А.І. змінюється як ми творимо, але все ж не лякайтеся

Раніше цього місяця автономний випробувальний автомобіль вилетів зі своєї смуги, щоб уникнути злиття автомобіля, лише вдаривши мотоцикл у смугу руху, на яку він рухався. Якщо це все, що ви знаєте про історію, це звучить як така загадка морального вибору, яка часто виникає в дискусіях щодо поведінки штучного інтелекту: як між двома поганими результатами машина визначає, яким шляхом рухатися? Ви збочуєте, щоб не наїхати на пішохода, що переходить вулицю, якщо це означає наїзд на велосипедиста на велодоріжці?

Тільки, це зовсім не те, що сталося. Транспортний засіб, яким керував Waymo, за кермом мав людину "водія безпеки", який за кілька хвилин до аварії взяв ручний контроль над автомобілем. Реагуючи на раптовий рух автомобіля, що зливається, водій спрямовувався, щоб уникнути цього, і просто не побачив мотоцикліста на сусідній смузі. Якби водій нічого не зробив, цілком ймовірно, що автономний транспортний засіб уникне обох потенційних аварій.

Те, що штучний інтелект та автоматизація з часом зроблять наші дороги безпечнішими, це вже добре зрозумілий факт, навіть якщо багатьом з нас важко повністю прийняти ідею автомобілів без водія. Переклад мови, купівля-продаж акцій, прогнозування погоди - все це сфери, де внесок А.І. має очевидну користь. Але піднесення А.І. відбувається не лише там, де поширена людська помилка; далеко від цього, А.І. вже навчений робити або, принаймні, імітувати одну з тих речей, яка робить нас людьми: нашу творчість.

Роботизована рука, яка допомагає

У жовтні А.І. картина продана на аукціоні за понад 400 000 доларів. А.І., який використовував французький художній колектив "Очевидний", був підготовлений на 15 000 портретах, зроблених між 14 і 20 століттями, вивчаючи їх стилі та поєднуючи їх зі своїми. Це творчість грубою силою. Машина не може відчувати, але і не спить; надайте йому достатньо даних, щоб розчавити, і це може повернути вам те, що, чесно кажучи, здається творчим.

аукціон Крісті живопис Тімоті А. Клері / Getty Images

Зрозуміло, що цей тип А.І. можуть хвилюватися працюючими креативами, але навіть коли машини пишуть власні сценарії та створюють цілі альбоми, вони фактично не зможуть замінити художників-людей найближчим часом. І, коли новинка зникає, виникає значний сумнів у тому, що інші твори мистецтва, виготовлені А.І., заслужать рівне визнання від Очевидного.

На щастя, “дружніші” А.І. вже тут, не для того, щоб робити за нас свою роботу, а щоб полегшити роботу. Штучний інтелект займав головне місце протягом останніх двох років в Adobe MAX, щорічному шоу та конференції, організованій компанією, що стоїть за Photoshop, Lightroom, After Effects та багатьма іншими творчими додатками. Adobe's A.I. двигун називається Sensei, і тепер він використовує низку інструментів у наборі Creative Cloud.

А.І. був підготовлений до 15 000 портретів, зроблених між 14 і 20 століттями. Це творчість грубою силою.

В інтерв’ю Digital Trends на MAX цього року Том Хогарті, старший директор Digital Imaging в Adobe, порівняв прихід А.І. переходу від ПК до мобільних пристроїв як творчих інструментів. Adobe щойно продемонструвала Photoshop для iPad та Premiere Rush, додаток для редагування відео на декількох пристроях.

"Це було сейсмічним перефокусуванням ресурсів та пріоритетів", - сказав Хогарті в інтерв'ю Digital Trends. “Думаю, зміщення змінено на А.І. і ML [машинне навчання] - це тектонічний зсув однакової величини в галузі прямо зараз ».

Adobe передбачає, що Сенсей заповнює прогалину між людиною та машиною, щоб зробити завдання, яке є концептуально простим, але механічно складним, настільки ж простим, як і продумати.

