Як одна людина робить власні фотографії з космосу

Малина Пі Акерман Земля Фотографія, зроблена під час останнього польоту на повітряній кулі Акермана.

Важко дивитись на фотографію Землі, зроблену з космосу, наприклад, на знаменитий образ Аполлона-17 із синього мармуру, не відчуваючи хоча б трохи враження. Побачивши «блакитну планету» згори, ви можете відчути себе і дуже маленьким, і дуже важливим, і одразу - кожен з нас просто незначна людина, і все ж ми можемо взяти участь у великих технологічних досягненнях людства.

А тепер уявіть, як це повинно відчуватись для Дейва Акермана - людини, який спостерігав за першим посадкою на Місяць у віці 9 років і з тих пір вважав себе космічним ентузіастом - бачити фотографії, що течуть з космосу через камеру на базі Raspberry Pi, яку він прикріпив до погоди повітряна куля.

Пиріг з малини Пі Дейва Акермана5 Контейнер корисного навантаження на тему Raspberry Pi.

Ще в липні минулого року Акерман став першою людиною, яка коли-небудь відправила мікроконтролер Raspberry Pi у таку висотну аеростату. З тих пір Акерман впровадив нові трюки для знімання неймовірних знімків зверху хмар, а також здобув популярність як у науковому, так і в технічному світі.

Акерман зумів поєднати свою любов до фотографії, кодування та дослідження космосу в одному неймовірно складному та корисному захопленні: повітряній кулі на висоті. Для тих, хто не знайомий, повітряна куля на висоті, або HAB, передбачає прикріплення камери та комп'ютерного чіпа до повітряної кулі, а потім відправлення маленького затвора вгору.

Нещодавно ми поспілкувались з Акерманом про нові горизонти, які відкрив для нього Raspberry Pi (буквально), технології краудсорсингу та найбожевільніше, що він вивів в атмосферу.

Ранні перельоти: хвилювання та розчарування

Отримавши диплом інженера-електроніки та кар’єру в галузі програмування програмного забезпечення, Акерман сказав, що все просто пов’язано з точки зору вступу до HAB. "Мене цікавив космос і фотографія, і навички, які мені потрібні, я вже мав", - сказав Акерман.

Акерман вперше потрапив на повітряні кулі на висоті через те, наскільки це було просто. "Я ніколи не думав, що повинен робити це [HAB], але тоді, побачивши, що це було досить просто, я подумав: о, я маю спробувати". Зрештою, набагато приємніше бачити чудову фотографію Землі, яку ви зробили самі, ніж просто натрапити на фотографію в журналі.

"... Якщо ви купуєте Raspberry Pi, ви можете насправді щось зробити".

Однак виявилося, що стандартна операція HAB була занадто простою для потреб Акермана. Більшість аеростатів спаяли б між собою радіопередавач, GPS-трекер і мікросхему під назвою Arduino, що "щось на зразок Raspberry Pi, але приблизно в сто разів простіше", сказав Акерман. "Це мікроконтролер, який використовується для миготливих вогнів та вмикання та вимикання двигунів".

На жаль, Arduino міг зберігати лише низькоякісні фотографії та не міг їх передавати. "Одне з розладів попередніх польотів полягало в тому, що ... якщо ви поставите камеру на борт і фотографуєте на SD-карту, ви ніколи не побачите їх, поки не отримаєте річ назад", - сказав Акерман. Працюючи з Південної Англії, метеорологичні кулі Акермана часто звивались в океані, що означало, що знімки на борту не підлягають відновленню. "Це маленький острів", - сказав Акерман. "Ми ніколи не знаходимося далеко від моря".

Raspberry Pi: чейнджер

Акерман допоміг перетворити те, що було можливо з HAB, коли він вилетів на своїй першій Raspberry Pi. Raspberry Pi не тільки міг робити якісніші зображення та зберігати їх набагато більше, але й передавати ці зображення за допомогою цифрового каналу.

Dave Akerman Raspberry Pi P1070588Запуск Dave Akerman Raspberry Pi PIE5

"Це набагато більше впливає на людей, коли вони бачать зображення, особливо живі", - сказав Акерман. "Основним моментом для мене було просто сидіти вдома, спостерігаючи за польотом, а зображення падали, коли вони ставали все вище і вище". Тепер, замість того, щоб чекати три години, щоб з’ясувати, що сталося під час сеансу аеростатів, Акерман міг «літати» зі своєю камерою в режимі реального часу.

Міжнародний прийом

Як і інші жителі Великобританії, Акерман передає свою пряму трансляцію через радіопередачу, яка має перевагу у тому, що вона випромінює радіус сигналу в 500 миль, завдяки чому аеростат легко знаходити і слідувати. Цифрові дані включають "телеметрію, що означає положення, висоту та все інше, а також зображення", сказав Акерман. "Кінцевий результат схожий на карту, на якій є повітряна куля, а потім є веб-сторінка в Інтернеті, де завантажуються всі зображення ... Він мало чим відрізняється від вашого цифрового HDTV, але набагато повільніше".

