Як спостерігати за запуском сонячного орбіталу цієї неділі

Ілюстрація космічного корабля ESA (Європейського космічного агентства) Solar Orbiter Космічний корабель ESA Solar Orbiter показаний на ілюстрації на тлі зображення сонця, знятого Обсерваторією сонячної динаміки НАСА. Сонячний орбітер зафіксує найперші зображення полярних областей Сонця. Ці зображення дадуть ключове уявлення про малорозуміле там магнітне середовище, яке допомагає керувати 11-річним циклом Сонця та його періодичним виливком сонячних бур. ESA / ATG MediaLab / NASA

У ніч на неділю спільна місія між НАСА та Європейським космічним агентством (ESA) випустить сонячний орбітальний апарат з космічного стартового комплексу 41 на мисі Канаверал, штат Флорида. Космічний корабель буде зображувати поверхню Сонця, яка наближається до зірки, ніж будь-який європейський супутник раніше.

Супутник увійде в еліптичну орбіту навколо Сонця, тобто в певні часи він наблизиться ближче, ніж в інші, і він буде бачити деякі ділянки Сонця, які ніколи раніше не бачив, наприклад полюси. Метою місії є вивчення впливу сонця зблизька, включаючи спробу зрозуміти більше про його магнітне поле та сонячні вітри, які впливають на решту Сонячної системи у вигляді космічної погоди.

Найближчим чином Сонячний орбітер буде знаходитись лише за 26 мільйонів миль від поверхні Сонця, що становить приблизно одну чверть відстані між Сонцем і Землею. Це означає, що кораблю доведеться пережити пухирчасті температури до 932 градусів за Фаренгейтом. Щоб наукові прилади могли бачити сонце, у судна є невеликі розсувні двері з жароміцними вікнами, які пропускають світло, а самі прилади тримаються в прохолоді за сонцезахисним щитом.

Ви можете дивитись запуск у прямому ефірі, використовуючи відео з NASA TV нижче. Крім того, ви можете також переглянути на веб-сайті ESA.

Початок запуску починається о 19:30. PT у неділю, 9 лютого. Сам запуск розрахований на трохи після 20:00. Розділення космічного корабля має відбутися о 20:55, а найперша можливість для отримання сигналу, коли вчені виявлять, чи можуть вони спілкуватися з кораблем, як вони сподіваються, - о 21:00. PT. Сонячна батарея повинна бути розгорнута трохи раніше 21:40.

Останні повідомлення