Як блокчейн міг змінити охорону здоров’я та врятувати життя

блокчейн поза біткойнами

Ця стаття є частиною нашої серії «Блокчейн за межами біткойнів». Біткойн - це початок, але це далеко не кінець. Щоб допомогти вам обернутися головою, чому, ми глибоко зануримось у світ блокчейну. У цій серії ми вийдемо за рамки криптовалюти та вдосконалимо блокчейн-додатки, які можуть переформувати медичні записи, машини для голосування, відеоігри тощо.

Ваша медична карта збільшується з кожним відвідуванням лікаря. Ваша вага, кров'яний тиск, симптоми та інші дані поступово накопичуються у ваших електронних медичних записах або ЕМР. Це акуратний, акуратний термін, але електромагнітні коефіцієнти є безладними. Кожна лікарня та кожен кабінет лікаря по-різному зберігають їх, що означає, що медичним працівникам не завжди легко отримати вашу історію хвороби.

Ця ситуація в поєднанні з надзвичайною ситуацією може призвести до згубних наслідків. На щастя, в MIT існує дослідницька група, яка прагне навести порядок у хаотичному світі EMR, за допомогою невеликої допомоги блокчейну.

До блокчейну

Перш ніж говорити про можливе рішення, поговоримо про проблему. Електронні медичні записи (EMR) - також відомі як електронні медичні записи (EHR) - є основою кожної сучасної системи охорони здоров’я. Саме тому ваш лікар завжди сидить перед комп’ютером під час загального огляду. Вони заповнюють інформацію про візит, свої рекомендації, ваш стан та додають примітки. Введення даних у ваші записи під час візитів, як заявив нещодавно усунутий із посади міністр охорони здоров’я та соціальних служб Том Прайс, перетворило медичних працівників на службовців введення даних.

«Поповнення рецепту займало п’ять секунд часу лікаря. Сьогодні може знадобитися від 20 до 200 секунд клацання по полях, перегляду приміток до діаграм та введення замовлень, залежно від робочого циклу та будь-яких питань, які виникають », - пише д-р Пол Дешант. «Лікарі та медсестри витрачають менше часу, спілкуючись між собою в ці дні. Замість того, щоб зателефонувати колезі щодо консультації, ми вводимо порядок направлення. Замість того, щоб обговорювати пацієнта з медсестрою, ми вводимо свої замовлення ».

Ця проблема, згідно з дослідженням клініки Майо, є фактором, що сприяє професійному вигоранню. Ведення записів вимагає багато часу, і не тільки під час відвідування пацієнтів. Медичним працівникам потрібно скласти каталог особистих записок, замовлених процедур, виконуваних процедур та рецептів. Кожна крихітна деталь, що міститься у вашій медичній картці, була закладена туди медичним працівником - і не завжди на вашу користь.

Зміна лікарів, постачальників та закладів може ускладнити ваші медичні записи.

Ці системи не призначені для спрощення зберігання медичних записів та доступу до медичних працівників та пацієнтів. Вони в основному призначені для виставлення рахунків. Перевтомлені медичні працівники в кінцевому підсумку проводять години вдома або у вихідні, наздоганяючи введення даних не для вашого здоров'я, а для вашої страхової компанії. Це неефективна система. Журнал Канадської медичної асоціації припускає, що це може бути менше ефективніші, ніж старі паперові системи.

"Системи також розроблені для полегшення виставлення рахунків, а не для підвищення ефективності клінічної допомоги, тому такі завдання, як заповнення рецептів, насправді займають більше часу, ніж до ЄЗЗ", - повідомляє CMAJ.

І пам’ятайте, ці ретельно ведені записи не є взаємозамінними. Зміна лікарів, провайдерів чи закладів може ускладнити ваші медичні записи. У місті Бостон, штат Массачусетс, наразі використовується щонайменше 26 різних систем медичної документації. Як повідомляє MIT, у цих систем є своя мова для обміну, представлення та сортування даних. Переміщення медичної картки з одного закладу в інший є складним. Їх потрібно перевести в нову систему, і це може означати додаткове навантаження на і без того надмірно напружених медичних працівників.

Доданий і непотрібний. Все це може бути так просто, як надсилання електронного листа.

Доктор Блокчейн, доктор медичних наук

Ось де блокчейн з’являється. Якщо ви незнайомі, блокчейн формує буквальний кістяк таких криптовалют, як біткойн, лайткойн та ефіріум. Вони працюють шляхом відстеження транзакцій у розподіленій книзі, в журналі, де сотні, тисячі, навіть мільйони комп'ютерів містять шматок і перевіряють один одного. Коли один комп'ютер (вузол) додає фрагмент даних (блок) до книги (ланцюжка), інші сусідні вузли починають спілкуватися між собою, розповсюджуючи оновлену книгу. Кожен блок може містити різні типи даних - фінансові транзакції, CryptoKitty, що завгодно, тому блокчейн - це інтригуючий варіант для наведення порядку в хаотичному світі EMR.

Однак конфіденційність є важливою проблемою. Оскільки вони працюють сьогодні, кожен бажаючий може в будь-який час переглянути книгу біткойнів або Ефіріуму. Адреси та операції в книзі не містять персональної інформації, вони не називають вашого імені чи номера телефону. Але вони містять «адреси» криптовалюти обох залучених сторін - особи, яка відправляє криптовалюту, та особи, яка її отримує. Ці адреси відображаються довгими рядками незрозумілих букв і цифр. Але якби ви знали, кому належать ці адреси, ви б знали, кому і коли вони надсилали гроші.

