як 3D-сканери фіксують життя з усіх боків

Заголовок 3D-сканераПоставивши нещодавню телевізійну рекламу дляBioShock Infinite в тому ж ешелоні, що і класичні рекламні реклами, такі як жаби «Будвайзер», кока-кола «Mean Joe» Гріна або смажені яйця на наркотиках, були б трохи самовпевненими. Але місце для відеоігри - з несамовитою дією, приголомшливими комп'ютерними візуальними елементами та гучним звуковим супроводом - уже залишило слід на рекламній сцені 2013 року. Рекламний ролик не тільки зробивBioShock Infinite добре відомий хардкорним геймерам, але також і тим, хто ніколи не тримав контролер.

Ці інструменти стають дедалі звичнішими ... це стане нормою через, якщо не місяці, рік-два.

Але справжньою привабливістю рекламного ролику є Елізабет, один із персонажів гри. Щоб зробити віртуальну Елізабет якомога реальнішою, Blur Studio - рекламне агентство, найняте Irrational Games для створення телевізійного ролика - звернулося до Artec Group не тільки за своїм досвідом у сфері 3D-сканування, але й за допомогою 3D-сканера Eva від Artec. Портативний пристрій використовувався для сканування обличчя Анни Молевої, російської дівчини, яку обрали обличчям Єлизавети.

"Вони знайшли прекрасну, милу жінку в Росії", - сказала Анна Зевельов, директор з розвитку бізнесу компанії Artec, штаб-квартира якої знаходиться в Росії, а нещодавно стала Пало-Альто, штат Каліфорнія. «Не питайте мене, як вони її знайшли чи чому в Росії. Оскільки у нас є офіс у Росії, наш партнер у Лос-Анджелесі попросив нас відсканувати її ".

Незважаючи на те, що 3D-сканери самі по собі не є новиною, раніше вони були приурочені до майстерень та інженерних лабораторій - і до тих, хто має глибокі кишені, хто може собі їх дозволити. Але новий урожай доступних сканерів дає творчим агенціям і навіть любителям потужний новий інструмент для перетворення реального світу в цифрову сферу.

3D-сканер Artec Eva. 3D-сканер Artec Eva.

"Насправді це сканування існує вже деякий час, але воно завжди було недоступне для менших та середніх підприємств", - сказав Зевельов. “Раніше вони коштували від 150 000 до 200 000 доларів. Їх часто використовували такі великі хлопці, як автомобільна промисловість, аерокосмічна промисловість, Boeings. Але магазини ма-та-па не могли собі цього дозволити ".

Artec представив перше покоління свого портативного 3D-сканера за ціною близько 15000 доларів, що, як виявила компанія, негайно відкрило його для нової аудиторії компаній середнього розміру, включаючи клієнтів-фрілансерів, що працюють над відеоіграми або маркетингом, що їх оточує. І є причина, за якою вони звертаються до 3D-сканерів, які раніше, можливо, були копітко намальовані від руки або, принаймні, намальовані цифровим способом.

"Скажімо, ви хочете змоделювати обличчя в 3D, щоб перетворити когось у комп'ютерну гру", - сказав Зевельов. "Ви можете намалювати його вручну, і це займе у вас багато годин ... що є хорошим способом скоротити ці години, використовуючи сканер. Ви можете відсканувати актора, і ви просто заощадили собі цілий день роботи. Тож сканер є секретною зброєю, оскільки він постійно знижує старі ціни ".

Для BioShock рекламний ролик Молеву попросили висловити різні емоції своїм обличчям, кожен вираз сканували та обробляли - все приблизно за одну годину - а потім 3D-дані використовували для закінчення рекламного ролику. Зевельов зазначив, що сканер, який стояв за цим процесом, не обов'язково робив щось, що було недоступно в минулому, але робить це швидше та економічніше, ніж це було можливо раніше.

Сканер Artec швидко стає інструментом для компаній, які прагнуть відсканувати одну з найскладніших речей для захоплення - людей (через їх загальну нездатність сидіти на місці), а не промислові об'єкти, які раніше галузь зосереджувала на захопленні. Але здатність сканувати людей з’явилася більш-менш випадково, за словами Зевельова.

"Наша технологія випливає з нашої роботи в галузі біометрії та 3D-розпізнавання облич", - сказав Зевельов. «В основному, як це сталося, ми розробляємо 3D-пристрій розпізнавання облич, і ми зрозуміли, що технологія, що лежить в основі цього, може бути перетворена на загальний скануючий пристрій. Це було щось на зразок допоміжного проекту, і він справді, справді злетів ».

І це продовжує розростатися, особливо в галузях ігор та спецефектів.

"Справа в тому, що ці інструменти стають все більш і більш звичними, і я думаю, особливо в цій галузі, ігровій галузі, галузі спеціальних ефектів, це стане нормою, якщо не місяцями, роком чи двома, ”, - сказав Зевельов. “Метою цієї галузі, яка полягає в тому, щоб внести реалізм у роботу, є також істотне скорочення часу розвитку.

artec-3d-сканер-1 3D-сканер Artec Eva використовується для зйомки обличчя моделі Анни Молевої, зображення якої використано для персонажа відеоігри Елізабет у рекламному ролику для BioShock Infinite.

“Скільки часу потрібно розробнику відеоігор, щоб намалювати всі машини у відеоіграх, пов’язаних з автомобілями? Якщо у них є 1000 моделей у відеоіграх, скільки часу їм потрібно, щоб намалювати всі ці моделі? Можливо, вони просто просканують усі машини. Зараз, в першу чергу, тому що обличчя важче намалювати, бо важче зробити вигляд реалістичним, він використовується для сканування людського тіла, але насправді його можна використовувати для чого завгодно ".

Але технологія не позбавлена ​​обмежень. Оскільки тривимірне сканування все ще здійснюється шляхом проектування світла та зйомки реакції на нього за допомогою вбудованої камери, сканери важко справляються з блискучими предметами. Це не є основною проблемою, коли мова йде про сканування людського тіла, але, хоча сканери постійно розвиваються, Зевельов сказав, що в цій царині є навіть застереження - справді темне волосся, будь то люди чи тварини.

"Світло не потрапляє назад у камеру правильно", - сказала вона. «Отже, якщо ви скануєте людську голову, вам буде важко сканувати темне волосся.

«У нас був проект, де нас попросили відсканувати збірну Бразилії з футболу - національну збірну, чемпіонів світу - і один з гравців має це величезне афро. Це було, щонайменше, викликом. Потрібно було докласти зусиль, щоб зрозуміти, як це зробити ".

Але для Зевельова, компанія якого також займалася промисловим скануванням, бо саме там традиційно були гроші, незважаючи на проблему, яку часом представляють, людський елемент ручного 3D-сканування та його недавня доступність для більшої кількості проектів стали стимулюючим досвідом.

"Це надзвичайно захоплююче", - сказала вона. «Ви заходите дивитись фільм і знаєте, що ваш сканер, ваша технологія були використані, щоб оживити цей фільм. Останній фільм про Джеймса Бонда - я не великий шанувальник кіно. Я не пам’ятаю, коли востаннє був у театрі, чесно кажучи - я їздив спеціально, щоб побачити спецефекти. Я сидів там ледь не ридаючи, бо був такий щасливий ".

Останні повідомлення