Як Intel поєднує в собі Hades Canyon, його найкращий поки що NUC

Всі знають Intel як виробника чіпів, але його вплив виходить далеко за межі центрального процесора. Сьогоднішні ноутбуки не були б надтонкими, якби не ультрабуки Intel, оновлення робочого столу було б непростим, якби не стандарт ATX компанії, а відеокарти не могли підключитися до ноутбуків через Thunderbolt, якби Intel цього не зробила підштовхнути цей новий стандарт.

Компанія має багато інших проектів, таких як наступний блок обчислень, більш відомий як NUC. З 2012 року команда NUC працювала над тим, щоб зробити настільні комп’ютери якомога меншими. Джон Дітерадж, директор з маркетингу продуктів в Intel, сказав Digital Trends, що проект почався з цього поняття про передовий, але компактний ПК.

"Чи не було б чудово, якби ми могли побудувати щось справді маленьке, але, крім того, там, куди ми хотіли йти обчислювальну техніку," сказав Детерадж, "замість того, де це було". Це саме те, що намагалася зробити компанія Intel.

Від малого до швидкого

NUC розпочав із запитання. Наскільки маленьким може бути настільний ПК? Шість років тому, коли розпочався проект NUC, відповісти на це було непросте питання. Першим порядком діяльності команди NUC було прийняття рішення про розмір, достатньо малий, щоб справити враження, але достатньо великий для реалізації. Нарешті вони зупинилися на пінопластовій моделі розміром близько чотирьох дюймів та товщиною півтора дюйма.

тур Intel NUCтур Intel NUCтур Intel NUCтур Intel NUC

Цей розмір мав обмеження. "Для початкового продукту нам начебто довелося збити середину за допомогою Core i3, - згадував Детерадж, - ми думали, що це може служити цілому ряду різних ринків". Core i3, будучи найменш потужним процесором в лінійці Core, також найпростіший для охолодження. Його успіх та вдосконалення процесорів Intel означали, що незабаром за i3 у 2013 році з’явилася модель Core i5, а зрештою - Core i7 у 2015 році.

Не просто розмір зробив NUC незвичайним. Налаштування також зіграло свою роль. Хоча процесор не можна замінити, оперативну пам’ять і жорсткий диск можна модернізувати - насправді більшість NUC продаються як комплекти, які не входять у комплект. "У нашій ДНК начебто має бути певна гнучкість у конфігурації", - сказав Детерадж. Більшість маленьких комп’ютерів відмовляються від налаштування заради розміру, але команда NUC вважала, що це буде неправильним кроком. Команда знала, що бізнес і тверді ентузіасти своїми руками хочуть контролювати апаратне забезпечення.

Нарешті вони зупинилися на пінопластовій моделі розміром близько чотирьох дюймів та товщиною півтора дюйма.

Однак, як і у більшості ініціатив Intel, прямі продажі - далеко не вся справа. Такі продукти, як NUC, важливі як доказ концепції. До NUC невеликі комп'ютери, що працюють від Intel, все ще мали розмір щонайменше телефонної книги. Сьогодні існує безліч ПК розміром з пінту, включаючи Alienware Alpha, Gigabyte Brix та Zotac Zbox. Більшість цих систем також орієнтовані або на бізнес, або на ентузіастів, обіцяючи невелику коробку, яка майже така ж функціональна і модернізована, як повнорозмірний настільний ПК.

Джоел Крістенсен, генеральний менеджер групи продуктів Intel Systems, не проти цієї конкуренції. Надихання таких систем - суть усього. "Ми розглядаємо себе як когось, хто повинен надихати галузь приймати разом з нами", - сказав він Digital Digital Trends. "Ми хочемо, щоб інші пропонували інші ідеї та інші рішення". Без роботи Intel інші, швидше за все, не представили б своїх власних невеликих робочих столів із форм-фактором, або, якби вони це зробили, вони не були б такими плідними, як стали.

