму наступного покоління людства.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found