Повернімось до основ: як смартфони та планшети формують ваш наступний ПК

eee-pad-трансформатор-

Еволюція технологій часом буває жорстокою. Кілька років тому ми стали свідками народження нової породи маленьких 10-дюймових ноутбуків Windows під назвою "нетбуки". Ці компактні комп’ютери уникали обчислювальної потужності на користь низьких цінників, портативності та кращого часу автономної роботи, використовуючи старі операційні системи, такі як Windows XP, та працюючи на процесорах Intel Atom. На жаль, їхній короткий час, що служить нам, може закінчуватися. Таблетки займають своє місце. Сенсорний планшет розвивається і вже є життєздатним конкурентом нетбуків. У найближчі кілька років він майже напевно повністю перейде на цю категорію, ставши прийнятою альтернативою ноутбуку або настільному ПК на базі Intel, відомих вам протягом останніх півтора десятиліть.

Як ми сюди потрапили?

Завдяки неймовірно швидкому зростанню ринку смартфонів, яке було спричинене iPhone чотири роки тому, і з тих пір підживлювалося армією телефонів Android, еволюціонувала нова порода обчислювальних пристроїв під назвою сенсорні планшети. На основі енергоефективної архітектури ARM (вважайте ARM ворогом мікросхем Intel) та легких операційних систем (Android та iOS), що живлять смартфони, сенсорні планшети почали з’являтися на полицях магазинів в останній рік. Перші з цих пристроїв були побудовані за образом їх засновника, iPad, і, як правило, відображають його сильні та слабкі сторони.

Більшість планшетів мають цінники від 300 до 500 доларів, 7–10-дюймові сенсорні екрани, чудовий час автономної роботи дев’ять годин або більше, працюючі веб-браузери, відтворення аудіо / відео, електронна пошта, море програм, схожих на смартфони, які можна завантажити , а також можливість залишатися в режимі живлення та бути на зв'язку протягом доби в режимі очікування.

Невдача на роботі

Звучить дивовижно? Ну, ще не надто хвилюйся. Хоча перша партія планшетів демонструє великий потенціал і вже є досить корисною для деяких завдань, в даний час їм не вистачає критичних функцій, необхідних для повномасштабного вторгнення на споживчий ринок ПК.

Слабкі сторони сенсорних планшетів:

  • У них немає клавіатур
  • Вони мають невеликі жорсткі диски (від 16 ГБ до 64 ГБ)
  • Їх веб-можливості слабкі
  • Справжньої багатозадачності бракує
  • Існує серйозна відсутність програмного забезпечення для підвищення продуктивності
  • Підключення до пристроїв та принтерів непросте

В основному сенсорні планшети чудово підходять для споживання та розваг, але вони не справляються, коли справа доходить до роботи. Читати електронний лист легко, але відповідати на нього на маленькому сенсорному екрані не так весело. Незважаючи на їхні численні переваги перед Mac і комп’ютерами на базі Windows, продуктивність не є другом для планшетів Android та iOS. Поки що ні. Справа вже змінюється.

Atrix приходить занадто рано

У 2011 році було проведено ряд експериментів з перетворення смартфона на пристрій, еквівалентний ноутбуку. Atrix був першим із цих експериментів. Це була чудова ідея, зіпсована невдалою стратою. У січні Motorola представила двоядерний док-станцію для телефонів і ноутбуків Atrix. Ідея полягала в тому, що ви можете підключити телефон до задньої панелі ноутбука і користуватися телефоном, як комп’ютер. Вбудований акумулятор док-станції для ноутбука навіть заряджав ваш телефон, коли ви ним користувались. На жаль, концепція була ще не вся. Хоча на виставковому майданчику він виглядав чудово, кінцевий продукт зазнав низку фатальних вад. Коли навесні він потрапив на полиці, док-станція для ноутбука була занадто дорогою (400 доларів) і тому, що в ній використовувалася власна операційна система з дуже невеликою кількістю доступних додатків, якщо такі були. У комплекті з ноутбуком був текстовий процесор та копія Firefox ... і все. З ціною, вищою, ніж у більшості нетбуків, для більшості людей це просто не мало сенсу, і як результат, Atrix та його док-станція для ноутбуків вийшли на ринок.

