Як Стів Джобс все змінив, і що ми будемо сумувати без нього

steve-jobs-apple-homepage-death

Оскільки вся технологічна індустрія з любов’ю згадує Стіва Джобса, я не можу не побоюватися за його майбутнє. Без Стіва Джобса технологічна та розважальна індустрія не була б настільки жвавою, як сьогодні. І без його унікальної здатності реалізовувати нові ідеї та просувати технологічну галузь туди, куди потрібно, нам усім буде трохи гірше.

"Цибуля", можливо, жартував у своїй історії: "Останній американець, який знав, що, дядько він робив, помирає", але в словах газети є страшна аура правдивості: "Робота запам'ятається і на все життя зміна продуктів, які він створив, і за те, що він зміг сісти, чітко подумати і здійснити свої ідеї - атрибути, якими він не ділився з жодним громадянином США ". Це сатира, але це може бути трохи правдою.

Щоб сподіватися на майбутнє, іноді найкраще озирнутися назад. Ось деякі способи, як Джобс змінив світ за останні 35 років, і деякі думки про те, як майбутнє буде іншим, можливо гіршим, без нього.

Винахід ПК

Стів Возняк Стів ДжобсУ 1976 р. Джобс разом зі Стівом Возняком винайшли персональний комп'ютер з Apple I, а в 1977 р. Вони представили Apple II, який був визнаний одним із перших справжніх ПК. Були й інші комп’ютери, але він один передбачав майбутнє, де кожен міг дозволити собі ПК і регулярно ним користувався. Він завжди уявляв простий у користуванні комп’ютер для повсякденної людини.

З представленням Macintosh в 1984 році Джобс та Apple одними з перших побачили цінність миші та графічного інтерфейсу користувача. Без його бачення я б сьогодні не друкував цю статтю на машині Windows. Користувачі всіх комп’ютерних операційних систем чимось завдячують Джобсу. Без нього ми, можливо, взагалі не мали б революції в ПК, і якщо припустити, що це сталося, хто знає, як би виглядав світ технологій для звичайних людей сьогодні.

Переосмислення кіноіндустрії

У 90-х роках Джобс зробив революцію у використанні комп’ютерної графіки у кіно. Працюючи в Pixar, він встановив нові стандарти для CGI, допоміг врятувати відділ анімації Діснея, встановив нові стандарти щодо того, яким може бути сімейний фільм, і створив найпослідовнішу критику та найвищу касову кіностудію.

"Стів Джобс був надзвичайним провидцем, нашим дуже дорогим другом і провідним світлом сім'ї Піксарів", - сказали Лассетер і Кетмулл, почувши новини про загибель Джобса. «Він побачив потенціал того, чим Pixar міг би бути до нас усіх, і не лише те, що хто-небудь уявляв. Стів ризикнув на нас і повірив у нашу шалену мрію - знімати комп’ютерні анімаційні фільми; єдине, що він завжди говорив, це просто «зробити це чудовим». Саме тому Піксар виявився таким, як ми, і його сила, цілісність та життєлюбність зробили нас усіх кращими людьми. Він назавжди стане частиною ДНК Піксара ".

Як зазначає Даніель Тердіман із Cnet у чудовому ретроспективному огляді роботи Джобса в Pixar, студія не перша працювала над CGI, але саме компанія все зрозуміла і навчила всіх інших, як це робити. Фільми про Pixars продовжують встановлювати стандарт сьогодні. Хоча він співпрацював з Діснеєм, Джобс побачив, що одного разу Піксар може стати більшим за Дісней. З хітовими фільмами типу Історія іграшок, Життя помилки, іMonsters Inc., багато в чому це зробив.

Стів-Джобс-Ед-Кетмулл-Джон-Лассетер-Піксар

"Основний вплив Стіва було на стратегічне керівництво компанії", - сказав Девід Прайс, автор Pixar Touch. «Він мав вирішальне розуміння того, що одного разу Піксар може стати рівним компанії Уолта Діснея в анімації. Він втілив це бачення в життя, контролюючи IPO акцій Pixar в 1995 році, через тиждень Історія іграшок було звільнено. Він передбачав, що якби вони мали такий капітал, це дало б їм незалежність створити загальну роботу і стати брендом, який стане таким же потужним у розвазі, як Дісней. Він дуже чітко висловився щодо цього ".

Коли Дісней купив Pixar у 2006 році за 7,4 мільярда доларів, керівники Pixar Джон Лассетер та Ед Кетмулл взяли на себе весь відділ анімації Діснея та мають значний вплив на значну частину об'єктів Діснея, включаючи дизайн атракціонів у тематичних парках. На момент викупу єдиним попередженням Стіва Джобса Діснею було те, що він не повинен перетворювати Pixar на будинок продовжень, а натомість зосереджувати увагу на якості над кількістю. За п’ять років після цього Дісней подвоїв випуск Pixar до двох фільмів на рік (все ще в процесі), і студія працює над більшою кількістю продовжень, ніж оригінальні фільми. Автомобілі 2 це був найнижчий фільм за всю історію, з критичної точки зору. Без Стіва Піксар змінить Діснея, чи Дісней - Піксара?

