Найперспективніші технології завтра

Ми всі бачили обкладинки журналів, що передбачають бачення, подібне до Термінатора, через пару контактних лінз, гідравлічні костюми, що збільшують тіло надлюдською силою, та зграї нанороботів, які можуть створити що завгодно за мить ока. Але це 2009 рік. Хоча він ненавидить бути песимістами, нас більше цікавлять речі, які ми побачимо протягом наступного десятиліття, ніж ті, про які ми все ще читатимемо на сторінках Popular Science на наших смертних одрах. З огляду на це, ось декілька найцікавіших нових технологій на межі перетворення в реальність, які цілком можуть змінити світ, який ми знаємо дуже скоро. Хоча сьогодні багато хто існує в незрілій формі, це нововведення, які, на нашу думку, сформують світ таким, яким ми його знаємо протягом найближчих років.

Хмарні обчислення

Термін "Веб 2.0" вже багато застосовується стосовно таких додатків, як Google Docs та Facebook, але в майбутньому ми подивимось на ці сайти як перші піонери. Подивіться, який прогрес вже досягнуто: Менше ніж десять років тому Quake III знаходився на найвищому рівні графіки, вимагаючи навіть передового ігрового обладнання. Тепер ви можете грати в неї безкоштовно у вікні браузера майже на будь-якій машині люб’язно завдяки Quake Live. Веб-програми Adobe, такі як Photoshop Express та Premiere Express, зробили те саме на карті продуктивності. Скільки часу до того, як ми запускаємо комп’ютери з майже будь-яким сховищем та виконуємо всі необхідні завдання в Інтернеті? Якщо на початку є нетбуки, це не за горами.

Quake Live

Quake Live

Повсюдний Інтернет

Оскільки ми стаємо дедалі менше залежати від локально встановленого програмного забезпечення, а все більше і більше від Інтернету, технології, що дозволяють нам підключатися де завгодно, від лавки в парку в сонячний день до тунелю метро на шляху до роботи, стануть ще більшими критичний. На сьогоднішній день WiMAX пропонує найбільший потенціал для насичення міст - і, врешті-решт, навіть сільських районів - завдяки доступу до Інтернету, який майже такий же швидкий, як і дротовий еквівалент. Подумайте про це як про суміш між Wi-Fi та доступом до Інтернету через мобільний оператор - як 3G на стероїдах. Хоча це може здаватися далеко, ми підозрюємо, що коли-небудь ви зможете їздити або перелітати узбережжя до узбережжя, ніколи не закриваючи вікна обміну миттєвими повідомленнями - і ви зможете транслювати високоякісні фільми в кутку екрана поки ви це робите.

Повсюдний Інтернет

Вездесущий Інтернет

Точне розпізнавання голосу

Любителі техніки навчилися любити масив QWERTY, який вітає їх кожного разу, коли вони сідають за користування комп’ютерами, але для тих, хто не обізнаний і не працює, клавішна клавіатура може стати головною перешкодою для участі в цифровому світі. Різні нові програмні пакети та технології обіцяли зруйнувати цю стіну роками, але, як демонструють навіть найновіші шоу розпізнавання голосу, за 10 років вона не дуже сильно просунулася вперед. По-справжньому точне розпізнавання голосу зробить революцію в способі використання комп’ютерів - дозволить нам відкинутися і взаємодіяти з ними по-справжньому, а не зі спеціалізованими пристроями, такими як миші та клавіатури. І коли експоненціальне збільшення традиційних процесорів і навіть різні типи обчислень починають з’являтися, цей тип взаємодії може бути прямо за горизонтом.

Розпізнавання голосу

Розпізнавання голосу

Автоматизовані перекладачі

Подібно до розпізнавання голосу, автоматизований перекладач роками знаходиться на межі можливостей, але ніколи не дотягнув до кінця. Станьте свідком Google Translate або класичної Babel Fish - і тих, і інших захоплюючих зусиль, які створюють низку напіврозбірливих дурниць, коли їх фактично використовують. Але з огляду на те, наскільки фундаментальними є основи різних мов та досягнення в галузі штучного інтелекту, які можуть допомогти вирішити неясність у перекладі, справді функціональна версія не може бути далеко. У поєднанні з точним розпізнаванням голосу та технологією перетворення тексту в мовлення, супер-перекладач такого роду може ефективно розпочати бізнес-курси мовної спільноти в коледжі - дозволяючи вам говорити в комп'ютер англійською мовою та цифрово "говорити" точний переклад японською не знаючи жодного слова в мові.

Yahoo! Вавилонська риба

Yahoo! Вавилонська риба

Цифровий вміст

Вибачте звукозаписні компанії, цифровий розподіл наближається, і він потопче всі фізичні носії, що існують сьогодні, коли вони надійдуть у повному складі. Ми вже бачили значне проникнення (свідок: iTunes та Amazon), яке цифровий розподіл зробив у значній мірі протилежне власникам вмісту, тому лише питання часу, коли опір нарешті зламається, і "завантаження" стане методом отримання нового змісту. А музика та фільми не будуть самотніми. Газети та журнали готуються до печі, оскільки читачі цифрових книг, такі як Amazon Kindle та Sony eReader, набувають популярності та пропонують симпатичну альтернативу фізичному паперу. Не дивуйтеся, якщо магазини компакт-дисків та книгарні стануть останнім часом еквівалентом сажотрусів у наступне десятиліття.

