Як технології перетворили 700-річне місто на одне з найбільш футуристичних у Європі

Амстердам-Сіті Jesús M. García / Getty Images

Якщо ви хочете зрозуміти, наскільки далекосяжними можуть бути наслідки технологій розумного міста, дивіться не далі, ніж Нідерланди. Як країна з приблизно 26 відсотками суші нижче рівня моря, Нідерланди звикли підтримувати та підтримувати великі технічні інженерні проекти. Сьогодні ми дізнаємось, як використовувати дані, щоб перевести країну в стійке майбутнє.

А в Амстердамі, його найбільшому місті, ви знайдете найвидатніші приклади ініціатив розумного міста в країні. Проживаючи понад 800 000 людей, місто історично користувалось репутацією центру торгівлі та культури. Це завидне поєднання, яке ви можете побачити, відобразившись у зусиллях розумного міста, які тривали десять років.

Щоб побудувати розумне місто, почніть з даних

Міста по всій земній кулі встановлюють технологію збору даних в надії заощадити гроші, стати чистішими, зменшити дорожній рух та покращити міське життя. У серії Smart Cities Digital Trends ми розглянемо, як розумні міста справляються з усім, починаючи з управління енергією, закінчуючи готовністю до стихійних лих, громадською безпекою та що все це означає для вас.

Амстердам розпочав свої ініціативи щодо розумних міст, коли використовував аналітику даних для покращення міського життя, використовуючи інформацію для розвитку більш інтегрованих послуг та більш стійкого співтовариства. Минуло майже 10 років, починаючи з переліку інформації, якою вже володіла муніципалітет. Виявилося, середнє місто мало 32 різні департаменти, які створили приголомшливих 12000 різних баз даних.

З часу первинної оцінки місто працювало над тим, щоб використати та інтегрувати страшну різноманітність інформації, розпочавши майже 100 пілотних проектів. Його зусилля заслужили численні нагороди, в тому числі нагороду Європейської Комісії у 2016 році за присудження премії «Інновації« Капітал інновацій ». Амстердам також потрапив у 10 найкращих міст світу в Індексі міст IESE Cities in Motion від Університету Наварри в Іспанія. Крім того, Нідерланди входить до рейтингу KPMG як країна, яка найкраще підготовлена ​​до майбутнього мобільності.

"Ми дуже підтримуємо навчання на практиці", - пояснила Флоріен ван дер Віндт, керівник Міністерства інфраструктури та навколишнього середовища Нідерландів. Вона також вважає, що для успіху будь-який проект повинен бути домовленістю про співпрацю між урядом, інфраструктурними компаніями та новаторами технологій.

Пілотні проекти Амстердама були широкими та амбіційними. Наприклад, ініціатива збору сміття була спрямована на зменшення відходів та забруднення, спричинених повторюваними, неефективними маршрутами вивезення вантажних автомобілів (що також створює надмірні затори на вузьких вулицях, спільних з автобусами, автомобілями, пішоходами, а найвідоміше в країні - велосипедами). . Як і в більшості міст, сміття та вторинну сировину в Амстердамі вивозять окремо, що само по собі марнотратно. Тож АЕБ Амстердам, який керує найбільшою у світі системою спалювання сміття з відходами енергії, вирішив шукати шляхи підвищення стійкості. Він створив пілотний проект, щоб мешканці розділили сміття на чотири різні потоки (біовідходи, пластик, скло та папір), використовуючи різнокольорові пакети. Кольорова система дозволила вантажівкам одночасно збирати сміття та вторинну сировину.

Інші пілотні програми також змінили міські системи, а отже і поведінку громадян. Наприклад, Амстердам був одним із перших міст, наприклад, який замінив вуличні автостоянки на додатки, що оплачуються за допомогою смартфона.

Тим не менше, інші проекти прагнуть ще більше використати всюдисущість смартфонів. Амстердамський інститут передових рішень для столиці, який розпочався з інвестицій у 50 мільйонів доларів, ініціював так званий проект «Красивий шум». Ідея полягає в тому, щоб зібрати та негайно проаналізувати те, що організація називає „геосоціальними даними навколишнього середовища” - інформацію, яку відвідувачі та мешканці генерують на таких сайтах, як Twitter та Instagram, про те, що відбувається в місті. Потім програма "Красивий шум" використовуватиме дані для розсилання сповіщень про затримки транзиту чи довгі черги на таких місцях, як Rijksmuseum.

Зусилля у всій країні

Подібні ініціативи розумних міст, що базуються на даних, поширились по всій країні.

На півдні, в Ейндговені, місті з 227 000 жителів, муніципалітет працював над кількома проектами, використовуючи, як називається, модель „потрійної спіралі” співпраці між урядом, бізнесом та вищими навчальними закладами. Мета - покращити якість життя в місті. Наприклад, в реальному експерименті місто обладнало популярну вулицю, відому своїм нічним життям, Stratumseind, з Wi-Fi на ліхтарних стовпах, кришкою відеокамер та понад 60 мікрофонами. Мета - виявити ознаки раннього попередження агресивної поведінки та попередити поліцію, перш ніж вона перетвориться на небезпечну чи незаконну поведінку. Місцева влада також експериментувала зі зміною освітлення на вулиці, щоб впливати на натовп людей, і навіть використовувала запахи, такі як аромат апельсинів, щоб спробувати створити більш спокійну атмосферу.

