Розвідка космосу: Як Планетарні ресурси відбирають астероїди для видобутку

як планетарні ресурси вибирають цілі видобутку астероїдів arkydМожливо, у світі ще немає літаючих автомобілів або ховербутів, але якщо вам потрібні докази того, наскільки далеко зайшло людство в технологічному плані, просто пам’ятайте, що видобуток астероїдів зараз абсолютно річ.

«Планетарні ресурси» - перша та найвища у світі організація видобутку астероїдів - уже взяли на себе завдання полювати космічні породи та видобувати цінні матеріали, які вони містять. Це звучить як наукова фантастика, але підготовка йде, поки ми говоримо.

Справа в тому, що вирвати астероїд з порожнечі значно складніше, ніж шукати золото в струмку. Ви не можете просто спрямувати телескоп на небо, помітити блискучу скелю вдалині і крикнути «давайте підемо!» коли ви заскакуєте у свій космічний корабель. Видобуток у космосі вимагає набагато більше планування, набагато більше стратегії та пекло набагато більше досліджень, ніж видобуток тут на Землі. Отже, «Планетарні Ресурси» розробили дуже ретельний процес пошуку космосу, про що ми докладно розповіли в параграфах нижче.

Якщо ви прагнення до видобутку астероїдів ("2049er"?), Зараз був би сприятливий час, щоб зруйнувати свій ноутбук.

Всі правильні речі

Так само, як роботодавець, який хоче зайняти порожню посаду, Planetary Resources має перелік вимог, яким повинен відповідати астероїд, щоб вважати його ціллю. Кожен крок процесу видобутку - запуск із Землі, маневрування на астероїді, збирання руди та подорож назад - вимагає величезних ресурсів, тому Планетарні ресурси, як правило, йдуть на низько звисаючі плоди в нашій Сонячній системі: космос скелі, які є великими, цінними та легкодоступними. Взагалі кажучи, компанія розглядає п’ять різних характеристик, щоб визначити, чи є астероїд підходящим кандидатом.

Розмір

Однією з перших речей, яку PR шукає у кандидата в астероїди, є розмір. Очевидно, що витратити сотні мільйонів доларів, щоб переслідувати космічний камінь вартістю лише кілька мільйонів, призведе до збитків, тому добрі кандидати повинні бути досить великими, щоб подорож стала вартою. Отже, «Планетарні ресурси» намагаються націлити на астероїди завдовжки близько 300 метрів. Але розмір - це лише одна частина рівняння.

Склад

Окрім розміру, враховується також склад даного астероїда. У майбутньому Планетарні Ресурси планують переслідувати металеві (М-тип) астероїди, що містять такі метали, як Залізо, Кобальт та Нікель, - які можуть бути використані для побудови конструкцій у космосі, без необхідності витягувати метал з поверхні Землі. На даний момент, однак, організація в даний час займається пошуками вуглецевих астероїдів (типу С), які, швидше за все, містять воду. Вода особливо корисна в космосі, оскільки її молекули водню та кисню можна розділити та використовувати як ракетне паливо. Планетарні ресурси планують піти на астероїди С-типу протягом перших кількох місій, але з часом вони перейдуть до астероїдів М-типу, оскільки його технологія стане більш досконалою.

астероїд

Дельта-V

Іншим важливим фактором є дельта-V астероїда, або зміна швидкості. У динаміці польоту космічних кораблів це вимірювання використовується для опису імпульсу, необхідного для запуску або посадки на небесне тіло, таке як планета або астероїд. Простіше кажучи, це те, наскільки швидко астероїд рухається у просторі.

Як і слід було очікувати, астероїди, що рухаються повільніше, як правило, вибирають кращих кандидатів на видобуток корисних копалин, ніж швидко рухаються, тому що їм потрібно більше палива, щоб наздогнати їх. Таким чином, "Планетарні ресурси" воліють переслідувати космічні породи з дельта-V приблизно 5 кілометрів на секунду (відносно повільна швидкість для астероїдів). Це дозволяє компанії використовувати більшу частину шахтного судна для інструментів, замість того, щоб заливати його всім додатковим паливом, необхідним для зустрічі з астероїдом.

Спін

Частота обертання астероїда надзвичайно важлива. Якщо швидкість обертання гірської породи занадто велика, значно важче приземлитися або видобути ресурси. Зіставлення швидкості та обертання астероїда, щоб зробити можливим приземлення, вимагає великої кількості палива та ретельного маневрування, а іноді неможливо, якщо швидкість обертання занадто висока. Отже, «Планетарні ресурси» ретельно вивчає обертальні характеристики кожного кандидата на видобуток корисних копалин. "Якщо воно обертається як вершина, це не є гарною мішенню", - пояснює компанія у своєму дописі в блозі.

Орбіта

Нарешті, однією з найважливіших характеристик, яку досліджують планетарні ресурси, є орбіта астероїда. Для того, щоб бути добрим кандидатом для видобутку корисних копалин, астероїд повинен мати орбіту, яка в певний момент перетинає земну або, принаймні, наближається до неї. Орбіта скелі також не повинна бути похилою або нахиленою щодо орбіти Землі навколо Сонця. Навіть якщо астероїд має земну орбіту, будь-який нахил ускладнює зустріч.

аркідний

Пошук ідеального збігу

Оцінюючи астероїд, Planetary Resources враховує всі вищезазначені якості - і процес його відбору є жорстоким. Якщо астероїд має несприятливі характеристики лише в одній категорії, він негайно вважається "неідеальною" ціллю.

Наприклад, зараз існує астероїд під назвою 2008 EV5, який кружляє навколо Сонця, і за більшістю вимірювань це фантастична мета для видобутку. Це астероїд типу С, який може містити воду, він не рухається і не обертається занадто швидко, і має досить керовані розміри. Єдина проблема полягає в тому, що вона має похилу орбіту, тому ми можемо досягти її лише протягом кількох років кожне десятиліття. Отже, незважаючи на те, що він чудовий майже у всіх інших аспектах, Planetary Resources вважає 2008 EV5 неідеальною метою.

Ось у чому справа в космосі - в морі Сонячної системи багато астероїдів, тому PR не має сенсу ганятися за кожним блискучим камінням, яке вони бачать у небі. Компанії набагато простіше (і розумніше) просто продовжувати шукати, поки не знайде ідеального збігу - і саме цим вона займається зараз.

На даний момент основна увага «Планетарних ресурсів» полягає у збільшенні списку цільових показників та зборі більшої кількості даних про потенційних кандидатів на видобуток корисних копалин. Поки ви це читаєте, компанія будує новий завод у Редмонді, штат Вашингтон, де планує накопичити флот недорогих пошукових космічних кораблів. Якщо все піде за планом, ці "космічні безпілотники" будуть відправлені для злиття потенційних кандидатів на видобуток корисних копалин, аналізу їх складу та передачі цієї інформації назад на Землю.

Тестування для цих попередніх місій обстеження вже триває. Літак PR Arkyd 3R був розгорнутий з МКС у липні минулого року і в даний час проводить тести на декілька основних технологій, які будуть використані для аналізу макіяжу астероїда. Пізніше цього року компанія планує випустити на орбіту трохи більшу версію (Arkyd 6), де вона буде тестувати датчик зображення, який можна використовувати для виявлення присутності води на певній цілі.

Вся справа в тому, щоб зібрати більше даних прямо зараз. Повна майнінгова місія ще кілька років, але як тільки Планетарні Ресурси зможуть отримати достовірну оцінку вартості, складності та доцільності такої місії, вона не буде гоночною.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found