Люди вроджені в певних завданнях, коли машини традиційно погано працюють, наприклад, впізнають предмети на фотографії. З іншого боку, комп’ютери чудово справляються з каталогізацією, зміною або видаленням та заміною цих об’єктів - але людина повинна спочатку чітко їх визначити, або додавши ключові слова у випадку каталогізації, або встановивши межі об’єкта через процес вибору та маскування.

Ці механічні завдання часто вимагають ретельної уваги до деталей і виконують людину неприємно довго. Додавання ключових слів, що є необхідною умовою для організації зображень на основі їх змісту, є настільки страшним процесом, що мало хто з фотографів надійно це робить. Менеджер з продуктів Lightroom Джош Хафтель добре знає боротьбу.

"Ви, як людина, напевно, набагато краще [ніж комп'ютер] зможете сказати:" стілець, камера, телефон, сонцезахисні окуляри, ноутбук ", але це забере вас назавжди", - сказав Хафтель у розмові з Digital Trends.

Adobe

Але що, якби комп’ютер так само добре додавав ключові слова до фотографій, як і ви? Або що, якщо для видалення об’єкта потрібно трохи більше, ніж клацання по ньому? Завдяки пошуку в Adobe Lightroom CC з підтримкою AI та інструменту «Вибір теми» у Photoshop CC ця мрія - це лише реальність. Ці інструменти ще не на 100 відсотків точні, але вони вже дають креативникам швидкий старт, і це буде трудомісткими завданнями.

Хоча пошук за допомогою сенсея був у Lightroom CC з самого початку, цього року він зробив великий стрибок, додавши розпізнавання обличчя. Сенсей може виявляти та організовувати людей - та інші об’єкти - зі швидкістю десятків тисяч зображень в секунду. Потенційна економія часу величезна.

Adobe's A.I. зусилля також виходять за рамки нерухомих зображень. Майбутній інструмент заповнення вмісту вмістом у After Effects фактично видалить об’єкт із кожного кадру відео та легко заповнить фон із мінімальним введенням користувача. Побачити це в дії трохи приголомшливо, як спостерігати, як фокусник витягує кролика з капелюха - ви знаєте, що цьому є пояснення, але не можете зрозуміти.

Вершина айсберга

А.І. це не магія; це наука. Навіть незважаючи на це, насправді ніхто точно не знає, як А.І. робить те, що робить, і це потенційно жахлива передумова. Комп’ютер тренується сам; від людини просто потрібно надати їй початковий набір навчальних даних. Що цікаво, якщо не зовсім дивно, це те, що саме в цих навчальних даних часто виникають проблеми у А.І. програмування, у вигляді людського упередження, що просочується в машину. Якщо дані упереджені, отриманий алгоритм може приймати неточні рішення, навіть сексистські чи расистські.

А.І. це не магія; це наука. Навіть незважаючи на це, насправді ніхто точно не знає, як А.І. робить те, що робить.

"Відчувати упередженість буде дуже важко, вона завжди буде там", - заявила прес-конференція Adobe, Джеймі Майролд, на прес-конференції MAX 2018. "Але це те, на чому ми, безумовно, зосереджуємось, і це ще одна навичка, яка дизайнерам доведеться розглядати як щось, що їм безумовно належать, а не просто дозволити чорній скриньці алгоритму їх налякати ".

Як би це не було страшно, ця непізнавана природа А.І. це також те, що робить його таким захоплюючим. Потенціал для А.І. вирішувати проблеми майже безмежно, і поки у нас є заходи для виявлення та виправлення упереджень, це може зробити багато корисного, полегшуючи наше життя.

Щодо креативів, особливо тих, хто заробляє гроші на творчих пошуках, виникає занепокоєння, коли А.І. може адекватно наслідувати людину. Навіщо наймати художника-графіка для створення нового логотипу, якщо ви можете просто підключити деякі параметри до комп’ютера і дозволити йому виплюнути один, що цілком нормально?

Ми все ще далеко від цієї реальності, але неважко поглянути на те, де ми знаходимося зараз, і екстраполювати цей сценарій як випадковість. Вже А.І. в Adobe Lightroom може автоматично покращувати фотографії - знімаючи тіні, відновлюючи світлі місця, регулюючи експозицію та насиченість - з дивовижною майстерністю.

