Полювання ФБР на найбільш розшукуваних кіберзлочинців

Кіберзлочинність ФБР Зараз кібератаки ФБР становлять десять копійок, і ФБР та інші органи влади, які розслідують ці злочини по всьому світу, мають перешкодити, якщо хочуть зловити хакера. Поліцейським силам часто може заважати темна павутина та інструменти анонімізації, які використовуються кіберзлочинцями, щоб прикрити їхні сліди, але існують також політичні бар'єри під час арешту кіберзлочинців в інших країнах, а також тривалі судові розслідування та розслідування домашніх злочинців. Кілька гучних справ останніх років засвітили, як ведуться справи про кіберзлочини.

Зараз зростає підпільна економіка для боротьби з кіберзлочинністю. Це вже не заповідник лише хакерської еліти. Ринок процвітає, зазначає Symantec в одному з останніх звітів про загрози. Більша кількість кіберзлочинців, будь то вишукані або прославлені сценаристи, означає більше праці для влади, оскільки вони відчайдушно намагаються не відставати від потоку міжнародних атак.

Міжнародні кібер-арешти

Багато найактивніших хакерів у всьому світі - від Росії до Китаю, від Великобританії до Австралії. У списку найбільш розшукуваних ФБР кіберзлочинів є численні іноземні громадяни. Найновішим хакером, який потрапив через ставок, був британець Лаурі Лав, якому інкримінують проникнення в урядові комп'ютери США, і зараз йому загрожує екстрадиція.

Група ковалів

ФБР

Американська влада стикається з багатьма перешкодами, намагаючись схопити та видати міжнародного кіберзлочинця. Нещодавно вони здобули рідкісну перемогу в екстрадиції нібито хакера Ерджана Фіндікоглу, турецького чоловіка, який був заарештований у Німеччині в 2013 році і з тих пір сидів у в'язниці. 33-річного Фіндікоглу звинувачують у керуванні злочинною групою, яка зламала банкомати в Нью-Йорку та 23 інших країнах, викравши понад 50 мільйонів доларів. Фіндікоглу був описаний як один з найбільш розшукуваних кібер-шахраїв у світі, і якщо його засудять, йому може загрожувати життя за ґратами - у вигляді 247-річного ув'язнення.

Шведський чоловік на ім'я Алекс Юсель, який очолював групу "Blackshades", був засуджений судом Нью-Йорка в червні і засуджений до чотирьох років і дев'яти місяців за розробку та продаж шкідливих програм. Він був заарештований у Молдові в 2013 році і успішно виданий у наступні роки, створюючи засоби віддаленого доступу, які могли б отримати контроль над комп’ютерами жертв. Вважається, що його програмне забезпечення заразило понад 500 000 комп’ютерів.

Юсель визнав свою провину, а суддя П. Кевін Кастель описав його та інших кіберзлочинців як "що поширюють нещастя" серед світових користувачів Інтернету. "Потрібно надіслати повідомлення про те, що це серйозний злочин, гідний серйозного покарання", - сказав суддя. "Часи хакерських комп'ютерів Юселя вже закінчилися", - заявила Преет Бхарара, прокурор США у південному окрузі Нью-Йорка.

Формування транскордонних облігацій

В Європі є багато розшукуваних хакерів, які цікавлять американську владу. Одним із найвідоміших є Ніколае Попеску, громадянин Румунії, якого шукають за організацію схеми шахрайства в Інтернеті.

Місцева влада Румунії дуже серйозно сприймає загрозу хакерів, говорить Олександру Каталін Косой, головний стратег з безпеки румунської компанії з програмного забезпечення Bitdefender.

Академіки, індустрія безпеки та уряди повинні створити зв’язки для здійснення міжнародних зусиль.

"[Влада] на підпільних форумах, вони проводять багато арештів", - говорить він. "Я знаю, що в правоохоронних органах є багато фахівців, які є дуже кваліфікованими і дуже прагнуть вирішити ці питання".

Академіки, індустрія безпеки та уряди повинні формувати зв’язки для здійснення міжнародних зусиль, додає д-р Бхавані Турайзінгем, директор Центру досліджень кібербезпеки в Техаському університеті, Даллас. "Нам потрібні не лише технічні рішення, нам потрібні політичні рішення", - каже вона.

В Європі такі організації, як Європол та приватний сектор безпеки, працюють разом для розслідування та врешті-решт арешту кіберзлочинців, каже Іліас Чанцос, старший директор урядових справ EMEA в Symantec.

"Ми будемо працювати разом, збирати розвідувальні дані, щоб зрозуміти, яку злочинну інфраструктуру ми хочемо шукати", - говорить Чанцос, який також є членом дорадчої групи Центру кіберзлочинності Єврокополу (EC3). "Те, що станеться, буде ефективною, регулярною взаємодією між корпораціями та правоохоронними органами, обміном інформацією, і коли буде зелене світло, операція відбудеться".

