Як користуватися новим коробовим вірусом Whatsapp Chatbot

WhatsApp став осередком неправдивої інформації щодо коронавірусу, але новий чат-бот, прив'язаний до перевірявачів фактів, сподівається боротися з цим.

Минулого місяця, після теорій змови, чуток, містифікацій та неправдивих виправлень про поширення коронавірусу на платформі, програма обміну повідомленнями, що належить Facebook, запровадила обмеження на пересилання для своїх понад 2 мільярдів користувачів. Все, що ділиться більше п’яти разів, може бути надіслане лише одному учаснику або групі одночасно після цього моменту.

Зараз чат-бот, прив'язаний до Інституту Пойнтера, некомерційної дослідницької організації з питань журналістики, прагне розвінчати дезінформацію більш активно. Ось як чат-бот для перевірки фактів WhatsApp може допомогти прояснити дезінформацію про коронавірус.

Чому б мені просто не погуглити свої запитання щодо коронавірусу?

Будь-хто може погуглити в Google чутки чи теорії про коронавірус та отримати мільйон звернень, але перебираючи те, що є і що не відповідає дійсності, або вимагає часу, енергії та досвіду.

Чат-бот, запущений Міжнародною мережею перевірки фактів (IFCN) Пойнтера, пов'язує користувачів із перевіреною роботою та контактною інформацією більше 80 організацій з перевірки фактів у 74 країнах. Ці шашки працюють з початку року і вже розвінчали майже 4000 обманів та претензій.

База даних Пойнтера включає інформацію, що виправляє помилкові припущення про безліч чудодійних "чудодійних" методів лікування вірусу, а також фальшиві теорії змови, що пов'язують 5G із COVID-19 або ті, що говорять про те, що вірус був створений у китайській лабораторії та випущений навмисно. Він оновлюється щодня та є безкоштовним.

WhatsApp використовує код країни вашого номера телефону, щоб також спрямовувати вас до місцевих списків перевірки фактів. Люди можуть звернутися до цих організацій, щоб подати нові претензії для перевірки або просто здійснити пошук у існуючій базі даних.

Як користуватися новим чат-ботом із перевірки фактів коронавірусу WhatsApp

Збережіть номер +1 727 291 2606 на свій телефон. У WhatsApp надішліть номер "Привіт".

З'явиться автоматичне повідомлення із написом: «Повідомте нас цілодобово та без вихідних, щоб зруйнувати міфи та перевірити факти про COVID-19», а потім - досить пронумероване меню.

Новий чат-бот WhatsApp для боротьби з дезінформацією про коронавірусНовий чат-бот Whatsapp для боротьби з дезінформацією про коронавірусНовий чат-бот WhatsApp для боротьби з дезінформацією про коронавірусНовий чат-бот Whatsapp для боротьби з дезінформацією про коронавірус

Чат-бот дозволяє шукати в базі даних перевірених фактів елементів прямо там, на платформі обміну повідомленнями. Наприклад, якщо ви вводите "часник", чат-бот надсилає вам інформацію, яка говорить, що твердження, що часник може допомогти вилікувати коронавірус, є "оманливим" і "помилковим", а також показує, яка організація розслідувала цю претензію.

Чи можу я отримати це мовою мовою?

Наразі чат-бот доступний лише англійською мовою, але незабаром з’явиться на іспанській та хінді завдяки гранту WhatApp. Проблема дезінформації особливо поширювалася серед користувачів з індійськими телефонними номерами. Компанія та Poynter ще не сказали, чи буде служба запущена додатковими мовами.

Останні повідомлення