Як VW доїв 261 милю від єдиного галон газу з XL1

VOLKSWAGEN XL1: ПІДСИЛЕНИЙ ПОЛІМЕР НІМЕЦЬКИЙ ЗЕМЛЯНИЙ ДЕЛЬФІН З КАРБОЛЬНОГО ВЛАКНА

На початку 2000-х років доктор професор Фердинанд Піх - нині голова наглядової ради Volkswagen AG - мріяв про автомобіль, який міг би досягти рейтингу економії палива в один літр на 100 пройдених кілометрів. Хоча деякі думали, що він божевільний, саме ця ідея породила проект, який породить XL1: найефективніший у світі виробничий автомобіль у світі.

Автомобіль

Виробничий XL1 представляє третє покоління високоефективної однолітрової концепції, розробленої Piëch. Насправді XL1 перевищує цільову ефективність завдяки досягненню 0,9 літра на 100 км або 261 милі на галон. Досягнення цієї мети зайняло майже дванадцять років і сотні тисяч людських годин. Для того, щоб виконати непросте завдання, інженерам Volkswagen довелося розробити десятки нових технологій як щодо ефективності роботи трансмісії, так і конструкції кузова автомобіля.

vw xl1 конструкція кузова

XL1 побудований ручним способом на заводі Volkswagen в Оснабрюці в Німеччині. Двомісний, схожий на дельфіна, побудований з революційного матеріалу, що називається полімером, армованим вуглецевим волокном (CFRP), працює на 0,8-літровій двоциліндровій дизельній гібридній системі TDI.

Тіло

Ультралегкий XL1 важить всього 1752 фунтів і є найбільш аеродинамічним серійним автомобілем у світі з коефіцієнтом опору 0,189. Щоб поставити це на перспективу, Mercedes-Benz CLA, який є наступним найбільш аеродинамічним серійним автомобілем, має коефіцієнт опору 0,23. Навмисно дизайнери сформували XL1, щоб нагадувати дельфіна.

Дизайнери Volkswagen подбали про те, щоб XL1 був не тільки дуже слизьким під час подорожі в повітрі, але й надзвичайно вражаючим. Деталі кузова були виліплені, щоб бути аеродинамічними, ефективними, а також естетично приємними. З цією метою Volkswagen встановив крилові двері на XL1, щоб підкреслити його футуристичний вигляд.

Футуристичні двері VOLKSWAGEN XL1 з аеродинамічним кузовомVOLKSWAGEN XL1 кузовVOLKSWAGEN XL1 кузовVOLKSWAGEN XL1 кузов

До того ж, Volkswagen замінив стандартні дзеркала з боковим оглядом на цифрові відеокамери - так звані E-Mirrors - встановлені у крилах дверей. E-Mirrors надсилають зображення на дисплеї всередині салону.

Полімер, армований вуглецевим волокном (CFRP), який складає 21,3 відсотка XL1, виробляється методом, який називається литтям із перенесення смоли. CFRP формується в багатокорпусних, нагріваних та охолоджуваних вакуум-герметичних машинах. Рідку смолу впорскують під високим тиском у машину, що містить напівфабрикат вуглецевого матеріалу. Результат - CFRP.

... Здатний до максимальної швидкості 99 миль на годину. Він пройде 0-62 милі на годину за 12,7 секунди.

CFRP широко використовується в XL1, включаючи кузов, а також сидіння та навіть стабілізатори стійкості. Зовнішня шкіра CFRP має товщину лише 1,2 мм. Хоча надзвичайно міцний, CFRP важить лише 20 відсотків від загальної ваги звичайних сталевих панелей.

Дві алюмінієві конструкції були розроблені в XL1, одна спереду і одна ззаду. Передній алюмінієвий каркас тримає літій-іонний акумулятор потужністю 5,5 кіловат-години. У задній частині алюмінієва конструкція утримує трансмісію та привід. Ці конструкції були розроблені, щоб амортизувати вплив зіткнення у випадку аварії, захищаючи пасажирів. XL1 пропонує пасажирам, як заявляє Volkswagen, "необхідний простір для виживання".