Цифровий магазин

Навіть під впливом Стіва Джобса, музична індустрія продовжує наполегливо дотримуватися фізичного розповсюдження та боротися з новими видами цифрового розповсюдження, але без нього, хто знає, де ми будемо. Ще в 2001 році, після моря судових процесів щодо Napster і обміну файлами, Джобс представив Apple iPod, повністю перероблений MP3-плеєр з новим типом інтерфейсу. Через два роки, коли у галузі все ще не було гарного рішення для завантаження музики, Джобс представив музичний магазин iTunes, який дозволяв користувачам підключати iPod безпосередньо до комп’ютера та отримувати доступ до бібліотеки з понад мільйоном пісень. Саме поєднання унікального апаратного та програмного забезпечення нарешті дало споживачам можливість придбати та володіти тисячами альбомів, не маючи при собі тисячі фізичних компакт-дисків.

Стів-Джобс-Ipod-Холдинг

"Якщо ви подивитесь на причину існування iPod і на те, чому Apple знаходиться на цьому ринку, це тому, що ці справді великі японські компанії побутової електроніки, які винайшли та володіли портативним музичним ринком, не могли задумати та впровадити відповідне програмне забезпечення", - сказав Джобс на конференції AllThingsD у 2007 році. «Тому що iPod - це насправді лише програмне забезпечення: програмне забезпечення для самого iPod, програмне забезпечення на ПК або Mac та його програмне забезпечення в хмарі для магазину. І це в красивій коробці, але це програмне забезпечення ".

Без бачення Apple, аутсайдера на музичному ринку, цілком ймовірно, що галузь буде в набагато гіршому стані, ніж сьогодні, і споживачі все ще можуть застрягти на роздробленому цифровому ринку, де жоден магазин не має доступу до значного музична бібліотека. Гірше того, хоча галузь, можливо, не надала простих, законних способів придбання цифрової музики, RIAA, можливо, подала до суду навіть на більше незаконних завантажувачів музики, ніж це робила. З iTunes та iPod Apple встановила стандарт, і без нього ми все ще можемо бути на цифровому еквіваленті 8-доріжки.

iTunes продовжує встановлювати стандарт цифрового розповсюдження і сьогодні. Представляючи iPhone 4S та iOS 5, Apple випустить нову послугу під назвою iCloud, яка дозволяє користувачам зберігати всю свою музику в хмарі, звільняючи їх від необхідності копіювати чи мати музику на кожному власному пристрої. Це чудова ідея, та, яку Стів Джобс, безсумнівно, задумав. Яка чудова ідея втратить меломанів зараз, коли його немає? У наступні роки є цілий ряд питань, з якими стикається цифровий вміст, і зараз у галузі немає одного чоловіка, який міг би зрозуміти все це.

Переображення телефону та звільнення програми

Як це часто буває, коли я вперше почув про iPhone, це зовсім не здавалося революційним. "Це просто iPod Touch із стільниковим сигналом", - подумав я. Мій погляд був недалекоглядним, і я швидко зачепив чергу. За допомогою iPhone компанія Apple дебютувала першим по-справжньому зручним смартфоном, а за допомогою App Store розблокувала процес купівлі вмісту з рук бездротових операторів, які зловживали як споживачами, так і розробниками контенту. До iPhone, функціональні телефони та смартфони мали магазини додатків, які охоплювали лише 200 - 500 додатків. Користувачам було важко знаходити, встановлювати та використовувати програми, оскільки оператори бездротової мережі контролювали розповсюдження на своїх власних Інтернет-порталах.

Бездротові оператори контролювали все:

  • Оператори забирали від розробників від 40 до 60 відсотків доходу
  • Оператори зависоко стягували плату за додатки (від 5,99 до 12,99 дол.
  • Перевізники перетворювали додатки на передплату (плата за користувачів становить 2,99–4,99 доларів на місяць без будь-якого плану додавання нового вмісту)
  • Перевізники контролювали розміщення додатків (жоден додаток не міг продавати, якщо він не входив до категорії "Рекомендовані" магазину)
  • Перевізники відхилять програми від розробників після того, як вони витратять тисячі на розробку та перенесення на сотні мобільних телефонів
  • Перевізники скорочували б програми з магазину, якби продажі не були на рівні
  • Перевізники відмовляються від програм, які не мають потенціалу бренду
  • Компанії-портисти вимагають десятки тисяч доларів, щоб перенести додаток на тисячі телефонів

Я побачив, як ця потворна система працювала зблизька, коли працював оцінювачем додатків у компанії, яка здійснювала посередницьку діяльність між операторами та розробниками додатків. Перевізники розглядали нас як місце для розміщення менших розробників, з якими вони не хотіли працювати безпосередньо, і розробники розглядали нас як перешкоду до досягнення перевізників. Життя не завжди прекрасне, як середня людина. Завдяки iPhone, індустрія мобільного контенту більше не потребує середніх людей. Кожен, хто має ідею, може розробити та опублікувати додаток в App Store або в будь-якому з квітучих конкуруючих магазинів, таких як Android Market. І оскільки Apple підштовхувала програми, кількість людей, які завантажують програми, зменшилася з приблизно 5 відсотків до 95 відсотків (або більше).

