Космонавти дізнаються, як спекти ідеальне печиво в космосі

Астронавти на борту Міжнародної космічної станції протягом останніх років готували піцу та вирощували овочі. А тепер вони також спекли своє печиво.

Екіпаж приготував печиво протягом святкового періоду в першому в історії експерименті з випічки в космосі. Минулого тижня результати цього експерименту - тобто. цілком сформоване, запечене в духовці, шоколадне печиво - повертається на Землю, щоб його підштовхували і тикали (і, можливо, клювали) вчені в лабораторії.

Випіканий із використанням сирих інгредієнтів, тест намагався впровадити експериментальну піч, оскільки НАСА працює над розробкою різних методів для астронавтів, які повинні подбати про власні потреби в їжі під час майбутніх та дуже тривалих місій на Марсі та за її межами.

Печиво, спечене на космічній станції. Одне з печива всередині пластикової сумки. Крістіна Кох / NASA

Піч

Прототип духовки Zero G, що використовується для випікання печива, має форму циліндра та використовує електричне нагрівання, подібне до тостера. Це робота компанії NanoRacks, що базується в Техасі, яка розробляє продукти та пропонує послуги для комерційного використання простору, та Zero G Kitchen, нью-йоркського стартапу з метою створення необхідних кухонних приладів для космічних подорожей.

Експеримент мав на меті вивчити наслідки для приготування їжі в космосі звичних і широко споживаних продуктів, повідомило НАСА, і одночасно порівняти ефекти випічки в мікрогравітаційному середовищі із випічкою на Землі. NASA також зазначило, що астронавти можуть відчувати "психологічну та фізіологічну користь" від вживання певних видів їжі, і щось таке смачненьке, як шоколадне печиво, обов'язково принесе задоволення.

Час приготування

За даними Associated Press (AP), печиву, яке випікали по одному в духовці Zero G, потрібно було дві години, щоб правильно приготуватись - набагато довше, ніж це потрібно в звичайній духовій шафі на Землі.

Перший шматок тіста для печива пробув у духовці 25 хвилин при температурі 300 градусів за Фаренгейтом (149 градусів Цельсія), що виявилося занадто мало часу. Двоє наступних зайшли приблизно на 50 хвилин, але навіть цього не вистачило.

Четвертий пробув у духовці цілі дві години, причому цей фактично нагадував правильне печиво, коли воно вийшло. Для п’ятого та останнього зусилля температуру духовки підвищили до 325 градусів за Фаренгейтом (163 градуси С) протягом 2 годин 10 хвилин. Цей був найкращим із групи.

"Є ще багато чого вивчити, щоб зрозуміти, що насправді обумовлює цю різницю, але [це], безумовно, крутий результат", - сказала Мері Мерфі з NanoRacks, додавши, що в цілому це був "досить дивовижний перший експеримент".

Незважаючи на очевидну спокусу, астронавти протистояли з'їданню печива, замість того, щоб помістити їх у спеціальні пластикові пакетики, перш ніж заморозити напередодні подорожі назад на Землю на борту корабля SpaceX минулого тижня.

Після того, як вчені закінчать свої дослідження (що необхідно звичайно включати тест на смак), одне із спеціальних печива буде виставлено у Національному музеї авіації та космонавтики Смітсонівського інституту.

Останні повідомлення