Як творець Javascript використовуватиме блокчейн, щоб врятувати Інтернет від оголошень

сміливий браузер

блокчейн поза біткойнами

Ця стаття є частиною нашої серії «Блокчейн за межами біткойнів». Біткойн - це початок, але це далеко не кінець. Щоб допомогти вам обернутися головою, чому, ми глибоко зануримось у світ блокчейну. У цій серії ми вийдемо за рамки криптовалюти та вдосконалимо блокчейн-додатки, які можуть переформувати медичні записи, машини для голосування, відеоігри тощо.

Інтернет-реклама є особливим видом жахливих. Вони інвазивні, відволікають увагу, а найгірше - необхідні.

Незважаючи на те, що їх майже повсюдно ненавидять, реклама сприяє тому, що всесвітня павутина кружляє. Вони є життєво важливою частиною екосистеми Інтернету, і без них багато щоденних блогів, веб-сайтів та каналів Youtube не принесли б достатнього доходу, щоб утриматися на плаву. Насправді, якби не реклама, ви б зараз не читали цю статтю.

Але є проблема. Наша поточна система інтернет-реклами - стовп Інтернету, яким ми його знаємо - гниє зсередини. Це руйнує Інтернет, і це відчайдушно потрібно виправити.

Проблема (и) з рекламою

У перші дні Інтернету користувачі Інтернету мали стикатися з випадковими банерами раз у раз. Сьогодні реклама є скрізь, постійно. У нас є банерна реклама, шпалери, пошукова реклама, міжсторінкова реклама, відеореклама, спливаюча реклама, реклама електронною поштою, реклама в стрічці новин - і багато, багато іншого. Що ще гірше, реклама більше не обмежується нашими веб-браузерами. Вони також з’являються у більшості підключених до Інтернету мобільних ігор та додатків.

Окрім того, що ми завалені рекламою скрізь, куди б ми не потрапили, нас також відстежують. Більшість веб-сайтів використовують сторонні трекери для відстеження вашої активності найрізноманітнішими способами і використовують ці дані для створення унікального «відбитка пальця», який можна використовувати для ідентифікації вас незалежно від того, куди ви переходите в Інтернеті, і незалежно від того, на якому пристрої ви переглядаєте. Зараз, коли ви читаєте цю статтю, мабуть, близько 40 різних трекерів спостерігають за вашими справами та збирають дані про вашу діяльність. Це теж незвично. Насправді це норма.

Найгірше за все? Ви платите за це. Кожна цільова реклама, яку ви бачите на своєму смартфоні, швидше за все потрапляє через різноманітні мережі обміну рекламою, сервери купівлі та продажу, служби перевірки розташування та платформи управління даними, перш ніж дістатися до вашого пристрою. Ці передачі даних роблять більше, ніж змушують сторінки завантажуватися повільніше - вони також потрапляють у ваш план передачі даних та розряджають акумулятор. Зазвичай це коштує лише частки відсотка на рекламу, але ці частки складаються.

У звіті New York Times було виявлено, що 50 відсотків мобільних даних, переданих під час відвідування популярних веб-сайтів новин, є результатом реклами. Залежно від вартості тарифного плану мобільного передавання даних, це означає, що ви можете платити до 23 доларів на місяць лише за перегляд оголошень, про які ви ніколи не просили.

Блокчейн на допомогу

Якщо хтось може допомогти вирішити цю проблему, це Брендан Ейх, засновник Mozilla та творець JavaScript. Ейх витратив останні три роки, розробляючи альтернативу нашій шахрайській, неефективній та ворожій до користувачів системі онлайн-реклами. Він та його команда описують це як "децентралізовану, прозору цифрову біржу реклами, засновану на блокчейні".

Не хвилюйтеся - це не так туманно чи заплутано, як це звучить.

Взагалі кажучи, рішення Ейха - це спроба витерти шифер і встановити кращу систему - таку, де на вас не нападають рекламою, і коли левова частка грошей, витрачених рекламодавцями, не потрапляє в руки посередники.

Система складається з двох основних частин, перша з яких - це новий браузер під назвою Brave. За словами Ейха, Brave - це "браузер, орієнтований на конфіденційність, який ставить користувачів на перше місце і за замовчуванням блокує сторонні оголошення та трекери". Це означає, що ви отримуєте не просто чистий, швидкий та швидкий перегляд веб-сторінок, а й те, що ваша конфіденційність не порушується натиском відстеження помилок та файлів cookie.

Це правда, що ви могли досягти подібного результату в Chrome або Firefox, встановивши декілька розширень, але Brave одночасно блокує рекламу та блокує трекер - і в будь-який час - з моменту запуску. Він також зберігає чудову статистику про кількість оголошень, які ви заблокували з часом, і про те, скільки часу ви заощадили завдяки швидшому завантаженню сторінок без відстеження.

