Короткий пояснення щодо автоматизації та як це вплине на економіку

короткий пояснення щодо автоматизації та того, як це вплине на економіку заводських машин bmw leipzigРаніше в цьому році міністр фінансів Стівен Мнучін відмовився від питань щодо автоматизації, стверджуючи, що ШІ не буде по-справжньому впливати на робочі місця в США ще на 50 або 100 років. "Що стосується штучного інтелекту, який займає американські робочі місця, - сказав він, - я думаю, що ми так далеко від цього, що його навіть немає на моєму екрані радара".

Це було дивно говорити і хвилювало кожного, хто навіть віддалено знає про нові технології.

Дослідження штату Болл, проведене в 2015 році, звинуватило роботів та штучний інтелект у приблизно 87 відсотках втрати робочих місць у США в період з 2000 по 2010 рік. До 2030-х років 38 відсотків американських робочих місць можуть бути під загрозою, за даними PricewaterhouseCoopers, і 35 відсотків у Німеччині, 30 відсотків Сполучене Королівство та 21 відсоток у Японії можуть зіткнутися з подібною долею. Виконавчий апарат президента навіть склав 55-сторінкову доповідь "Штучний інтелект, автоматизація та економіка", де викладено вплив технологій на ринок праці та попереджено, що мільйони робітників можуть бути переміщені.

Мнучін, мабуть, пропустив докази (або просто не читав їх), тому не дивно, що нещодавній звіт експертної групи на 184 сторінки, складений з дослідників з Массачусетського технологічного інституту та Карнегі Меллона, зробив висновок: "[Політики] летять сліпо була названа четвертою промисловою революцією або другою машинною епохою ".

Тема автоматизації страшенно несексуальна, а факти досить потворні, тому легко відвести погляд і зробити вигляд, що їх немає. Ще простіше вказати на інші причини втрати роботи в Америці та вказати на них питання. Але ШІ просувається шаленими темпами, роботи стають дедалі компетентнішими у виконанні людських завдань, і багато хто з нас може залишитися без роботи раніше, ніж реагувати.

Що загрожує?

У грудні минулого року менеджер постачальника Apple FOXXCON поділився планом своєї компанії звільнити тисячі працівників заводу, зробивши автоматизованими їх завдання. І хоча робота шефа безпечніша за роботу маленького хлопця, автоматизація буває всіх форм і розмірів. Помаранчеві промислові роботи KUKA - плакати дітей другого машинного віку - найочевидніші приклади. Але вони не єдині, і, мабуть, не матимуть найбільшого впливу.

У найближчі пару десятиліть ШІ впливатиме на кожну професію, автоматизуючи завдання для бухгалтерів, адвокатів та журналістів.

Вантажоперевезення, мабуть, стане першою роботою, оскільки в найближчі роки все більше автономних транспортних засобів виїжджає на дороги. Невдовзі можуть піти і водії таксі. За даними Ради економічних радників Білого дому, від 2,2 до 3,1 мільйона існуючих робочих місць знаходяться під загрозою.

Від 2,2 до 3,1 мільйона існуючих робочих місць загрожують системам самокерування.

Протягом багатьох років готелі використовують роботи, щоб доставляти гостям замовлення номерів та свіжі рушники, тоді як фірми Силіконової долини інвестували в охоронців роботів. Такі фізичні роботи, безумовно, є більш очевидним свідченням впливу автоматизації на сферу послуг, але невидимі, розмовні комп’ютерні програми матимуть один із найбільш масштабних наслідків. Gartner прогнозує, що чат-боти автоматизуватимуть понад 85 відсотків взаємодії між клієнтами та компаніями до 2020 року. У недалекому майбутньому шанс отримати оператора-людини на лінії може вже не існувати.

Нещодавнє дослідження, проведене Глобальним інститутом МакКінсі, створило більш оптимістичну картину, припустивши, що нові технології будуть трансформувати робочі місця, а не повністю їх ліквідувати. Згідно з повідомленням, лише п'ять відсотків робочих місць можуть бути повністю автоматизовані за допомогою сучасних технологій, але 45 відсотків усіх індивідуальна діяльність –Такі речі, як перевірка електронної пошти, приймання дзвінків та подання документів - можуть бути автоматизовані за допомогою сучасних технологій. "Правильний спосіб поглянути на автоматизацію - це рівень окремих видів діяльності, а не цілих робочих місць", - сказав партнер McKinsey Майкл Чуй.