Motorola Atrix 4GОднак, завдяки новій уніфікованій версії Android (під кодовою назвою: «Бутерброд із морозивом»), готовій до презентації пізніше цього року, можливо, Atrix був на рік занадто рано. Нова версія Android зможе перемикатися між роздільною здатністю планшета та телефону на льоту, змінюючи свій дизайн залежно від розміру екрану. Якби ноутбук Atrix працював на Honeycomb, це було б набагато привабливішою покупкою. Сподіваємось, виробники не відмовляються від цієї концепції. Motorola там щось задумала.

Asus трансформує таблетки

Компанія Motorola також представила перший планшет із стільниковим Android - Xoom. Як і більшість виробників планшетів, він вирішив значною мірою скопіювати дизайн та функціональність iPad. Ця стратегія була важкою для всіх, хто її випробував. Зрештою, хто хоче планшет такий же хороший, як iPad, коли iPad дешевший або, щонайменше, рівний за ціною? Ось чому рішення Asus зробити планшет іншого типу виглядає таким розумним, з огляду на минуле.

Asus з самого початку побачив інше майбутнє за планшетами. У січні компанія представила лінійку 10,1-дюймових планшетів, які виглядали зовсім не такими, як конкуренти, під заголовком Eee Pad Transformer та Eee Pad Slider. Eee Pad Transformer - це 10,1-дюймовий сенсорний планшет Android з хорошими технічними характеристиками та вартістю 300 доларів на ринку. Планшет не тільки дешевий, він має секретну зброю: оснащення клавіатури за 150 доларів, що вдвічі збільшує час автономної роботи планшета до вражаючих 16 годин. Він намагається запропонувати користувачам переваги нетбука та планшета. Він має сенсорний екран і може використовуватися як планшет, коли ви цього захочете, але ця клавіатура зручна, коли ви хочете взятися за справу.

asus-eee-pad-transformer-and-slider

Спочатку Eee Pad Transformer не привернув до нас особливої ​​уваги в технічній пресі, але він продається у роздрібних магазинах так швидко, наскільки це може зробити Asus. Хоча інші виробники планшетів, такі як Motorola та RIM, були розчаровані продажем своїх перших планшетів цього року, Asus спостерігав зростання попиту щомісяця після дебюту Eee Pad Transformer у квітні. Кілька тижнів тому генеральний директор Asus Джонні Ши повідомив, що виробник продав 300 000 трансформаторів у червні та 400 000 у липні. Компанія дебютує свій планшет Eee Pad Slider, який має висувну та нахилену клавіатуру, у вересні, а продовження його Transformer буде показано до кінця року.

Якщо чутки правдиві, Transformer 2 працюватиме на Android «Ice Cream Sandwich» і матиме чотириядерний процесор Nvidia Tegra 3, що істотно подвоїть можливості обробки першого Transformer. Якщо припустити, що Asus поставляє продукцію, 2012 рік може вивести на ринок купу нових конкурентів з клавіатурою, багатьох з яких ми бачили на виставці CES цього року, але за останні місяці так і не потрапили на полиці магазинів у США.

Windows 8, ОС, побудована для планшетів

Якщо щось може стимулювати ріст планшетних ноутбуків, це буде Windows 8 (перегляньте наш посібник). В даний час планується випуск ОС колись з червня по жовтень 2012 року і був розроблений, починаючи з нуля, з урахуванням сенсорних планшетів. Microsoft бачила напис на стіні, коли продажі планшетів Android і iPad продовжують поглинати ринок нетбуків, і вона не планує поступатися своєю часткою від 85 до 90 відсотків на ринку ПК. Windows 8 зможе працювати на процесорах ARM і матиме повністю перероблений інтерфейс, схожий на Windows Phone 7. Сказавши це, Microsoft хеджує свої ставки. Windows 8 дійсно має шалений новий інтерфейс, але для тих, хто прагне класичного відчуття, він також буде сумісний з усіма додатками та службами Windows 7 (і, можливо, Windows XP і раніше), що означає, що ви все ще можете використовувати стару версію Adobe Photoshop поряд з елегантними новими сенсорними програмами, які будуть доступні в системі.

windows-8-homecreen-2

На відміну від Android, який переходить від ОС смартфонів, щоб повільно брати на себе більші екрани та пристрої, Windows 8 - це спроба корпорації Майкрософт спростити та зменшити свою величезну ОС, щоб вона добре працювала на малих та великих екранах. Справжнім випробуванням ОС буде те, наскільки легко вона може імітувати поведінку легших операційних систем для смартфонів. Якщо він не може досягти або перемогти тривалий час автономної роботи, постійно підключений режим сну та широкий вибір програм для Android та iOS, можливо, йому важко злетіти. Будемо сподіватися, що Microsoft навчилася чогось іншого з моменту появи Windows Mobile у 2000 році.