ShroudedHorizonMap1300

Європол також співпрацює з ФБР, як нещодавно було видно на форумі темного веб-форуму Darkode, який, наприклад, включав владу Румунії. Операцію очолювало ФБР, до якої входили правоохоронні органи з 20 країн. "Очевидно, що юрисдикція є проблемою", - пояснює Чанцос, але ефективне спілкування та співпраця мають значення.

"Ми повинні знати, що злочинець знаходиться на території, яку ми можемо здійснити арешт, або що ми знаємо, що частина кримінальної інфраструктури, яку ми збираємось порушити, знаходиться на території, на якій ми можемо здійснювати юрисдикцію. Частини цього не буде, і ми повинні прийняти, що так часто ефективність буде настільки хорошою, наскільки це можливо може бути ".

У безпеці в Росії?

Найвищою людиною у списку найбільш розшукуваних ФБР кіберзлочинів є російський хакер Євген Михайлович Богачов, який має три мільйони доларів на голові, що є найвищою нагородою серед усіх інших.

ФБР заявляє, що він, ймовірно, все ще перебуває в своїй резиденції в Анапі, Росія на Чорному морі, що створює величезні проблеми для слідчих. США не мають офіційного договору про екстрадицію з Росією, на відміну від Швеції, Туреччини та Німеччини, і дипломатичні відносини між країнами є чреваті. Рішення Росії надати притулок Едварду Сноудену у 2013 році погіршило відносини між Росією та США з цього питання.

Ми використаємо всі доступні юридичні та дипломатичні засоби для притягнення всіх кіберзлочинців до відповідальності, де б вони не проживали.

"Ми використаємо всі доступні юридичні та дипломатичні засоби для притягнення всіх кіберзлочинців до відповідальності, де б вони не проживали", - сказав Девід Хіктон, прокурор США у Західному окрузі Пенсільванії, де було висунуто звинувачення.

Минулого року Богачов (він же "lucky12345" і "славік") був офіційно звинувачений у розробці штамів-вимагачів та координації ботнету GameOver Zeus, атакуючої мережі, яку можна використовувати для вилучення банківських реквізитів. Вважається, що його шкідливе програмне забезпечення заразило щонайменше один мільйон комп’ютерів у всьому світі та набрало приблизно 100 мільйонів доларів.

Звинувачення росіянина є вичерпними і включають комп'ютерне шахрайство, банківське шахрайство, змову та обкрадання особистих даних. Він вважає головною загрозою для банківської галузі США та можливим керівником "банди" з питань кіберзлочинності, яка працює з Росії та України, що зробило його пріоритетом.

Ходять чутки, що російська влада охоче закривала очі. Згідно з повідомленням Telegraph від минулого року, його навіть бачать як свого роду героя серед жителів його рідного міста. Це уловлює його набагато складніше - хоча це все ще не неможливо.

ЄВГЕНІЙ МИХАЙЛОВИЧ БОГАЧЕВ

"Кіберзлочинці, як нормальні люди, люблять подорожувати", - говорить Чанцос. “[Росіяни] можуть поїхати на відпочинок на Кіпр. Ну, відгадайте, там на нього чекає європейський ордер на арешт. Щойно він прибуде на Кіпр, його збирають забрати ".

Відомо, що багато хакерів, незалежно від національності, подорожували в надії уникнути захоплення, але це може дати шанс ФБР. Латиш Алекссей Белан, якого розшукували за зловживання американськими компаніями електронної комерції, востаннє був у Греції. Петеріс Сахуровс, який нібито продавав шахрайське програмне забезпечення, все ще може перебувати в Латвії. Ці хакери, якщо їх підберуть під час подорожі, можуть бути видані незалежно від національності.

Нерозгадана таємниця

Як довели такі злочинці, як Богачов, все ще існують значні прогалини в міжнародному забезпеченні кіберзлочинності, і розумний хакер може використовувати їх, щоб діяти майже безкарно.

Тим не менше, міжнародні укуси стали більш звичними та набагато інтенсивнішими. В останніх новинах ФБР вимагає екстрадиції двох ізраїльських підозрюваних після їх арешту через хакерство JPMorgan. А в червні Європол успішно закрив велику організацію з боротьби з кіберзлочинністю в Україні.

“Є багато країн, які не видаватимуть. Це не завадить нам продовжувати робити звинувачення в цих особах і оприлюднювати їх », - заявив Роберт Андерсон, виконавчий помічник директора ФБР у відділі кримінальних справ, кібернетичного реагування та служб, у травні на конференції, пообіцявши провести більше арештів під його керівництвом. .

Можливо, Богачов все ще перебуває в Росії, але, маючи стимул за його арешт у розмірі 3 мільйони доларів, хактивісти та злочинці в мережі можуть в кінцевому підсумку стати другом ФБР. Країни земної кулі добре знають, яку загрозу можуть представляти іноземні хакери, і працюють разом, щоб затягнути петлю. Сучасний Інтернет часом відчуває себе схожим на Дикий Захід, його, швидше за все, приручать. Зрештою.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found