Новий рубіж

Метою початкової команди NUC було розробити невеликий, але здатний ПК, довівши, що можна помістити серйозні обчислювальні потужності на долоні. Цю мету було досягнуто - і навіть перевершено - але NUC не було зроблено. Замість того, щоб впадати у рутину, команда пересунула ворота. Зараз вони хочуть крихітний комп’ютер, який може не тільки обробляти повсякденні обчислення, а й ігри.

Це не нова концепція. Наприклад, Alienware Alpha - це, по суті, спроба Dell застосувати значення NUC до ігрового автомата, і вона мала успіх. Intel хоче зробити крок далі із набагато меншою системою, яка повністю покладається на власне обладнання. Першою спробою став Skull Canyon, невеликий ПК з чотирьохядерним процесором Intel та власною інтегрованою графікою компанії Iris.

«Ми ставимо 100-ватний процесор на 1,2 літра. Коли ми починали, наші інженери про це не мріяли ".

"Зазвичай машина для ентузіастів - це велика машина, велика ігрова машина, так?" Пояснення Детерадж "Думаю, ми побачили таку можливість, потрапивши в Core i7, трохи спробували і сказали:" О так, є апетит до форм-фактору сім і чотири на чотири "."

Каньйон черепа був набагато потужнішим, ніж будь-який попередній NUC, але, як ми виявили в нашому огляді, він не був ідеальним. Графіка ірису мала обмеження. Наприкінці минулого року Intel придбала зниклий фрагмент головоломки угодою, яка принесла графіку AMD Radeon Vega до кількох обраних процесорів. NUC використовував ці процесори для побудови каньйону Hades, який набагато швидший, ніж його попередник, пропонуючи продуктивність, яка порівняно з дискретним графічним чіпом середнього рівня від Nvidia, як GTX 1050 Ti.

Однак розміщення графіки Vega у Каньйоні Аїда було лише половиною успіху. Команда NUC також повинна була тримати прохолоду під напругою. Deatherage вирішив проблему, сказавши: "Ми ставимо 100-ватний процесор у 1,2-літровий форм-фактор. Шість років тому, коли ми починали цю подорож, наші інженери ніколи не мріяли б про це ".

Попередня Наступна 1 з 11 тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції Intel NUC Tour Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції тур Intel NUC Багаті Шиблі / Цифрові тенденції

Більша потужність означає більше тепла, і це стало ключовою проблемою в дизайні Каньйону Аїда. Інженер NUC Грег Ла Тур заявив, що проблема змусила інженерних переглянути. «У майбутніх НУК, які виходили […], теплова проблема була надзвичайною. Не думаю, що раніше у нас було 100 Вт, окрім повних веж ATX », - сказав він Digital Digital Trends.

Рішення? Нова, парокамерна конструкція охолодження, подібна до тієї, що використовується в Xbox One та Razer Blade Pro. По суті, це невеликий, автономний охолоджувач рідини. “У космосі є вода всередині. І тоді існують різні структури, які дозволяють їй конденсуватися і проходити через цикл випаровування, - пояснив Ла Тур, - що забезпечує дуже ефективний тепловіддачу.

Шість років по тому NUC тільки починає працювати

Потенціал Каньйону Аїда як маленької ігрової машини вабить. Нарешті, це може запропонувати геймерам просте, маленьке, все-в-одному рішення, яке можна приєднати до монітора або телевізора. Думати про горіхи: 1,2-літровий NUC Hades Canyon приблизно приблизно на чверть є розміром PS4 Pro, але майже не відповідає цій консолі.

Вичавлювання такої кількості соку в таку невелику упаковку відкриває новий шлях для NUC, який більше не повинен зосереджуватись на повсякденних обчисленнях і може перетворитися на серйозне використання ігор та робочих станцій. У разі успіху невеликий розмір NUC може більше не здаватися винятковим, але натомість стане новим стандартом.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found