Стів-Джобс-Холдинг-iphone

Це все применшує успіх Apple з апаратним дизайном. Завдяки iPhone кожен конкурентний смартфон на ринку тепер має великий сенсорний екран та зручний інтерфейс. Навіть Microsoft, яка роками працювала на своїй дерьмовій платформі Windows Mobile, повністю переобладнала своє програмне забезпечення у відповідь на iPhone і конкурента, який він породив: Android Google. Без Стіва Джобса я впевнений, що зараз телефонна індустрія все ще буде безладним, адже великі компанії, такі як Nokia та RIM, сидять на своєму прибутку, і ніхто не ставить розробника чи споживача на перше місце. Які майбутні нововведення залишатимуться невикористаними зараз, коли Джобса вже немає? Які ідеї були в голові у Стіва? Може голографічний телефон? Нано iPhone, яке можна носити як годинник? Чи Джобс уже знав, що може відбутися після сенсорної революції?

Розміщення ігор скрізь

Я завжди був шанувальником Nintendo, але Стів Джобс також роздирає його бізнес-модель. Завдяки величезній доступності App Store, користувачі смартфонів стали великими геймерами. IPhone є здатним ігровим пристроєм і створив ринок, де ігри можуть коштувати в 40–60 разів дешевше, ніж на ігрових консолях та портативних ПК, таких як системи Wii та 3DS від Nintendo. До біса, деякі ігри абсолютно безкоштовні. Nintendo, яка заробляла на життя продажем преміум-програм на власному обладнанні (майже як Apple), зараз бореться з конкуренцією. Я хочу, щоб Nintendo досяг успіху, але щоб досягти успіху, йому доведеться адаптуватися та впроваджувати інновації для протидії побічній атаці Apple. Ця боротьба корисна для всіх. Індустрія відеоігор буде процвітати завдяки своєму розширеному охопленню та розширеній палітрі типів ігор. Виробники програмного забезпечення також виграють від концепції App Store, але ніхто не виграє так сильно, як споживачі. Без нього могла така гра Злі птахи коли-небудь стати таким популярним, як Тетріс?

Перепідключення ПК

Завдяки успіху iPhone та знайомим з ним користувачам Джобс розпочав свою найбільшу азартну діяльність ще з появою iPad в 2010 році. Виключивши клавіатуру та представивши сенсорний екран, iPad взяв репліки зі смартфонів, а не з ПК. Microsoft намагалася впровадити сенсорні планшети більше десяти років, але не виконувала кожен раз (намагайтеся використовувати Windows 7 на сенсорному екрані - це жахливо). Apple створила абсолютно новий ринок, де його раніше не було. Тільки цього року він продав понад 40 мільйонів iPad 2. Збільшивши продажі своїх ноутбуків MacBook, які також зросли завдяки успіху MacBook Air, Apple сьогодні є виробником ПК номер один у світі цього року. Наслідки на ринку ПК лише почали відчуватися, але будуть широко розповсюджені. Деякі називають ефекти "Apple Shock". Конкуруючих виробників змушують повністю переробити, переосмислити та переробити все, що вони роблять.

Стів-Джобс-Холдинг-Айпад-суворо

Завдяки iPad та iPhone, ПК незабаром матимуть сенсорні екрани, працюватимуть на швидших твердотільних накопичувачах, набагато покращиться час автономної роботи, працюватимуть на більшій кількості операційних систем (Android від Google активізується швидко), будуть більш зв’язаними та мають такі послуги, як GPS, і вони також виглядатимуть приємніше. Ви можете прочитати про це в статті, яку я писав ще в серпні про те, як смартфони та планшети формують ваш наступний ПК. Все, що стосується ПК, ось-ось зробить кардинальний стрибок, незалежно від того, працюєте ви на Android, iOS, OS X, Windows чи будь-якому іншому, і це завдяки роботі Стіва Джобса та ідеям, які він виконував в OS X та пристроїв iOS. Завдяки йому комп’ютери мають змінитися та вдосконалитися протягом наступних кількох років. Але що відбувається після цього? Чи планував Стів об’єднати iOS з OS X? У нього був план Post-Post-PC?

Життя після Стіва

Я ніколи не був великим користувачем Apple. Я виріс на ПК, мені досі не цікавий iTunes, і у мене є телефон на Android, але без Стіва Джобса світ технологій був би набагато гіршим і набагато нуднішим. За останні 35 років Стів Джобс повністю винайшов і вдосконалив майже всі мої улюблені речі. Без нього наш досвід роботи з комп’ютерами, телефонами, відеоіграми, музикою, фільмами та майже всім іншим не був би настільки добрим, як сьогодні. Він залишив нам кілька чітких шляхів вперед, але без командного провидця, як Стів Джобс, немає жодного способу, щоб наступні 35 років були десь настільки великими, як вони могли б бути, якби він все ще був з нами. Я ніколи не зустрічав вас, але я буду сумувати за вами, містере Джобс.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found