З того, що ми бачили, Windows 8 виглядає сміливим та цікавим кроком для компанії. Він майже напевно буде запущений із підключеним до нього інноваційним обладнанням. Минулого року корпорація Майкрософт показала на CES ноутбуки, схожі на планшети, на яких працює Windows 7. Ми розраховуємо побачити ще більш божевільні пристрої, багато з яких мають клавіатури, дебют яких відбудеться в найближчі місяці, або, можливо, на виставці CES 2012 наступного січня.

Знаючи, що це під рукою, ми сподіваємось, що Google надалі розробляє Android в ОС, яка може конкурувати один на один з Windows. Якщо Google покращить сумісність USB та бездротову мережу з такими пристроями, як MP3-програвачі, телефони та інші комп’ютери, вона буде на шляху до безпосередньої зустрічі з Microsoft у просторі нетбуків та ноутбуків. Навіть біг із трьома кіньми був би кращим порівняно з дуополією Apple-Microsoft, з якою ми затримуємося вже 25-30 років.

Ультрабуки: ПК кривджується

Для подальшого доказу майбутнього зіткнення ноутбуків та планшетів не дивіться далі, ніж Ultrabook, найкраща спроба Intel відновити інтерес до недорогих ноутбуків. Ці традиційні ПК з ОС Windows, що працюють на базі Intel, дешевші (1000 доларів США або менше), витонченіші, тонші, легші, енергозберігаючі та мають можливість завантажувати електронну пошту в режимі сну. Незважаючи на те, що це всі бажані вдосконалення для ПК, їх буде недостатньо, щоб уповільнити ріст ARM-смартфонів і планшетів. Чіпи Intel не живлять більшість смартфонів і планшетних комп’ютерів через деякі невдалі стратегічні рішення, які компанія прийняла у мобільних пристроях.

Планшетний ноутбук «Мрія» на 2012 рік

Смартфони, планшети та гібриди планшетів-ноутбуків не збираються знищувати ринок ПК з Windows у наступному році. Але всі ознаки вказують на те, що планшетні комп'ютери стають повноцінною альтернативою нетбукам та іншим полегшеним комп'ютерам. Вони не зможуть відповідати потужній обробній потужності, можливостям багатозадачності або простору жорсткого диска традиційних ноутбуків і настільних ПК, але вони швидко стануть найкращим вибором для тих, хто перебуває в русі.

Як письменник, я шукаю портативний ноутбук, що дозволяє мені писати і виконувати основні завдання з підвищення продуктивності, такі як друк, має достатню обробну потужність, щоб не сповільнити мене, і має достатньо пам’яті для зберігання деяких носіїв та текстових файлів , отримує фантастичний час автономної роботи та може підключатися до мережі якомога швидше та дешевше. Я здогадуюсь, що багато людей хочуть того самого від недорогого портативного комп’ютера. У вільний час мені також подобається ідея планшета, який дозволяє мені грати Перерізати мотузку, перегляньте швидкий сайт, прочитайте електронний лист та перегляньте Netflix. Швидко рухаючись, я сподіваюся, що протягом року я зможу придбати цей пристрій за 400-500 доларів і піти від щасливого виродка.

Конкуренція породжує інновації, а індустрія побутової електроніки є більш конкурентоспроможною, ніж я коли-небудь бачив. Усе, що могло статися в найближчі місяці. У 2011 році ми дізналися, що Windows не надто стара, щоб зазнати радикальних змін, смартфони можуть робити майже все, ПК можуть стати планшетами, телефони можуть живити ноутбуки, і все це можна буде побачити у 3D, якщо це ваша справа. Тепер нам просто потрібно зібрати все це і підкріпити найстаршого хлопця в кімнаті. Настав час внести революцію в смартфон на ПК.

Останні повідомлення