Малина-Пі-Акерман-шлях 3D-модель, що показує вид з корисного навантаження та траєкторію польоту. (Кредит: Джефф Матер)

Звичайно, оскільки сигнал випромінюється у всіх напрямках, кожен, хто має відповідну передачу, може «прослухати». «У нас є багато інших людей, які є або любителями повітряних куль, або любителями радіоамації, і вони налаштовуються на сигнал за допомогою радіоаматора приймач, - сказав Акерман. На диво, люди з такої далекої Голландії та Північної Ірландії стежили за його авіарейсами. З тих пір, як він літав на Raspberry Pi, він був завалений інтересом. "[Мій блог] отримував хіти понад рік за годину після першого запуску Raspberry Pi", - сказав Акерман.

Краудсорсинг: світ технічних детективів

Колективний інтерес до повітряних кульок навряд чи є чужим для Акермана. У всіх своїх проектах він консультується з іншими ентузіастами Великого товариства Великобританії, яке розміщує вікі-кімнату та чат, присвячену "запуску безпілотних аеростатів у близький космос".

"Основним моментом для мене було просто сидіти вдома, спостерігаючи за польотом, а зображення падали, коли вони ставали все вище і вище".

"Це чудова спільнота, кожна людина просто допомагає всім іншим", - сказав Акерман. Як приклад, Акерман пояснив, що одного разу він побив рекорд клубу за весь час - а потім через два тижні допоміг іншому члену клубу побити той самий рекорд.

Дійсно, Акерман наголошує, що група працює на основі співпраці, а не конкуренції. Під час однієї класичної групової пригоди аеростат Акермана приземлився на півмилі до моря. «За кілька хвилин після приїзду туди у мене були таблиці припливів, вони [група] знали напрямок та швидкість вітру, вони підрахували, скільки часу знадобиться, щоб вийти на землю, і хтось порекомендував хороший ресторан, щоб поїсти і поїсти поруч. " Разом океанографи, 3D-моделі, програмісти та інженери з суспільства об’єднуються цифровим способом, щоб зробити такі амбітні проекти можливими.

Небесні мрії

До цього часу Акерман грав як з формою, так і з функцією, об’єднуючи свої електронні компоненти в полістирольні корпуси (так звані корисні навантаження), які він формував у химерні форми. Нещодавно Акерман випустив сам рожевий, мультиплікаційний логотип Raspberry Pi. "Аеродинамічно це було катастрофою", - зізнався він. Інші його твори - включаючи літаючу тарілку з язиком у щоці та TARDIS з британського телешоу Доктор Хто - пройшли краще.

У майбутньому Акерман прагне запустити довготерміновий "плавучий флот" або частково заповнений аеростат, який дрейфує на великі відстані, а не злітає прямо вгору і назад знову. "Я зробив так," сказав він. "Він пролетів над Францією, Бельгією, Голландією і закінчив над Швейцарією". Акерман сподівається, що наступний плавучий корабель, оснащений супутниковим трекером, добереться до Росії. Він також прагне сфотографувати північне сяйво з космосу, можливо, скориставшись стабілізованою гіроскопом платформою для аеростатів, розробленою іншим членом суспільства.

Dave Akerman Rasperry Pie PIE6 Рейс 8866078092_8d5b0e2d52_k Вид під час підйому під час польоту PIE6. Dave Akerman Raspberry Pi snap294_iflDave Akerman Rasperry Pie PIE6 Рейс 8865528007_b7e579cfdd_kРейс Дейва Акермана Расперрі PIE6 Рейс 8865597236_9f86582ac8_kМалиновий пиріг Дейва Акермана snap299_ac

Акерман також дражливо натякнув на свій зв’язок з керівниками фонду Raspberry Pi Ебеном та Ліз Аптон, яких він приймав під час одного зі своїх останніх запусків. "Я б сказав, що вони дуже зацікавлені в тому, що я роблю, і дуже прагнуть допомогти, тому, якби з'явився новий продукт, який міг би мені допомогти, я б дізнався про це першим", - сказав Акерман. Фактично, раніше Акерман отримав передсерійну модель нової камери Raspberry Pi. Очевидно, Ебен Аптон (на фото внизу) поділяє постійну пристрасть Акермана до космосу.

Заснування життя в техніці

Акерман підкреслює, що для нього Raspberry Pi - це, перш за все, засіб досягнення мети, а не те, чим він возиться з чистою забавою. "Я ніколи не вмів просто вчитися [чомусь пов'язаному з технологіями] лише задля зацікавленості", - сказав Акерман. "Я вважаю за краще мати роботу, проект і дізнатися, що мені потрібно знати, щоб це сталося".

Політ Дейва Акермана Raspberry Pi PIE4 TARDISМалиновий пиріг Дейва Акермана PIE4 TARDIS

Тим не менше, Акерман вважає, що відкриті та модифіковані користувачем інструменти, такі як Raspberry Pi, створюють можливості, які принципово трансформують наші відносини з технологіями. “Я думаю, що ми живемо у світі, де ти може просто споживайте технології, купуючи iPad і переглядаючи мережу », - сказав він. "Але якщо ви купуєте Raspberry Pi, ви можете насправді щось зробити".

(Зображення © Дейв Акерман. Всі права захищені.)

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found