Amazon Kindle 2

Amazon Kindle 2

Дійсно зв’язаний дім

Одним з останніх основних бар'єрів для справжнього цифрового домінування можуть бути 30 футів між вашим Інтернет-з'єднанням і телевізором. Хоча YouTube і подібні перетворили відео на товар і тепер доставляють кліпи практично будь-чого на екран вашого комп’ютера, але лише найвиродковіші серед нас зараз мають пристрої, які можуть передавати цей вміст на той гігантський екран, де він справді належить. Але це швидко змінюється, оскільки телевізійні мультимедійні стримери та навіть підключені до Інтернету програвачі Blu-ray починають доставляти один і той же вміст без необхідності збивати користувальницький комп'ютер із частин та ховати його у своєму розважальному центрі. Навіть кабельні компанії беруть участь у грі. Аудіо також наслідує цей приклад. Медіа-стримери від Logitech, Linksys та Sonos спрощують, як ніколи, доступ до Інтернету з вашої вітальні. Інтернет більше не живе просто на ПК: він буде наповнювати ваш телевізор, кричати з динаміків та поповнювати сторінки вашого eReader щоранку.

Домашня аудіосистема Linksys

Домашня аудіосистема Linksys

Розподілені обчислення

Як і машина на стоп-сигналі, „двигун” у вашому комп’ютері не спрацьовує багато, коли він сидить без діла. Але ці невикористані цикли процесора можна використати та ефективно використати через Інтернет. Подивіться на SETI @ Home, перший гучний розподілений обчислювальний проект, який використовує комп’ютери у всьому світі для збиття цифр, необхідних для пошуку позаземного життя. E.T. ще не з’явився, але концепція тверда, і зараз застосовується до всіляких інших проектів, починаючи від вивчення поширення малярії до моделювання частинок у великому адронному колайдері. Оскільки нарешті реалізований обчислювальний набір мільйонів невикористаних комп’ютерів, це лише питання часу, поки команда не подасть потрібний набір даних і не виявить щось дивовижне.

SETI @ Home

SETI @ Home

Розумні електромережі

Ми ненавидімо називати систему, яка освітлює наші офіси, живить наші комп’ютери та обігріває наші Паніні за обідом, «застарілою», але не так багато змінилося щодо способу передачі енергії за останнє, о, століття чи близько того. Однак це найближчим часом зміниться: за допомогою лічильників електроенергії, підключених до Інтернет-технологій, споживачі та комунальні послуги незабаром зможуть пильніше стежити та контролювати споживання електроенергії в режимі реального часу. Це може означати, що ваш кондиціонер вимикається протягом десяти хвилин під час періодів пікового використання, щоб усунути відключення, ви отримаєте графік енергоспоживання, що точно показує, скільки використовує кожен прилад при його ввімкненні, або безліч інших можливостей. Кінцевий результат: надійніше енергопостачання для вас, менше навантаження на енергетичну компанію, менший рахунок в кінці місяця, і якщо все буде добре, менше вуглекислого газу, викинутого в атмосферу.

Графік Google PowerMeter

Графік Google PowerMeter

Хаптична технологія

Сенсорні екрани значно змінили атмосферу мобільного телефону протягом цього десятиліття, але, як скажуть вам важкі користувачі пристроїв із сенсорним екраном, плита з нерухомого скла залишає бажати кращого, коли справа стосується взаємодії з користувачем. Жорстка клавіатура QWERTY, зрештою, все ще залишається розкішною функцією, яка набагато перевершує еквівалент сенсорного екрану. Цей приплив може змінитися з появою таємної технології, яка цифрово імітує відчуття дотику, щоб створювати клацання та інші відгуки там, де немає фізичного ключа. Ранні приклади включають такі прості технології, як оригінальні контролери PlayStation Dual Shock, але більш складні реалізації включають телефони, які вібрують для підтвердження клацання, і навіть "локалізовані хаптики", що використовує масив окремих лінійних приводів під екраном, щоб насправді відчути, як хоча екран натискає на місце, коли ви натискаєте там кнопку.

Контролер PlayStation Dual Shock

Контролер PlayStation Dual Shock

Універсальний пристрій

Як би вони не були вражаючими, сучасні смартфони лише дуже швидко очищають поверхню того, що стане можливим, використовуючи комп’ютер, який вміщується у вашій кишені. Уявіть собі відеорозмови в режимі реального часу по телефону, коли завгодно, дивіться HDTV на стіні, яку викидає мікропроектор всередині, фотографуйте автомобіль на вулиці, а потім миттєво читайте всі характеристики про нього, використовуючи його для повороту підігрійте тепло у своєму будинку до того, як прийдете додому, або сплатіть рахунок у продуктовому магазині, натиснувши кнопку "оплатити" на екрані. Не багато, крім фізичних обмежень щодо того, що ви можете вмістити у футляр розміром у колоду карт, заважає цим здібностям сьогодні стати реальністю. Нові модні аксесуари сьогодні стануть як універсальний пульт дистанційного керування для життя завтра. Просто не втрачайте свого.

Apple iPhone 3G

Apple iPhone 3G

Останні повідомлення