Для подальшого захисту пасажирів у кожні двері встановлені алюмінієві ударні балки. Якщо XL1 перекинеться і приземлиться на його дах, інженери включили піротехнічні гвинти у крило дверей, які будуть спрацьовувати, забезпечуючи легкий вихід.

Аеродинамічна структура кузова VOLKSWAGEN XL1VOLKSWAGEN XL1 салонVOLKSWAGEN XL1 салон

Хоча XL1 може зручно розмістити двох пасажирів, XL1 дуже маленький. Він має лише 12,7 футів довжини, 5,4 футів завширшки і 3,7 футів у висоту. Щоб поставити це на перспективу, спеціально побудований спортивний автомобіль Porsche Boxster на п'ять дюймів вище, ніж XL1.

У попередніх ітераціях XL1, таких як L1 від кількох років тому, пасажири сиділи в тандемі. Однак у XL1 вони сидять поруч, трохи градуйовані. Як видно з фотографій, інтер'єр XL1 дуже нагадує інтер'єр поточних пропозицій Volkswagen, але з більш розрідженим, футуристичним відчуттям.

Трансмісія

Хоча доктор професор Фердинанд Пієх задумав 1,0-літровий автомобіль, інженери насправді змогли створити 0,8-літровий двоциліндровий дизельний двигун TDI для XL1, змінивши існуючий 1,6-літровий чотирициліндровий дизельний двигун TDI Volkswagen. Дизельний двигун поєднаний із семиступінчастою коробкою передач із подвійним зчепленням DSG, між ними - електродвигун та блок зчеплення.

Електродвигун потужністю 20 кВт перетворює електроенергію з акумуляторної батареї потужністю 5,5 кВт-год із постійного в змінний, який використовується для живлення задніх коліс. Аксесуари працюють від стандартної батареї постійного струму 12 В.

Двигун VOLKSWAGEN XL1

Покращуючи ефективність та зменшуючи додаткові викиди, дизайнери додали спеціальні поглиблення поршнів TDI, що дозволяє здійснювати багаторазове впорскування дизеля. XL1 викидає лише 21 грам СО2 на кілометр, що надзвичайно низько.

Водії можуть обрати XL1 в режимі лише електрики на відстань до 32 миль, за умови, що роз'ємна акумуляторна система повністю заряджена. Коли електроенергія вичерпується, а двигун TDI потрібно запускати, XL1 здатний практично безперешкодно задіяти дизельний двигун тим, що Volkswagen називає «імпульсним пуском».

VOLKSWAGEN XL1 Трансмісія

Імпульсний пуск працює шляхом прискорення ротора електродвигуна та включення зчеплення між ним та двигуном TDI, тим самим запускаючи дизельний двигун. Хоча це може бути важко уявити, результатом є безтурботний запуск двигуна. Це дозволяє XL1 зупиняти та запускати TDI за потреби, не заважаючи пасажирам.

XL1 здатний досягти максимальної швидкості 99 миль на годину. Він пройде 0-62 милі на годину за 12,7 секунди. Коли він досягне 62 милі на годину, вражаюче, XL1 використовуватиме лише 8,3 кінських сил. Все сказане, XL1 було оцінено, щоб досягти вражаючих 261-миль на галон комбінованих оцінок економії палива.

Вплив

Volkswagen створить лише декілька вибраних XL1 для ще більш вибіркового ринку покупців. На жаль, США не будуть одним із ринків XL1. Однак, коли він надійде у продаж у Європі, експерти галузі очікують, що XL1 буде коштувати від 40 000 до 67 000 доларів. Комусь це може здатися трохи крутим, але ми думаємо, що це невелика ціна, яку потрібно заплатити, щоб мати частинку історії автомобілів, особливо на такій надзвичайній для спостереження та економії палива.

Що ще важливіше, Volkswagen зможе взяти те, що дізнався про трансмісію XL1 та структуру кузова, та впровадити це в інші майбутні транспортні засоби. Насправді, це вже запланована версія його міського автомобіля, "Вгору", з трансмісією від XL1. Завдяки XL1, що працює на базі Up, покупці можуть легко досягти приблизно 250 миль на галлон. Так само, як XL1, хоча; Up поки не планується продавати в штаті Штат.

Останні повідомлення