Як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати покоління шимпанзе

Попередня Наступна 1 з 10 як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе oth0163 05 дг Джейн Гудолл біля водоспаду в національному парку Гомбе. Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе ap0342 30 Сільський лісовий монітор поблизу національного парку Гомбе використовує планшет для запису GPS-координат зрізаного дерева. Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудалл врятувати шимпанзе ap0342 16 дг Сільський лісовий монітор біля Національного парку Гомбе використовує планшет для запису GPS-координат зрізаного дерева. Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе Ліліан пояснити план роботи на карті Ліліан Пінтеа та група біологічних досліджень досліджують біосферний заповідник Дімоніка в Конго, щоб визначити доцільність повторного впровадження шимпанзе в дику природу на цьому місці. Інститут Джейн Гудол HTC Dream / T-Mobile G1 / HTC G1 - перший телефон для Android T-Mobile G1, також відомий як HTC Dream, використовувався для збору даних у 2009 році. Інститут Джейн Гудолл як Google Earth допоміг Джейн Гудалл врятувати шимпанзе img 8859 Лісові монітори навчаються використовувати мобільні телефони Android для збору GPS-спостережень за станом та тенденціями їх сільських лісів, дикої природи та загроз. Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе img 5620 Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе 6 навчання Android для Кігома Танзанія 11 Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудалл врятувати шимпанзе ap0376 03 dg Молодий Google, шимпанзе, який живе в національному парку Гомбе. Інститут Джейн Гудол як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе ap0342 10 Інститут Джейн Гудол

На початку 2000-х Джейн Гудолл і Ліліан Пінтея вперше прочесали Танзанію з Google Earth і були шоковані, побачивши швидкість вирубки лісів, що впливає на територію навколо Гомбе, будинку шимпанзе, який Гудолл так чудово вивчав у 1960-х. Якщо його не зупинити, вирубка лісів врешті-решт знищить місце проживання шимпанзе.

Гудолл, приматолог, який розвінчав думку, що люди - це єдині тварини, які використовують інструменти, вважав, що їй довелося припинити шкоду. Тож вона почала взаємодіяти з навколишніми громадами, роблячи місцевих жителів села «партнерами в галузі охорони природи». Середовище існування було важливим для шимпанзе, чисельність населення якого в Африці скоротилася з мільйонів до менше 300000 протягом всього декількох десятиліть.

Бажання Гудолла взаємодіяти з громадами також пов’язане з дивовижними стосунками між Google та Інститутом Джейн Гудолл (JGI). Гудолл виступив з презентацією в штаб-квартирі технічної компанії в 2006 році, описуючи корисність таких інструментів, як Google Earth. Незабаром після цього з’явилася програма Google Earth Outreach. Це благодійна програма, яку Google використовує для пожертв та просування некомерційних організацій.

"Я думаю, що стосунки стосувалися визнання того, що Google, як технологічна компанія, була на передовій інноваційних технологій", - сказала Ліліан Пінтеа, віце-президент з питань природоохоронної діяльності в Інституті, Digital Trends. “Google Earth Outreach - це група людей, зацікавлених задати питання„ так що ”,„ як це може допомогти назавжди. Ми на місці задаємо одне і те ж питання ".

Вам не потрібен диплом, щоб досліджувати Google Earth.

Коли Google почав допомагати більше, Pintea заявила, що JGI брав участь у процесі випробування нових інструментів у співпраці з командою Google Earth. Деякі нові функції працювали б добре, а інші ... не настільки, але співпраця дала свої результати.

Google Earth відіграв вирішальну роль у обміні геопросторовою інформацією з місцевими органами, що приймають рішення в районі Гомбе. Це дозволило їм скласти карту, де були помічені шимпанзе, і допомогло зацікавити жителів села в збереженні цих територій. Послуга спрацювала, оскільки була створена для місцевих громад та не вимагала міцного з’єднання з Інтернетом, зазначає Пінтея, що є життєво важливими рисами в сільській Африці. Вам не потрібно було мати науковий ступінь, щоб досліджувати Google Earth; і масштабування певних областей автоматично кешує (завантажує) дані для використання в автономному режимі.

"Один з тих, хто приймає рішення, запитав мене:" Скільки гектарів становить моя ферма ", - сказала Пінтея. «Я надаю цю інформацію [разом із Google Earth], і він каже:« добре, це корисно; а тепер, що ви хотіли поговорити про шимпанзе? ’Ми забезпечили такий зв’язок".