Отже, як комусь платити, якщо рекламу заблоковано за замовчуванням? Радий, що ви запитали. Ось де входить друга складова системи Ейха.

Браузер працює на основі блокчейн-одиниці рахунку, яка називається основним маркером уваги (BAT). За словами його творців, BAT - це «новий маркер, яким можна обмінюватися між видавцями, рекламодавцями та користувачами. Все це відбувається в блокчейні Ethereum. Токен можна використовувати для отримання різноманітних рекламних послуг та послуг на основі уваги на платформі Brave. Корисність маркера базується на увазі користувача, що просто означає цілеспрямоване розумове залучення людини ".

BAT - це не валюта. Його можна обміняти між двома сторонами, як і валюту, але це більше, ніж запас вартості. BAT може використовуватися як одиниця обліку між рекламодавцями, видавцями та користувачами на платформі BAT, а також може використовуватися для безпосереднього вимірювання, обміну та перевірки уваги. Як пояснює Ейх, "така криптовалюта, як біткойн, не дозволить вирішувати подібні проблеми на платформі".

Простіше кажучи, BAT не тільки дозволяє вам це робити буквально зверніть увагу на веб-сайти, але також платять до вашої уваги. Або, принаймні, так буде в недалекому майбутньому.

Наростаючі болі

Система обміну рекламою на основі блокчейну Eich все ще будується. Він та його команда виконують це поетапно, і зараз вони перебувають у фазі дві з трьох. Перший етап - це сміливий браузер, другий - основний жетон уваги, а третій передбачає повторне представлення оголошень, за які платять користувачам за перегляд, - але ми вникнемо в цю останню частину за мить.

Зараз, у своєму не зовсім завершеному стані, Brave працює як дивна версія Netflix, яка працює на системі честі. Вам не потрібно платити, щоб використовувати його. Ви можете запустити його і переглянути всі фільми, які хочете, повністю безкоштовно, ніколи не перериваючи рекламу. Але якщо ви все-таки вирішите заплатити за послугу, ваші гроші не надходять на Netflix - принаймні не всі. Натомість 70 відсотків вашої пожертви розподіляються та передаються продюсерам фільмів та шоу, які ви найбільше дивитесь протягом наступних 30 днів.

В основному так працює Brave зараз. Вам не потрібно нічого платити за користування браузером, але якщо ви це зробите, ваші гроші конвертуються у НДТ і надходять на всі веб-сайти видавців, які ви відвідуєте, у формі автоматичних мікроплатежів.

Ейч вважає, що це альтернатива існуючим підпискам, таким як New York Times, NewScientist та інші. "Просити людей передати свою кредитну картку кожному сайту, з якого ви могли б прочитати кілька статей, не є розумним", - стверджує він. “Багато разів платіжні стіни вимагають 250 доларів на рік чи щось інше. Це не розумно. […] Таким чином, якщо у вас є кошти у вашому гаманець користувача Brave, ви будете відстежувати (понад 30 хвилин особистого часу роботи, приватно на вашому пристрої, не надсилаючи інформацію нікому, навіть не хороброму), які веб-сайти ви відвідуєте, а потім винагороджуючи їх автоматично ».

BAT не тільки дозволяє вам буквально зверніть увагу на веб-сайти, але також платять до вашої уваги.

Творці Brave знають, що лише невеликий відсоток користувачів прийме участь у цій системі добровільних платежів. "Ми не очікуємо, що більшість людей робитимуть це", - зізнався Ейх. Щоб доповнити систему, Brave також представила пакет стимулів у 2017 році, щоб стимулювати раннє прийняття та намовити нових користувачів на платформу. Після вибухового ICO Basic Attention Token (який за 30 секунд зібрав понад 35 мільйонів доларів), Brave виділив 300 мільйонів BAT для «пулу зростання користувачів».

«Ми створили 300 мільйонів НДТ, - продовжує Ейх, - які ми можемо використовувати для того, щоб дати користувачам, щоб вони з самого початку поклали гроші в кишеню, якими вони можуть нагородити творців, які направляють нових користувачів до нас. Якщо ці нові користувачі переглядають у нас 30 днів, це автоматично призводить до того, що американський еквівалент п’яти доларів в Основних жетонах уваги надходить до автора, який їх направив ».

План, здається, працює. Зараз Brave може похвалитися близько 2 мільйонами активних щоденних користувачів, і з кожним днем ​​їх стає більше. Але щоб по-справжньому зірвати поточну модель реклами на основі Інтернету та замінити її новим, більш справедливим обміном оголошень на основі блокчейну, Brave потрібно розгорнути решту платформи.

Повторне представлення оголошень: остання частина головоломки

Наступною частиною загадки є відновлення реклами в більш контрольованій, ефективній та приватній формі, ніж те, що існує в Інтернеті.