Дійсно, безпека є однією з основних мотивацій для проектів розумного міста.

Це не тільки Амстердам. Подібні ініціативи розумних міст, що базуються на даних, поширились по всій країні.

У Вонсдрехті, місті, де проживає всього 22 000 жителів, шестимильний велосипедний маршрут до сусіднього Берген-оп-Зум був небезпечним шляхом у темні зимові місяці. Тож у місті встановили 65 розумних вуличних ліхтарів - світлодіоди, які автоматично вмикаються, коли наближається машина чи велосипед, а потім відключаються, коли немає дорожнього руху. Завдяки цьому дітям безпечніше їздити між двома містами в темний час доби після школи.

Для невеликих громад такі розумні ліхтарі представляють значну інвестицію, але вони служать довше, ніж традиційні лампи розжарювання, і вимагають значно менше електроенергії. Вони також можуть бути використані для використання додаткових технологій у майбутньому, таких як підключені камери та мікрофони.

Голландська компанія Sustainder, яка виробляє розумні лампи, каже, що такі інтелектуальні ліхтарі можуть не тільки включати інфрачервоні та датчики навколишнього освітлення для автоматичного ввімкнення та вимкнення, але вони також можуть бути оснащені акселерометрами для автоматичного оповіщення місцевого відділу транспорту кожного разу, коли ліхтарний стовп наїхав транспортний засіб. Інші можливі функції включають датчики якості повітря, трансивери з мережевою мережею Wi-Fi та майбутні точки передачі 5G.

Це все частина міської інтеграції, яка включає навіть нові перспективи щодо житла. Наприклад, професор Ейндговенського технологічного університету Тео Салет працює над першими в історії бетонними будинками з 3D-принтом. Виглядає як щось із епізоду Кремені, такі будинки можуть бути більш стійкими та енергоефективними, ніж традиційні будинки. Тим часом Елфі Неліссен, ще один професор університету, працює над розумним кварталом «Брейнпорт». Він розрахований на 1500 будинків для проживання приблизно 3000 мешканців.

В іншому місці, в східному голландському місті Енсхеде, датчики навколо міста піднімають сигнали Wi-Fi відвідувачів і відстежують їх місцезнаходження. Ідея полягає не в тому, щоб стежити за громадянами, а навпаки, дізнатись про те, як люди подорожують містом, де проводять найбільше часу та як часто повертаються. Анонімізована інформація вже використовувалася в таких проектах, як Data SkyLine, візуальна інформаційна панель, що представляє інформацію по місту, покликану викликати нові ідеї та рішення міських проблем. Це призвело до таких ініціатив, як додаток для дорожнього руху, який винагороджує користувачів за прогулянки, їзду на велосипеді або використання громадського транспорту, щоб дістатися до роботи, а не автомобіля.

Урок з Нідерландів: очікуйте поступових переходів, а не радикальних змін.

В Утрехті, місті, де проживає близько 300 000 людей у ​​центрі країни, уряд інвестував понад 90 мільйонів доларів за останні чотири роки у близько 80 проектів. Витрати породили розумні комунальні послуги по місту, включаючи розумні контейнери для сміття, розумні вуличні ліхтарі, прогнозування крадіжок та кімнату для моніторингу в соціальних мережах. Це також увімкнуло бездротове зондування незаконно припаркованих автомобілів та автоматичну видачу паркувальних квитків, що може не радіти деяким мешканцям, але економить місто та, зрештою, гроші платників податків.

Розумні ініціативи - це не разова інвестиція

Одним із основних уроків, який проекти розумних міст у Нідерландах дали бізнес та муніципальні уряди, є те, що розумні ініціативи повинні постійно розвиватися. Так само, як з’являються нові рішення, змінюється соціальна поведінка та потреби міста.

Наприклад, в Амстердамі місто використовувало дані GPS від TomTom, щоб допомогти керувати трафіком. Спочатку він засновував управління трафіком на моделях, створених за даними 2011 року. Однак місто мало оновити систему в 2016 році, оскільки на той час в Амстердамі було на 25 відсотків менше автомобілів і на 100 відсотків більше скутерів, ніж у 2011 році.

Згідно з дослідженням MIT Sloan Management Review, численні проекти розумних міст у Нідерландах мають ще один важливий урок для навчання інших країн і міст: очікуйте поступових переходів, а не радикальних змін. І почніть з інтеграції тієї інформації, яка вже є у вас, для створення практичних рішень.

"І зосередьтесь не лише на мобільності, але й на життєдіяльності", - сказав ван дер Віндт.

Останні повідомлення