Терези: все, що потрібно знати про криптовалюту Facebook

У доповіді, опублікованій Facebook, компанія виклала цілі та технічні характеристики нової криптовалюти під назвою Libra. Криптовалюта, яка розробляється більше року, розроблена, щоб дозволити обробці платежів через Інтернет у всьому світі та охопити 1,7 мільярда людей у ​​всьому світі, які не мають банківського рахунку або лінії кредит.

Незважаючи на те, що криптовалюта не буде повністю запущена до 2020 року, ось що вам слід знати, перш ніж застосовувати платформу.

Що таке Терези?

Ходять чутки про криптовалюту, розроблену та / або керовану Facebook, принаймні рік, і тепер вона нарешті відкрита для людей, щоб побачити її у вигляді Терезів. Терези - це криптовалюта, керована Асоціацією Терезів, яка дозволяє користувачам обмінювати фіатну валюту на Терези (тобто купувати і продавати Терези) для використання в онлайн-транзакціях. Для того, щоб забезпечити найширше прийняття, Ваги не вимагають, щоб користувачі мали банківський рахунок або кредитну лінію, таку як кредитна картка, для того, щоб володіти будь-якою криптовалютою Терезів - їм просто потрібно конвертувати гроші у або поза Вагами, щоб використовувати їх .

Асоціація Терезів, керівна рука для новонародженої криптовалюти, складається з компаній-партнерів. Найвизначнішими учасниками є платіжні процесори, такі як Visa, Mastercard та PayPal. Разом ці партнери забезпечують швидку, точну та надійну обробку платежів, щоб транзакції були якомога меншими.

Як працюють Терези?

Бурова установка для видобутку криптовалюти з комп'ютерних графічних карт Getty Images

Є кілька компонентів, які роблять Терези такими, якими вони є, але головними є роль Асоціації Терезів та заповідника Терезів.

Асоціація Терезів відповідає за запуск вузлів валідатора, кластерів обчислювальних серверів, які обробляють транзакції, і як такі є єдиними, кому дозволено фактично додавати або вилучати Терези з обігу. На момент запуску асоціація буде запускати 100 із цих вузлів, але їх кількість збільшуватиметься у міру необхідності масштабування та збільшення кількості партнерів.

Ця установка відрізняє Терези від більшості інших криптовалют. У той час як більш поширені криптовалюти, такі як біткойни, децентралізовані і доручають людині ведення глобальної книги шляхом "видобутку" монет (тобто виконання криптографічно перевірених обчислень "перевірка роботи"), Ваги централізовані та обчислюються повністю за допомогою вузлів валідатора Терезів. Для підтримки точності та запобігання атакам подвійного витрачання, вузли валідатора Терезів використовують систему, відому як візантійська стійкість до відмов, в якій вузли можуть знайти спосіб досягти консенсусу (в даному випадку щодо стану Терезів), навіть коли вузли не всі можуть домовитись про стан інших вузлів. Зокрема, він використовує варіант протоколу відмовостійкості HotStuff візантійського типу, який отримав назву LibraBFT, який, мовляв, може приймати збої або невідомі стани до третини всіх вузлів валідатора.

Іншим важливим елементом для Терезів є його резерв. Багато децентралізованих криптовалют, зокрема Біткойн, страждають від нестабільної оцінки. Хоча це може виявитися вигідним для інвестиційних цілей з високим ризиком, Facebook прагнув створити більш стабільну криптовалюту, щоб заохотити її як засіб сприяння звичайним онлайн-споживчим операціям. Ваги роблять це, підтримуючи всю свою емітовану цифрову валюту резервом. Члени-засновники повинні об’єднати гроші в резерв з перспективою повернення своїх інвестицій шляхом дивідендів за рахунок низькоприбуткового інвестування активів резерву. Ви також можете внести свій внесок у резерв, коли вони обмінюють фіатну валюту на Терези. Прив’язуючи Терези до державної валюти, ідея полягає в тому, що вартість залишатиметься відносно постійною.

Яке відношення це має до Facebook?

