Дезінформація про коронавірус поширюється швидко. Ось як це помітити

Чутки летять, перефразовуючи Вергілія, і в кризові періоди вони можуть також мати Конкорд. Ми спостерігаємо цю гру під час триваючого спалаху коронавірусу. Епідемії викликають паніку, і люди в паніці сприйнятливі до маніпуляцій через засоби масової інформації. Враховуючи, що соціальні медіа спростили, як ніколи, людей розповсюдження дезінформації, навмисно чи ні, важливо пильно стежити за фальшивими новинами. Ось як виявити дезінформацію про коронавірус.

Розглянемо джерело

Одне з крутих, але тривожних речей в Інтернеті полягає в тому, що кожен може поділитися майже всім, що хоче. Коли бар’єр для доступу на таких платформах, як Twitter і Facebook, у принципі відсутній, авторитетні джерела новин сидять у ваших стрічках разом із усім іншим.

На щастя, платформи соціальних медіа вжили заходів, щоб зменшити дезінформацію навколо коронавірусу. Facebook оголосив, що має мережу "сторонніх перевірявачів фактів", які будуть повідомляти неправдиві історії про вірус, і що Facebook видалить вміст, засуджений глобальними організаціями охорони здоров'я. Тим часом Twitter пропонує посилання на Центри контролю за захворюваннями (CDC), коли ви шукаєте "коронавірус".

Тим не менш, ви все одно повинні бути обережними до всього, що побачите на цих платформах. Коли ви побачите публікацію чи історію про коронавірус, перевірте джерело. Це публікація з усталеною історією в галузі новин? Це торгова точка з чіткими етичними вказівками щодо звітування? Або це веб-сайт, про який ви ніколи не чули? Якщо ви читаєте історію на, здавалося б, схематичному веб-сайті, це здається професійним, чи воно пронизане друкарськими помилками та істеричними твердженнями?

Те саме стосується приватних осіб: це публічні особи, люди, які писали для авторитетних закладів, чи просто якась випадкова людина, аватар якої - аніме? Той хлопець на TikTok, який розповідає у своїй машині про те, як Білл Гейтс спроектував вірус, може здатися переконливим, але знайдіть хвилинку, щоб обміркувати свої дані - або відсутність таких даних.

Копати глибше

Крім того, читаючи історію, спробуйте перевірити її джерела. Навіть якщо історія в Інтернеті виглядає добре написаною, автор може посилатися на погані джерела. Стало популярним посилання на невеличку кількість публікацій у Twitter як свідчення тенденції. Читаючи про коронавірус, чи посилається автор на такі державні установи, як Центри контролю та профілактики захворювань (CDC), чи просто людей, які розміщують публікації в соціальних мережах?

Загалом, найнадійніша інформація надходитиме від державних установ охорони здоров’я, таких як CDC або ваш департамент охорони здоров’я. Якщо ви сумніваєтесь, ви завжди можете перевірити їх офіційні веб-сайти, зокрема центр коронавірусу CDC.

Остерігайтеся конспіративних типів

Щоразу, коли трапляється трагедія, ви можете покластися на заклад, що хтось прокрутить теорію змови щодо неї. Приклад: ідея про те, що цей спалах є китайським експериментом з біологічною зброєю, здивувалась. Це крута ідея для фільму, але як новина вона отримує погані джерела, як пояснює Foreign Policy. Теорії змови пропонують відчуття порядку і когось винного в трагедіях, але заразні хвороби існують набагато довше, ніж ілюмінати; за винятком конкретних доказів, немає підстав вважати, що цей спалах був техногенним.

Не дозволяйте зображенням і заголовкам розповідати всю історію

Картинка може коштувати тисячі слів, але це не означає, що вона правдива. Зображення китайських чиновників у костюмах хазмат або натовпи людей, що носять маски для обличчя, забороняють сильну емоційну реакцію, а люди, що розносять дезінформацію, воліли б, щоб ви перебували в такому стані: емоційні заклики чудово підходять для маніпуляції мозку читача. Те саме стосується гіперболи, як це (дуже фальшиве) зображення, яке обійшло соціальні мережі.

Фейкова новина про коронавірус

Драматичний образ людини в костюмі хазмат прекрасно поєднується з диким заголовком, який стверджує, що вірус вбив вже 112 000 людей. Це вражаюча цифра, набагато більша за фактичну кількість підтверджених випадків, яка на сьогодні становить трохи більше 6000 у всьому світі, при цьому 132 смертні випадки, згідно з оновленням Всесвітньої організації охорони здоров'я, опублікованим у середу.

Пам’ятайте: зміїна олія ніколи не виходить з моди

Для певної марки тіньових людей криза - найкращий час швидко заробити. Коли чума приходить на стукіт, люди хочуть лікування, тому не дивно, що в Інтернеті є люди, які захищають такі продукти, як Miracle Mineral Solution, які, зазначає Управління з контролю за продуктами та ліками, по суті є лише відбілювачем. Зверніть увагу, що вживання відбілювача не вилікує вас від хвороби, а призведе до ускладнень зі здоров’ям. Незважаючи на досягнення медичних технологій протягом багатьох років, зміїна олія залишається такою ж марною, але як і раніше придатною для продажу.

Останні повідомлення