Чому це така проблема?

Деяким чином автоматизація є благом, оскільки машини візьмуть на себе багато завдань, які ми воліли б і так не робити, тоді як лише ШІ може до 2035 року подвоїти щорічні темпи економічного зростання для деяких країн, на думку аналітиків Accenture.

Але загальний економічний прибуток не обов'язково стікатиме до окремої людини. Незважаючи на те, що нові технології створять деякі нові робочі місця, навіть за консервативними підрахунками технології автоматизації виведуть мільярди людей без роботи, потенційно створюючи ще більше економічної нерівності.

Огляд автоматизації Адміністрації Обами посилається на технологічні зміни, упереджені суперзіркою. «Замість того, щоб кожен отримував хоча б частину вигоди, - пояснила рада, - переважна більшість цієї вартості буде спрямована на дуже невелику частину населення». Без ретельної підготовки подібні сценарії неодмінно трапляться.

Що можна зробити?

Поза бутлерівським джихадом, є кілька способів реагувати на автоматизацію. Деякі люди, такі як Ілон Маск, закликають збільшувати людей, щоб конкурувати з машинами. Інші кажуть, що універсальний базовий дохід необхідний для підтримки суспільства з прийнятним рівнем життя. Хоча деякі країни експериментують з базовим доходом, до цих двох рішень ще далеко. Однак є речі, які ми можемо зробити зараз, щоб допомогти полегшити ці проблеми.

Для початку система освіти повинна розглянути можливість переходу від підготовки студентів до професій до навичок викладання, придатних для робочого середовища, яке постійно змінюється.

“Я намагаюся бути оптимістом, бо думаю, що є цінна роль, яку люди все ще можуть зіграти

"Я спробував би розвинути складні навички соціальної взаємодії та лідерство, художні та наукові інтереси, творчість, і взагалі розум, який прагне вирішувати складні проблеми і бути гнучким, розум, який любить постійно вчитися", - сказала Родіка Даміан, недавня Дослідження показало, що такі риси особистості, як екстраверсія та інтереси, можуть бути використані для прогнозування того, чи буде хтось обирати легко автоматизовану роботу. "Я також намагався б орієнтуватися на відкритість людей до досвіду та гнучкості, а також на розуміння того, що в майбутньому вимоги до роботи можуть змінитися настільки швидко, що людям доведеться бути відкритими для гнучкого перемикання завдань та постійного засвоєння нових навичок".

Перехід буде складнішим для людей, які вже працюють, як, наприклад, далекобійники, які спеціалізуються на навичках, які нелегко перенести на інші професії. Такі експерти, як Том Девенпорт, співавтор Потрібно подати заявку лише людям: переможці та переможці у епоху розумних машин, пропонуємо працівникам зосередитись на формуванні навичок, які не можна легко відтворити на машинах, таких як творчість та соціальні навички високого рівня.

«Я намагаюся бути оптимістом, - сказав Девенпорт, - тому що я дійсно думаю, що люди можуть все ще відігравати важливу роль щодо цих розумних машин, але я не думаю, що настав час заспокоїтися з цього приводу. Будь-який тип працівників повинен буде наполегливо працювати, щоб продовжувати розвивати потрібні навички та розвивати нові вміння ".

І, незважаючи на те, що ШІ відключений від радарів Мнучіна, уряду потрібно буде почати підготовку до швидкого наближення майбутнього. У звіті 184 експертної групи дослідники пропонують урядам розробити своєрідний індекс ШІ для моніторингу розвитку цих нових технологій. "Всебічний індекс ШІ забезпечить об'єктивні дані про темпи та широту розвитку подій", - написали співголови панелі Том Мітчелл та Ерік Бриньольфссон.

Автоматизація дійсно може призвести до закінчення роботи, в кращу чи гіршу сторону. Краще, тому що у нас буде більше вільного часу; гірше, оскільки це може призвести до збільшення нерівності. Незважаючи на це, життєво важливо, щоб майбутня робоча сила, освітяни, роботодавці та політики визначали факти і готувались відповідно.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found