Хоча Терези є дітищем Facebook, і Facebook розробив значну частину кодової бази для Терезів, компанія наполягає на тому, що вона буде регулярним членом Асоціації Терезів, не отримуючи жодних спеціальних повноважень чи привілеїв. По суті, Facebook обіцяє, що отримає лише один голос, як і кожен інший член. Однак чи буде Facebook мати рівну частку у вузлах валідатора, поки незрозуміло. Нібито, оскільки Facebook, ймовірно, має найбільшу обчислювальну здатність серед усіх партнерів, він містив би найбільше вузлів валідатора.

Також незрозуміло, як Facebook планує використовувати Libra у різних своїх додатках та послугах. Неважко уявити інтеграцію в Facebook Messenger для однорангових передач або для придбання продуктів на Facebook Marketplace, але поки що нічого не підтверджено.

Чи можна йому довіряти?

Марк Цукерберг у Facebook | Майбутнє - приватне Емі Осборн / Getty Images

Протягом останніх кількох років Facebook переслідували скандали та порушення даних, що викликало сумніви щодо конфіденційності цих фінансових послуг. Зважаючи на це, у Терезів є кілька важливих функцій безпеки, які захищають ваші гроші.

Платформа запрограмована на Rust, що, як правило, вважається хорошим в обробці пам'яті, а елемент розумного контракту написаний власною мовою Move Libra, яка намагається обмежити спосіб переміщення даних. Хоча візантійська стійкість до відмов вважається найважчим класом системних відмов для вирішення в обчислювальній техніці, протокол HotStuff має значні переваги у своїх специфікаціях.

Що стосується конфіденційності, незрозуміло, наскільки добре платформа буде це обробляти. Веб-сайт Libra наполягає на тому, що «сама асоціація не бере участі в обробці транзакцій і не зберігає жодних персональних даних користувачів Терезів», але вони відповідають за запуск вузлів валідатора, які будуть стороною ваших даних. Вони також наполягають на тому, що вони допоможуть правоохоронним органам, що було б неможливо, якщо вони не зберегли певну кількість даних користувачів. Навіть якщо оператори вузла валідатора не обмінюються даними між собою (очевидно, що перевищує необхідне для завершення користувальницьких транзакцій), можуть виникнути проблеми. Якщо ця платформа справді глобальна, як задумали Ваги, навіть частина трафіку, яким обробляв би один вузол, могла б бути вигідною для цілей монетизації даних, особливо з мережею, що починається лише із 100 вузлів.

Сайт "Терези" також обіцяє, що "транзакції не містять посилань на реальну ідентичність користувача". У це теж здається важко повірити. Основою функціонування криптовалют є те, що будь-який спостерігач може перевірити, куди пішли кошти - функція, яку Ваги зберегли, незважаючи на свою централізовану архітектуру. Навіть якщо це твердження відповідає дійсності, моделі поведінки можуть легко ідентифікувати користувачів за відсутності явних ідентифікаційних даних.

У повідомленні від Facebook зазначається, що "Calibra не буде передавати інформацію про акаунт або фінансові дані Facebook або будь-якій третій стороні без згоди клієнта. Це означає, що інформація про акаунт клієнтів Calibra та фінансові дані не будуть використовуватися для покращення націлювання оголошень на продукти сімейства Facebook ". Слід підкреслити, що ви технічно “погоджуєтесь”, коли ви погоджуєтесь на загадкові угоди користувачів, які постачаються з будь-яким додатком або платформою, тому насправді це не є суттєвою гарантією Facebook. По-друге, хоча Ваги цілком можуть виключити продаж реклами, дані можуть продаватися фінансовим установам для використання, наприклад, при визначенні кредитних балів.

Беручи до уваги слабкі результати Facebook щодо конфіденційності користувачів, ви маєте право з підозрою ставитись до претензій щодо конфіденційності Libra. Однак кодова база з відкритим кодом може допомогти полегшити занепокоєння, припускаючи, що вона належним чином перевіряється неупередженими сторонніми спостерігачами та робиться доступною.

Останні повідомлення