Незабаром Brave дозволить вам дозволити перегляд невеликої кількості рекламних оголошень, які з’являться або на приватній вкладці, або в сповіщенні в браузері. Сміливий планує дозволити розміщення деяких оголошень на сторінках видавців, але першим випуском будуть приватні оголошення. Однак важливо зауважити, що ці оголошення не будуть націлені так само, як поточні онлайн-оголошення.

"Замість того, щоб розсилати сигнали відстеження, щоб дозволити рекламодавцям купувати доступ до вашої уваги, ми пропонуємо об'єктивний каталог - по одному для регіону та природної мови, на якій ви живете, - на вашу машину", - пояснює Ейх. «Завантажити каталог не відбиває пальців. […] Коли ви приймете це рішення - воно ґрунтується на згоді, а не вмикається за замовчуванням, - ви отримуватимете одне приватне оголошення на день, на вкладці, у потрібний час та у місці ".

Будь-яка реклама, яку ви вирішите дозволити в програмі Brave, як і раніше буде для вас актуальною - вони просто не будуть покладатися на послуги відбитків пальців та відстеження, щоб стежити за вами та з’ясувати, що вас може зацікавити придбати. Це зовсім інша система. Найкраща частина? Завдяки Brave та BAT ви отримаєте гроші за рекламу, на яку звертаєте увагу. У випадку приватних оголошень, завантажених на окремій вкладці веб-переглядача, ви отримаєте 70 відсотків від того, що рекламодавець витратив, щоб показати вам цю рекламу, тоді як Хоробрий бере решту 30.

BAT має потенціал кардинально змінити спосіб використання Інтернету.

Зрештою, Brave планує дозволити видавцям також продавати рекламний простір. «Якщо видавці хочуть розміщувати рекламу у своєму просторі, яку ми блокуємо, - пояснює Айх, - за їх згодою та за згодою користувача ми дамо 15 відсотків користувачеві, ми візьмемо 15 відсотків і дамо 70 відсотків видавництву. Ми завжди дамо 70 власнику рекламного місця - будь то користувач чи видавець - якщо вони готові укласти з нами угоду ".

Пізніше, коли платформа буде закінчена, Brave дозволить вам "вивести готівку" і конвертувати BAT в долари, біткойни або будь-яку іншу валюту. Однак за замовчуванням система "Хоробрі платежі" побудована для того, щоб взяти вказану користувачем суму з вашого гаманця та перерозподілити її на веб-сайти, які ви найбільше відвідуєте протягом наступних 30 днів - таким чином завершуючи цикл від рекламодавця до користувача до видавця та допомагаючи система переходить, як каже Ейх, в “стійкий стан”.

Після того, як Хоробрий буде завершено, він надасть альтернативний шлях, за допомогою якого ви зможете досліджувати Інтернет. Такий, де ви можете блукати вільно, не відстежуючи, не обстрілюючи рекламу, і не обманюючи видавців, блокуючи рекламу, яка приносить їм прибуток.

Хоробрий новий світ

Чи нова система порушить поточну модель цифрової реклами та замінить її онлайн-утопією на основі блокчейну? Чи стане Google Chrome новим браузером Internet Explorer і буде вигнаний на бік, коли всі стрибають з голови на сміливий фургон?

Можливо, ні - принаймні не скоро. Насправді це навіть не головна мета Ейха. Як співавтор Firefox і прикрашений ветеран війн браузерів, він не зацікавлений в тому, щоб зняти Google Chrome і стати королем браузерної гори.

Brendan Eich firefoxБрендан Ейх

"Я не хочу заважати ринку браузерів", - пояснює він. “Я думаю, що у Brave буде хороша крива зростання та велика частка ринку серед елітних користувачів, які є дуже економічно цінними, але НДТ - це велика проблема. Я хочу, щоб основний знак уваги використовувався широко, а це означає, що ми будемо використовувати його в інших браузерах та інших додатках для уваги - таких як плеєри подкастів або ігри, в яких є реклама ».

Грандіозний план Eich - врешті-решт випустити SDK з відкритим кодом для Basic Token Token, що дозволить розробникам не тільки створювати нові додатки, що працюють на увазі, але й інтегрувати BAT в існуючі програми.

Подумайте про це як про екзотичну нову технологію двигуна. Якщо він працює, цей двигун може зробити революцію не лише в автомобілях. Він також міг живити човни, мотоцикли та надзвукові літаки. Незалежно від того, яким улюбленим видом транспорту Ви можете бути, НДТ може суттєво змінити спосіб Вашого круїзу по інформаційній магістралі, яку ми називаємо Інтернетом. Спочатку потрібно лише трохи запустити.

«Ніхто не знає, яке майбутнє, - каже Ейх, - але якщо ми доведемо цю модель, це повинно призвести до майбутніх веб-стандартів. І я думаю, що в майбутньому ви повинні керувати своїми даними ».

Останні повідомлення