Як Apple перетворила фонтан молодості на фонтан готівки

студент iPad

Студенти коледжів ніколи не були популярнішими, ніж сьогодні. Ні, не стосовно друзів у Facebook, хоча це, мабуть, теж правда. Швидше, це через їхню роль на ринку побутової електроніки. Кожен великий виробник СЕ орієнтується на свої демографічні показники. Девід Роман, новий спільний співробітник корпорації Lenovo, нещодавно зізнався, що "єдиним способом побудови споживчого бренду є відповідність молодіжному ринку", проте молодіжний ринок, як правило, невловимий для всіх, крім Apple.

Знову почуття молодості

Старші покоління, або тому, що вони хочуть бути модними, або тому, що не розуміють швидкозмінних технологій, шукають напрямків від 18 до 24 років. Apple знаходиться тут, приваблюючи широкий спектр споживачів. Продукція компанії "просто працює", що приваблює натовп, який не підходить до техніки, але їх пропозиції також мають вишуканий дизайн, який приваблює найбільш досвідчених користувачів. У лютневому опитуванні comScore виявив, що майже половина користувачів iPad в США заробляє більше 100 000 доларів на рік. Я не знаю занадто багато студентів коледжів, які заробляють такі гроші. Незважаючи на те, що Apple продає iPad молодим поколінням та наймає молодих співробітників у своїх роздрібних філіях, правда полягає в тому, що більшість клієнтів Apple ближче до 40 ніж 20. Більше 50 відсотків користувачів iPad у США старші за 35 років. тоді як 27 відсотків - це 25-34, а лише 15,2 відсотка - від 18 до 24 років.

Хто такий користувач iPad?

Хто є користувачем iPad

Урок для виробників: Цільові показники від 18 до 24 років та їхні батьки дотримуватимуться.

Ставки на Apple

Найкращим для продажу MacBook був успіх iDevices початкового рівня Apple; iPod, iPhone та iPad, які служать способом ознайомити основних користувачів ПК із брендом Apple та платформою iOS, збільшуючи продажі вгору. У другому кварталі 2010 року Apple отримала 24,67 мільярда доларів доходу (зростання на 83 відсотки) та продала 2,75 мільйона MacBook (зростання на 53 відсотки в порівнянні з аналогічним періодом минулого року), 4,69 мільйона iPad та 18,65 мільйонів iPhone (зростання на 113 відсотків у річному обчисленні). Тож не дивно, що кожен виробник побутової електроніки у світі проводить зустрічі, намагаючись з’ясувати, як бути більше схожим на Apple. Якщо їх немає, вони повинні бути! Я згадував щорічні продажі в розмірі 24,67 млрд. Доларів ?!

Люди забувають, що MacBook Air погано продавався, поки Apple не знизила ціну і не запропонувала 11-дюймовий варіант менш ніж за 1000 доларів. З тих пір Apple досягла успіху у своїй лінійці MacBook Air, і незабаром після цього прибув потік копій, що знизило середню ціну 11-дюймових ноутбуків. Зрештою, якщо Apple продає такий розмір, це, мабуть, хочуть споживачі, правда?

Середня ціна ноутбука за розміром дисплея

Середня ціна ноутбука за розміром дисплея

Що робити виробнику?

Продажі Apple стимулюються успіхом роздрібних магазинів компанії, і конкуренти помітили. Microsoft найняла Джорджа Бланкеншипа, колишнього керівника відділу нерухомості Apple, для запуску своїх торгових точок. У квітні Sony розпочала модернізацію своїх магазинів Sony Style новим форматом із білими дисплейними платформами та розширеною взаємодією з клієнтами, що точно відображає формат Apple. А акції JC Penney за один день зросли на 17 відсотків у поєднанні з нещодавньою новиною про те, що Рон Джонсон, колишній старший віце-президент з роздрібної торгівлі Apple, перейде на посаду генерального директора. Навіть акціонери вважають, що копіювання Apple може виплатити дивіденди (каламбур).

Ультрабук Asus UX21Продукція конкурентів почала нагадувати продукцію Apple. Нещодавно Intel оголосила про свою концепцію "ультрабука", яка, як очікується, до 2012 року складе 40 відсотків ринку ноутбуків. Ультрабуки продаються як тонкі, портативні, тривалий час автономної роботи, швидкий час запуску ... здається знайомим? Вони не надто маленькі або наддешеві, але вони дуже схожі на Apple MacBook Air і майже на всі планшети. В даний час Intel займає 80 відсотків частки ринку ноутбуків, тому вона має важелі, щоб сказати виробникам, що робити. Тим не менш, 40-відсоткова мета компанії щодо ультрабуків є амбіційною (читай: мрією), то чому б не зробити ставку на Apple?

Конкуренти Apple починають застосовувати стратегії компанії:

  • Спільні зусилля Lenovo щодо ребрендингу зосереджені на тому, щоб показати, на що здатні його продукти, а не просто на специфікації та на те, як це виглядає.
  • Samsung шукає популярну та зручну операційну систему, співпрацюючи з Google і повністю охоплюючи Android і Chrome.
  • На додаток до вдосконалення роздрібних магазинів, Sony продовжує зосереджуватися на стильних дизайнах та використовувати інші розважальні продукти, включаючи телевізори, програвачі Blu-ray, камери, відеокамери та навіть консолі Playstation, щоб створити бездоганний розважальний досвід.
  • Intel виводить взаємодію з користувачем на рівень компонентів за допомогою своїх ультрабукових чіпів, що дозволить широкому колу виробників скористатися цією технологією.
  • HP створює екосистему навколо webOS, дозволяючи різним пристроям та форм-факторам отримувати доступ та синхронізувати вміст.

Швидше коні

Генрі Форд, який зробив автомобіль популярним на початку 1900-х, зізнався: "Якби я запитав громадськість, що вони хочуть, вони сказали б швидшого коня". Так само, як Ford порушив зростаючу конярську індустрію, Apple продовжує порушувати ринки (смартфони, ігри, музика, ПК), одночасно створюючи нові (планшет). У 1998 році Стів Джобс сказав: «Насправді важко розробляти продукти фокус-групами. Багато разів люди не знають, чого хочуть, поки ти їм цього не покажеш ". Він каже, що інновації стосуються "людей, які у вас є, як вас ведуть і скільки ви отримуєте".

Apple отримує. Насправді дизайнери Apple настільки добре розвивають молодіжний ринок, що вони можуть сказати їм, що вони хочуть, перш ніж вони зрозуміють, що вони цього хочуть. І це було б справді прикро, якби продажі не підтверджували свою правоту щокварталу.

Про автора: Дерон Кершоу - аналітик ринку Gap Intelligence, незалежної фірми з досліджень технологій, що базується в Сан-Дієго, і робить акцент на допомогу виробникам та роздрібним продавцям зрозуміти поточні тенденції роздрібного ринку, щоб відповісти на запити споживачів у міру їх виникнення. З ним можна зв’язатися за адресою [email protected].

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found