Смартфони для лісових моніторів

Зв’язок Гудолла з Google склався, коли JGI, за консультацією з місцевими громадами, розпочав програму, за якою місцеві жителі виступали в якості лісових спостерігачів у своїх районах. Вони були оснащені GPS-пристроями, і кожні півгодини вони реєстрували дані про побачену дику природу, ознаки вирубування дерев та їх місцезнаходження, щоб їх можна було нанести на Google Earth. Зростаючий розрив зв'язку між обладнанням GPS та Google Earth незабаром став проблемою.

"GPS працював нормально, але, як ви знаєте, GPS просто дає вам координати, і спостереження були зафіксовані на паперових бланках", - сказала Пінтея. “Одного року 16 моніторів сільських лісів зібрали понад 30 000 пунктів [інтересів]. Хто збирається його оцифрувати? Хто збирається їх переглядати? "

На ці запитання відповів випуск у 2008 році T-Mobile G1, також відомого як HTC Dream - першого смартфона від Google і HTC, який запускав нову операційну систему Android від Google. Ребекка Мур, директор інженерії Google Earth, запросила Pintea до Бразилії в 2009 році, де місцеві корінні громади використовували G1 та додаток Open Data Kit (ODK) для реєстрації даних, корисних для інформування рішень щодо збереження земель. Він сказав, що це "дивно", коли люди, які ніколи раніше не користувались GPS або смартфонами, легко користувалися G1.

Тож Google подарував деякі пристрої Android JGI. Разом дві організації зіткнулися з деякими дивними проблемами, про які вони ніколи не замислювались, наприклад, як пальці деяких жителів села були настільки шорсткими, що вони не могли зареєструвати сенсорний екран, або як місцевим жителям довелось би в кінцевому підсумку використовувати генератори для зарядки пристроїв. Цікавий факт - пізніше Google подарував 1000 пристроїв Nexus 7 (2012), коли планшет був запущений, а Pintea заявив, що у нього ще залишилося 50 або близько того.

Ці телефони G1 були позбавлені більшості додатків, оскільки пріоритетом було заощадити заряд акумулятора та зосередити увагу лісових моніторів на використанні програми ODK, щоб зафіксувати "незаконну діяльність людини, а також наявність шимпанзе та іншої дикої природи". Потім їх дані було надіслано хмарній службі Google, де колеги Pintea та JGO в Танзанії поділилися ними з місцевими зацікавленими сторонами та особами, що приймають рішення.

Ці смартфони Android надали потужність моніторам сільських лісів.

Хоча прозорість даних важлива, JGI, місцева громада та місцева влада вирішили захистити паролем інформацію, зібрану моніторами сільських лісів. В іншому випадку він може потенційно надати конфіденційну інформацію для браконьєрів, наприклад, про те, які райони відстежуються, та географічні пункти, де спостерігається дика природа.

Кінцевою метою JGI є залучення та нарощування спроможності громади виконувати свої плани землекористування для захисту навколишнього середовища, заявила Pintea.

"Сільська влада обирає людину - ми не можемо сказати", - сказав Пінтея про те, як обирають лісових наглядачів. “Отже, коли ми передаємо цей мобільний телефон, це не людині, це громаді та людині, якій громада довіряла стежити за лісом від їх імені. Там є певна соціальна зацікавленість, і, звичайно, у певний момент для нього чи її гордості є цей телефон ".

Навчити людей користуватися цими телефонами було просто, але змінити їхні погляди на те, чому збір даних важливий, чому дані повинні використовуватися для прийняття рішень і чому людям потрібно змінити своє життя, щоб управляти лісами, важко, і потрібен час.

як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе img 5824як Google Earth допоміг Джейн Гудалл врятувати шимпанзе iccn ffi android test team drcяк Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе img 8809як Google Earth допоміг Джейн Гудалл врятувати шимпанзе ap0310 1 дг
  • 3. Лісові монітори навчаються використовувати мобільні телефони Android для збору GPS-спостережень за станом та тенденціями їх сільських лісів, дикої природи та загроз.
  • 4. Семінар з питань природоохоронних заходів: серія зустрічей, проведених Інститутом Джейн Гудол, з метою визначення стратегій та дій щодо зменшення загроз для мавп та їх середовища існування у критичному ландшафті східної Демократичної Республіки Конго.

