Як спостерігати за метеорним потоком Оріонідів

як спостерігати за метеорним потоком оріонідів 43875877 л Andiz / 123RF Відчуваєте, як поглянути на прекрасний осінній метеорний дощ? Ми отримали все, що вам потрібно знати про Оріоніди та як їх побачити!

Що це?

Оріоніди - це дуже популярний метеорний потік, який восени висвітлює нічне небо Землі блискучим дисплеєм. На відміну від деяких астрономічних шоу, це відбувається щороку, що робить його ідеальним метеорним потоком для святкування з друзями та родиною.

Оріоніди отримали свою назву від знаменитого сузір'я, відомого як Оріон - великий хлопець-воїн з поясом і мечем. Однак це не означає, що зірки Оріона породили метеори ... це не працює так. Ні, ці метеори насправді є частинами величезного хвоста комети Галлея. Земля стикається із залишками хвоста, які просуваються крізь нашу атмосферу і згорають яскравими смугами, потрапляючи на тертя висотного повітря.

Шанувальники астрономії серед вас можуть задатися питанням: "Зачекайте хвилину, хіба комета Галлея досить рідкісна?" Це, з орбітою, яка займає 76 років, але кожен раз, коли вона масштабується навколо Сонця, її хвіст залишає хмару пилу, шматків льоду та інших частинок. Ця хмара залишається закрученою там протягом багатьох років, саме тому Земля може так регулярно в неї впадати.

Де я можу це дивитись?

Світла карта

Однією з причин того, що метеорний потік Оріоніда настільки популярний, є те, що його дуже легко побачити. Практично кожен на Землі може знайти Оріона на небі - хоча в Південній півкулі він зазвичай стоїть на голові.

Однак тут ми все ще говоримо про зірки, тож вам потрібно буде знайти темне місце, вільне від навколишнього світла і не надто холодне, щоб сісти і відпочити. Кемпінги, пагорби за містом, гірські стежки тощо - все це популярний вибір для метеорного потоку. Існують також величезні карти світлового забруднення, які дозволяють швидко знаходити місця, де вас не заважатиме світло із сусідніх міст.

Нарешті, обов’язково перевіряйте погоду! Похмурі дні є великою проблемою для метеорних потоків, тому зачекайте тих ясних осінніх ночей, перш ніж готуватися вирушати.

Який найкращий час для його перегляду?

Метеори починають стікати на початку жовтня, але на деякий час тут мало що побачити. Починаючи з 20 жовтня, і триватиме кілька днів, метеорний потік досягне свого піку, тому в ці дні буде багато дій. Однак душ триватиме до 7 листопада, якщо вам знадобиться трохи часу на пошук дня, де ви зможете зібратися з друзями та провести ніч під зірками.

Ні, я мав на увазі час ночі!

Звичайно: точний час відрізняється від місця до місця, але загалом слід починати шукати метеори після опівночі. З продовженням метеорного потоку метеори починають обійматись ближче до ранкових ранкових годин, з часом залишаючись там до світанку. Для найкращих умов розумно почекати, поки не закінчиться “захід Місяця”, щоб усе навколишнє світло Місяця не заважало.

Говорячи про навколишнє світло, пам’ятайте, що вашим очам потрібен час, щоб налаштуватися, коли стежите за метеорами. Це означає, що вам потрібно вимкнути будь-які лампи або зовнішнє освітлення і - так - перестати дивитись на свій телефон. Якщо вам потрібне джерело світла, переконайтесь, що воно не світить вгору або у ваші очі: Ви не хочете нічого пропустити.

Читайте: У Плутона з’явився новий сусід: останнє відкриття класифікується як карликова планета

Як я можу знайти це на небі?

Оріон Це дуже просто! Почніть з пошуку Оріона, який на сьогоднішній день є найпростішим сузір’ям на небі. Часто здається, що метеори приходять звідкись за межі Бетельгейзе, яка є надяскравою зіркою прямо на плечі Оріона (не плутати з Рігелем, що є зіркою на щиколотці). Раз ти Контур Оріоназнайшли Бетельгейзе, потрібно дивитись у правильному напрямку. Є таблиці азимутів, які ви можете вивчити, щоб допомогти точно визначити, куди шукати, виходячи з того, де ви живете.

Якщо це звучить нудно, не спітніть. Просто подивіться в загальному напрямку Оріона і почекайте метеорів. Всі Оріоніди випаровуватимуться приблизно на 60 миль над Землею, тому не хвилюйтеся, що хтось із них насправді вийде на поверхню.

Чи є щось зокрема, що я мав би шукати?

На своєму піку цей метеорний потік може знизити близько 20 метеорів на годину. Ми знаємо, що це звучить не так вже й багато, але це триває майже всю ніч. Однак, якщо ви хочете зловити якомога більше, тоді вам потрібно бути уважним.

Метеори Оріоніда також відомі своєю надшвидкою швидкістю, рухаючись більше 40 миль за друге, що є ще однією причиною звернути увагу. На щастя, приблизно половина цих конкретних метеорів створить так звані "стійкі поїзди" або суперсолодкі газові стежки, які світяться в повітрі протягом декількох секунд після проходження метеору. Це справжнє задоволення, на яке слід почекати. Крім того, шукайте різких спалахів, які вказують на те, що метеор розділився на небі - це найрідкісніші, але також і одні з найкрутіших пам’яток.

Як я можу зробити круті фотографії, щоб показати, наскільки я чудовий?

Оріоніди Джон Фланнери | Flickr Джон Фланнери | Flickr

З дуже хорошою дзеркальною камерою. Насправді немає іншого вибору для справді якісних метеорних фотографій. Використовуйте найкращий ширококутний об’єктив для зйомки більшої частини неба та найвищу швидкість об’єктива, щоб включити на знімок найменші метеори. Встановіть штатив і запрограмуйте свою дзеркальну камеру на довгий інтервал пострілів (проміжок часу трохи більше потрапляє або пропускає, але може мати круті результати). Якщо ви хочете витратити кілька годин на фотозйомку, не забудьте взяти з собою додаткові батареї та тканину для чищення камери. Напевно, це не гарна ідея залишатися осторонь теж довго, тому що на вашому об'єктиві почне накопичуватися роса.

Останні повідомлення