Технічні поради щодо підтримання балансу між роботою та життям вдома

Робота вдома представляє нові виклики, особливо коли йдеться про підтримку балансу між роботою та життям.

Чітких пунктів зупинки, таких як обідні перерви чи години роботи, більше немає, тому легко залишатися за комп’ютером і говорити собі: «це лише ще один електронний лист». Але дотримання межі між вашим особистим часом та часом, коли ви не перебуваєте на годиннику, може бути надзвичайно корисним.

Іноді вирішення проблеми - це віддалення від екрана, але використання технологій також може бути чудовим і безперебійним способом зберегти цей баланс на контролі. Ось декілька прийомів, щоб дозволити технологіям допомогти собі підтримувати реалістичний баланс між робочим життям.

Змініть налаштування сповіщень

Змініть налаштування сповіщень

Більшість комп’ютерів мають налаштування сповіщень, які ви можете змінити відповідно до того, що ви хочете - і не хочете - проходити.

Для користувачів Mac зверніть увагу на "Не турбувати". Ви можете змінити те, що надсилатиме вам сповіщення, залежно від часу доби. Можливо, ви не хочете, щоб ваші текстові повідомлення надходили під час вашої роботи, але ви не хочете, щоб робоча електронна пошта дзвонила вам під час завершення роботи за допомогою Netflix. Ви також можете зайти в розділ Сповіщення в розділі Налаштування системи, щоб отримати додаткові зміни.

Користувачі ПК можуть шукати подібні налаштування у розділі «Допомога фокусування». Ви також можете змінити те, що відбувається, виходячи з інших деталей, наприклад, граєте ви в гру або продублюєте дисплей, що може стати в нагоді, щоб незручний електронний лист від вашої мами не з’являвся посеред презентації. Ви навіть можете отримати підсумок того, що ви пропустили, як тільки закінчиться час Focus Assist.

Єдиним недоліком обох варіантів є те, що ви не можете встановити профілі, щоб полегшити запуск і зупинку певних сповіщень залежно від вашого графіку роботи.

Зміна налаштувань сповіщень на телефоні та будь-яких носіїв, що можуть бути у вас, наприклад, Apple Watch, може допомогти вам не зважати на офіс, коли ви не працюєте.

Нагадайте собі зробити перерву

Нагадайте собі зробити перерву

Багато з нас чули переваги перерв. Невеликі проміжки між роботою можуть допомогти нам працювати продуктивніше, коли ми повернемося в дію, і це може забезпечити зміцнення психічного здоров’я. Хитра частина пам’ятає це зробити.

Просте рішення - встановити будильник або таймер на перерви. Метод Помодоро рекомендує розділити весь робочий день на 25-хвилинні шматки. В кінці кожного сеансу ви робите п’ятихвилинну перерву. А наприкінці чотирьох-п’яти ви робите довшу перерву на 15-20 хвилин. Ви також можете зробити довшу обідню перерву приблизно в той час, як зазвичай тут.

Ще одне обхідне рішення, яким я займаюся, - це зарядка ноутбука перед початком роботи, а потім від’єднання від мережі. Коли з’являється сповіщення про вмираючу батарею, я роблю перерву. Я вважаю, що це працює краще, коли мені доводиться писати чи редагувати довшу історію, і я знаю, що робити коротші, частіші перерви буде менш корисним.

Є додатки, які допомагають у цьому, зокрема PomoDone, Focus Booster та Focus To-Do.

Встановіть порядок денний і забудьте про нього

Легко придумати нескінченні списки справ, які ми маємо, а коли ви знаходитесь в офісі вдома, а ваш робочий комп’ютер з вашим (або єдиним комп’ютером, який у вас є на даний момент), легко почати підбирати завдання довго після закінчення робочого дня. Але якщо не допустити надзвичайної ситуації, вона може зачекати кілька годин, поки наступний день не прокотиться.

Можливо, вам буде приємно уникнути цієї клопота, але одне легко перетворити на інше або зайняти більше часу, ніж передбачалося спочатку. Замість того, щоб переходити до того, що потрібно зробити, просто внесіть його до списку справ і забудьте про це. Користуватися будь-якою кількістю програм для встановлення порядку денного або додатком нагадувань iPhone для iPhone може допомогти.

Щоб краще тримати вашу роботу та особисті доручення окремими, скористайтеся перевагами складання списків. Це може допомогти навіть проаналізувати різні типи робочих завдань. Використовуйте програму для встановлення нагадувань, коли ви починаєте свій день, або коли вважаєте, що найкраще вирішити їх. Ви також можете встановити рівень пріоритету, щоб спочатку перейти до обов’язкових об’єктів.

Дотримуйтесь відповідальності

Дотримуйтесь відповідальності

Одна справа скласти план, а інша - виконати його. Використання програм управління часом може допомогти вам зрозуміти, як ви використовуєте свій час і чи дозволяєте роботі зайняти більші частини вашого дня, ніж ви собі уявляєте.

Додатки, такі як RescueTime або Screen Time від Apple, можуть показати вам детальний опис того, куди йде ваш час із технічними гаджетами. Тут ви також можете побачити, коли ви використовуєте певні програми. Отже, навіть якщо ви клянетесь, що не працюєте за часом обіду, дані не уникнуть.

Відійдіть від екрана

Відійдіть від екрана

Хоча технологія може бути надзвичайно корисною, коли мова заходить про полегшення нашого життя, вона також може мати безліч нових проблем. Більша частина нашого особистого життя існує в Інтернеті чи через екрани, тому неможливо повністю відійти, коли ми закінчимо свою роботу. Тим не менш, відкласти телефон або закрити ноутбук, особливо коли ви закінчите протягом дня, навіть на 30 хвилин, вигідно.

Перш ніж перевіряти особисту адресу електронної пошти або переходити до чергового дзвінка Zoom, цього разу для задоволення дозвольте собі хвилину подалі. Це може допомогти змінити ваше мислення поза роботою та рухатись до розслаблення.

Останні повідомлення