Це не ідеально для медичних записів. Якби хтось знав, як ідентифікувати ваші записи в блокчейні, він знав би все про вашу історію хвороби. Ось чому MedRec, дослідницький проект MIT, прагне використовувати блокчейн дещо по-іншому.

Замість того, щоб зберігати конкретні дані в блокчейні, як і кожна окрема процедура, яку ви пройшли, MedRec зберігає магазини «покажчиків» у блокчейні. Подумайте про них, як гіперпосилання в цій статті. "Неопрацьований вміст медичних записів ніколи не зберігається у блокчейні, а надійно зберігається в існуючій інфраструктурі зберігання даних провайдерів", - йдеться в дослідницькому довідці MedRec.

Скажімо, ви підете на перевірку. Ваш лікар вводить дані у свою програму медичних записів, а невеликий анонімний фрагмент інформації з’являється на блокчейні під вашим унікальним ідентифікатором. Це було б лише посиланням на внутрішні записи, якими керує ваш лікар. Якщо ви зміните постачальника послуг, новому лікареві просто потрібно знайти ваш ідентифікатор у блокчейні та даних, які зберігаються як «вказівник». Подумайте про це як про гіперпосилання на запис у файлах вашого старого постачальника. Ваш новий лікар повинен ввести свій ключ безпечного доступу, а потім мати доступ до вашої особистої книги медичних записів.

Таким чином, MedRec - це більше індекс, високотехнологічний каталог із високим рівнем безпеки, який ваші медичні працівники можуть використовувати для пошуку вашої історії хвороби. Оскільки кожен запис зберігається як блок на ланцюжку, вашим постачальникам легко зрозуміти, яку допомогу ви отримали нещодавно, коли ви приймали певні ліки, і які ліки ви приймаєте зараз. Навіть якщо ви звернетесь до клініки невідкладної допомоги в іншому місті, штаті чи країні, отримана вами допомога буде додана до вашої особистої книги MedRec.

Ускладнення

Якщо ви знайомі з тим, як зазвичай працюють блокчейн і криптовалюти, ви знаєте, є щось, про що ми ще не говорили, - майнінг. Майнери відіграють важливу роль на криптовалютному ринку. Вони не тільки відхиляють складний код, щоб виявляти нові монети, вони перевіряють транзакції та служать захистом від фальсифікацій.

Майнери - це буквально серце, що б’є блокчейн, і без них перевірка транзакцій займе набагато більше часу. Якби не було людей, які «видобувають» блокчейн медичних записів, оновлення ваших записів може тривати довше кожного разу, коли ви відвідуєте медичного працівника. Якби не вистачало комп’ютерів, що працювали б, щоб справа йшла далі, система MedRec могла б стати настільки ж повільною, як і система, яку вона була призначена замінити.

Команда MedRec має інноваційне рішення - використовуйте дослідників для видобутку блокчейну охорони здоров’я. Взамін за використання обчислювальної потужності для підтримки блокчейну дослідники будуть винагороджені доступом до анонімних медичних даних, що стане потенційним золотим копалином для наук про життя та медичних дослідників.

Зніміть своє ім’я з медичної документації, що зберігається протягом усього життя, і, мабуть, ще достатньо, щоб вас ідентифікувати.

Однак навіть анонімні дані - це особисті медичні дані. Може існувати ще достатньо даних, щоб ідентифікувати вас. Ось чому MedRec залучає пацієнтів та постачальників, щоб вирішити, скільки метаданих вони хочуть звільнити. Це робота, яка триває, але команда MedRec впевнена, що достатньо людей буде готово поділитися своїми анонімізованими метаданими, щоб система працювала широко.

"Ми відзначаємо зростаючий інтерес серед пацієнтів, постачальників медичних послуг та контролюючих органів відповідально обмінюватися більшою кількістю даних і, таким чином, забезпечувати кращий догляд за іншими", - йдеться у дослідженні MedRec. “[За допомогою MedRec] дослідники тепер можуть отримати більшу ясність у своїх розслідуваннях, отримавши перепис населення, анонімізовані метадані в обмін на надання обчислювальних ресурсів, що підтримують мережу.

Майбутнє ЕМР

MedRec пропонує новий підхід до широко поширеної проблеми, і це інноваційне використання технології блокчейну. MedRec - це лише одне потенційне рішення, але воно викладає дорожню карту, яка дає нам змогу поглянути на те, яким може бути майбутнє управління медичними документами. Це не зовсім захоплююче використання блокчейну, але це проблема, яка пов’язана з цим буквально всім.

EMR та системи управління EMR представляють зростаючу проблему як для медичних працівників, так і для пацієнтів. Не тільки збільшення кількості діловодства сприяє вигоранню лікарів, але лікарні, які брали участь у подібній програмі сумісності, зазнали десятивідсоткового спаду загальної смертності, скоригованої на ризик.

Коли медичні працівники не можуть отримати доступ до чіткої, сучасної картини ваших медичних карток, можуть статися помилки. Якщо блокчейн може допомогти вирішити цю проблему, можливо, варто розібратися з деякими анонімними даними в галузі охорони здоров’я. Може бути.

Останні повідомлення