Як використовувати новий прожектор в OS X Yosemite

як використовувати новий прожектор в магазині os x yosemite osx design itunes

Spotlight, утиліта для пошуку на робочому столі OS X існує роками. Однак в OS X Yosemite він отримує вкрай необхідне оновлення. Нова версія додала безліч функцій, які роблять його одним з найкращих варіантів пошуку на робочому столі. Ось що вам потрібно знати.

Починаючи з Spotlight

На своїй оригінальній презентації в Йосеміті Apple зазначила, що Spotlight почне працювати, як тільки користувач почне друкувати на порожньому робочому столі. Ця функція ще не активна, або її вирізали, але активувати інструмент за допомогою ярликів все одно легко.

За замовчуванням є два ярлики, які можна використовувати з Spotlight. Перший - Command + Пробіл, який відкриває стандартне меню пошуку. Нове втілення Spotlight обертається навколо вікна, яке з’являється посередині дисплея. Це приносить результати не лише з вашого локального комп’ютера, але також iCloud, а також Інтернету.

прожектор1

Скажімо, наприклад, що ви шукаєте "Йосеміті". Це надасть вам карту національного парку Йосеміті, статтю в Вікіпедії на тому самому місці та словниковий запис для цього терміну. Ви також, звичайно, побачите будь-які файли чи електронні листи на своєму комп’ютері, у назві чи тексті яких є “Yosemite”.

Крім того, ви можете натиснути Option + Command + Space, щоб відкрити вікно пошуку Spotlight у Finder. Це зручно, якщо ви лише зацікавлений у пошуку файлів. Хоча нове вікно Spotlight корисне, воно надає пріоритет веб-результатам над файлами; перший з’являється над другим. Відкриття Finder для пошуку дозволить вам вдосконалити виключно вміст, що зберігається локально.

Обидва ці ярлики можна відновити, перейшовши до налаштувань Spotlight, які знаходяться в меню Системні налаштування. Однак ви можете перев’язати кожну лише з однієї з клавіш F1 – F12.

Точне налаштування пошуку

Налаштування Spotlight також дозволяють точно налаштовувати результати пошуку, виключаючи певні категорії елементів. За замовчуванням,все ввімкнено, але ви можете змінити це, знявши прапорець, що не потрібно. Наприклад, якщо ви виявите, що результати словника є непотрібними, ви можете їх видалити, те саме стосується веб-пошуку (який, до речі, увімкнено через Bing).

прожектор2

Ви також знайдете вкладку конфіденційності у налаштуваннях Spotlight. Це не заповнено за замовчуванням, але ви можете додати будь-яку вподобану папку. Додавання папки на вкладку конфіденційності гарантує, що вона ніколи не відображатиметься в центрі уваги.

Для Spotlight немає батьківського контролю, але лише тому, що він увімкнений за замовчуванням. Ми спробували знайти ряд термінів, які можуть бути образливими, включаючи сексуальний сленг, і жоден з них не витягнув результатів з Мережі. Результати буде відображаються, якщо ці слова містяться у ваших електронних листах, документах або іменах файлів.

Поради щодо розширеного пошуку Spotlight в Йосеміті

Spotlight все ще включає всі функції пошуку, які працювали в попередніх версіях. Ось декілька ярликів, які допоможуть вам налаштувати ваші результати.

І, АБО і НІ - Ці терміни, які потрібно вводити у великі літери, дозволять вам уточнити результати, комбінуючи або виключаючи умови. Введення “йосеміті та мак” допоможе вам відфільтрувати документи, що стосуються Йосеміті (національний парк), а не Йосеміті (операційна система OS X). Однак зауважте, що ці оператори, здається, автоматично виключають веб-результати із пошуку Spotlight.

прожектор3

Добрий - Цей термін, який не потрібно вводити з великими буквами, обмежить ваш пошук певним типом файлу. Набравши "натура", потрібно ввести розширення файлу. Наприклад, "електронна таблиця .xlsx" обмежить пошук електронними таблицями Excel.

Змінено і створено - Ці терміни, які не обов’язково набирати великими літерами, дозволяють обмежувати пошук за датою створення або модифікації. Наприклад, пошук “електронна таблиця створена: 04.07.2014” обмежить ваш пошук до четвертого липня. Ви також можете ввести діапазон, наприклад, “7/4 / 2014-7 / 30/2014” або ключове слово дати, яке використовує OS X, наприклад “вчора” або “сьогодні”.

Ви можете поєднувати ці оператори різними способами. Наприклад, використання виду та модифікованих обмежить пошук лише певних типів файлів, модифікованих у певному діапазоні дат. Ознайомлення з операторами допоможе вам створити надзвичайно конкретні пошуки, щоб знайти файли, які, на вашу думку, назавжди зникли.

Висновок

Нова версія Spotlight працює надзвичайно добре навіть у бета-версії Yosemite. Файли індексуються надзвичайно швидко, результати з’являються за лічені секунди, і доступний широкий спектр даних незалежно від того, що ви вводите. Крім того, Spotlight займає лише невелику частину робочого столу. Не потрібно продовжувати шукати найкращий інструмент пошуку на робочому столі - це все!

Якщо ви хочете ознайомитися з іншими новими можливостями Йосеміті, сміливо ознайомтеся з цими посібниками про те, як надсилати дзвінки та текстові повідомлення в OS X, як користуватися новим центром сповіщень та як максимально ефективно використовувати розмітку пошти.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found