Тим не менше, ці смартфони на базі Android давали потужність моніторам сільських лісів. Раніше, якби хтось звертався до сільського голови і згадував зрізане велике дерево із GPS-координатами, голова міг би його відмахнути. Тепер можливість робити географічні прив'язки дозволяє лісовим моніторам пропонувати найважливіші докази.

"Один сільський монітор повідомив про кульовий патрон - він сфотографував і повідомив про це в хмару", - сказав Пінтея. “Він сказав:„ Я сфотографував, тому що пішов до свого сільського голови, і сказав, що ніколи не бачив кульового патрона на нашій сільській землі, але зараз це тому, що ліс відновлюється - дика природа повертається, і мисливці на дику природу теж. "Йому не потрібен складний статистичний аналіз, щоб переконати голову, що село має боротися з новою загрозою".

Повертаючись назад із видом на вулицю

Смартфони та планшети - лише одна частина рівняння. Зараз Пінтеа та команда використовують безпілотники, і він також працює з командою Google Street View.

"Неочевидно, що перегляд вулиць застосовуватиметься для збереження".

"Насправді було цікаво спостерігати за розвитком цього партнерства впродовж останніх 10 років такими способами, яких ми ніколи не могли передбачити", - сказала Таня Бірч, менеджер програми Google Outreach у програмі Digital Trends. "Оскільки ми будуємо наступну нову захоплюючу річ, яка виходить від Google, я завжди думаю про те, як JGI може це використовувати - ви знаєте, це не обов'язково очевидно, що Перегляд вулиць може бути застосований для охорони".

Коли Pintea побачив запуск Street View від Google, він відразу подумав, як це може допомогти JGI працювати у плануванні землекористування та збереженні середовища існування. Ось чому в 2013 році він та його колеги несли рюкзаки, оснащені камерами від Google, у 2013 році і проїхали шлях через Гомбе, зони картографування вулиць, які JGI хотів контролювати в майбутньому. План - повернутися цього літа і здійснити подібний похід, на щастя, з набагато меншою 360-градусною камерою. Таким чином, вони можуть порівняти два набори даних, щоб побачити, як змінилося середовище на рівні землі, доповнюючи перспективу з рівня супутника. Pintea назвав це "супутниковими знімками, що правдиві".

Які результати?

Гомбе виступив полігоном для проекту моніторингу сільських лісів, і зусилля JGI залучити громаду до виконання планів землекористування дали свої результати. Погляньте на дві картинки нижче:

як Google Earth допоміг Джейн Гудолл врятувати шимпанзе 2005 gombe2як Google Earth допоміг Джейн Гудалл врятувати шимпанзе 2014 gombe2 Зліва: 2005; Справа: 2014 рік

Дерева знову ростуть. Територія навколо Гомбе - це вже не просто голі пагорби.

Google, JGI, Global Forest Watch та World Resources Institute також допомогли створити програму моніторингу лісів, яка зараз є бета-програмою в Уганді та інших країнах світу. Додаток Forest Watcher пропонує дані про втрати покривів дерев майже в режимі реального часу через супутники, і він може надсилати сповіщення користувачам про потенційну незаконну лісозаготівлю. JGI розширила свою модель моніторингу сільських лісів до Уганди, де зараз вона залучає понад 200 членів громади та охоронців охоронюваних територій.

"Думаю, завдяки Google Earth та його можливостям розповіді - я бачу багато захоплюючих обіцянок для нових історій, які ми можемо розробити, даючи іншим людям глобальне розуміння того, що відбувається у світі", - сказала Бірч.

Те, що зробили технології та такі групи, як JGI, також демократизує процес збору досліджень у всьому світі. Раніше вчений отримував схвалення уряду, платив гонорар і наймав місцевих жителів як провідників. Зараз цей процес міг би передбачати залучення місцевої громади для допомоги у зборі даних, одночасно оплачуючи їх.

"Слово розширення можливостей настільки зловживається", - сказала Береза. “Але це справді підходить тут. Раптом люди вас слухають. Справа не лише в тому, що я побачив там вирубування лісів, - так, кого це цікавить? - Може, кілька людей, але коли їх багато, багато людей записують інформацію, яка потрапляє на глобальну карту вирубки лісів - тоді можна починати говорити про як це впливає на зміну клімату та глобальні процеси. Дані, зібрані на місцях, є найважливішою частиною загадки ".

Іншими словами, ці дані та робота впливають на національні та глобальні рішення щодо зміни клімату. Але для Інституту Джейн Гудолл це також стосується порятунку шимпанзе.

Останні повідомлення