Skylum Luminar Sky Enhancer

Хоча реалізація Adobe це спрямована на те, щоб дати фотографам надійну стартову точку для додаткового редагування, інші розробники вже пішли далі. Skylum, раніше Macphun, має кілька налаштувань на основі AI у своєму програмному забезпеченні для редагування фотографій Luminar, щоб робити все, починаючи від автоматичного покращення неба і додаючи до зображення реалістичні сонячні промені. Тепер ви можете кардинально змінити фотографію з мінімальним знанням ретуші фото.

Це не обов'язково сигналізує про проблеми для працюючих креативів. Тут можна порівняти зростання цифрової фотографії, редагування відео для домашнього ПК, смартфонів та будь-якої кількості інших технологій, які різко знизили планку вступу до професійного виробництва контенту. Незважаючи на те, що творчі індустрії раз за разом реміксувались, вони завжди виживали. Чи будуть вони кращими чи гіршими для цього, залежить від того, кого ви запитаєте, але кількість та різноманітність креативного змісту ніколи не були вищими, ніж зараз.

І незважаючи на свої успіхи, А.І. все ще стикається з деякими значними проблемами. Наразі функція «Найкращі фотографії» Adobe Lightroom - це ще одна технологія, що працює на основі сенсея, з величезним потенціалом економії часу. Він аналізує ваші зображення за різними параметрами, щоб автоматично показувати вам найкращі з них, а також враховуючи ваші оцінки вручну. Навіть у своєму ранньому стані він працює вражаюче добре, але він також відображає поточні межі А.І.

"Якщо машинне навчання, принаймні сьогодні, не вдається, це розуміння емоційного контексту".

"Там, де машинне навчання, принаймні сьогодні, не вдається, це розуміння емоційного контексту", - пояснив Хафтель. «Тож машина не знає, що ця по-справжньому темна, зерниста картина - це зображення вашої бабусі, і це остання фотографія, яку ви маєте з нею. І це ніколи не зможе цього сказати ".

Гафтель швидко додав: "Я не повинен говорити ніколи - ніколи не говори ніколи, але принаймні він не може цього зробити сьогодні".

Чи А.І. мають межі? Чи ми колись досягнемо плато в А.І. розвиток? Ендрю Пейдж від Nvidia, менеджер з продуктів у підрозділі медіа та розважальних технологій, не вважає цього. Сервери Nvidia забезпечують усі навчальні програми Adobe Sensei, а найновіші відеокарти компанії RTX включають тензорні ядра, побудовані спеціально для прискорення А.І. команди. Nvidia чітко бачить А.І. відіграє величезну роль у своєму майбутньому.

"Ми все ще перебуваємо в початковій стадії [А.І.]", - сказав Пейдж Digital Trends. «Оскільки комп’ютер сам собі навчає робити речі, насправді ніколи не робиться міри. Так само, як ми, як люди, ми ніколи не закінчували навчання. Думаю, ми бачимо лише вершину айсберга того, що А.І. можна зробити для креативів або для інших галузей ».

Одним з можливих зрушень є перехід від навченого сервером А.І. на місцеву освіту А.І., яка могла б краще відповідати унікальним потребам або художньому стилю окремого користувача. Коли машинне навчання можна робити на домашньому ПК, а не вимагати центру обробки даних, це відкриє нові шляхи для А.І. розвитку. Наразі обчислювальні вимоги та величезний обсяг наборів навчальних даних ускладнюють місцеве навчання для всіх, крім найпростіших завдань, але це, швидше за все, з часом зміниться.

Те, як все це розігрується, може в кінцевому підсумку змінити саме наше визначення творчості. Як зазначив Haftel від Adobe, без необхідного використання програмного забезпечення для створення мистецтва вручну, «ми можемо зосередитись на наступному рівні творчості. Ми не знаємо, що це буде, але наша робота в Adobe полягає в тому, щоб постійно підтримувати це та надавати йому можливості ".

Останні повідомлення