Як подорожувати на Кубу

Капітолій КубиОновлення від 12 липня 2016 року:Міністерство транспорту США нагородило кілька авіакомпаній рейсами до Гавани та решти Куби. Історія оновлена ​​з урахуванням останніх новин.

Оновлення від 15 березня 2016 р .:Адміністрація Обами ще більше пом'якшила заборону на виїзд громадян США. Поки кубинський туризм все ще є незаконним, американці тепер можуть брати участь у подорожах із людьми самостійно, не приєднуючись до сертифікованої туристичної групи. Мандрівникам все одно доведеться побувати в освітніх цілях і вести записи про поїздку протягом п’яти років, але це буде важко забезпечити, тобто, можливо, ви не зіткнетеся з проблемами для відпочинку на пляжі. Наступна стаття відредагована з урахуванням останніх змін.

16 лютого 2016 року Сполучені Штати та Куба підписали авіаційну угоду, яка могла передбачати до 110 запланованих комерційних рейсів між двома країнами. Більшість американських перевізників виявили певну зацікавленість у наданні послуг, а деякі кинулись на перший план. Навіть президент Барак Обама, який наполягає на пом'якшенні санкцій, заявив, що планує відвідати острівну державу в березні. У липні Міністерство транспорту США дозволило вісім авіакомпаніям обслуговувати Гавану з різних міст США. У червні DoT вже призначив шість авіакомпаній маршрутами до інших міст Куби.

Отже, чи можете ви нарешті поставити Кубу на перше місце серед ваших подорожей? Ну, не так швидко.

Незважаючи на пом'якшення санкцій, оскільки США відновили дипломатичні відносини в 2015 році, багато обмежень на поїздки для громадян США все ще застосовуються - головним чином, ви все ще не можете відвідати Кубу як загальний турист. Хоча Аляска, Американська, Дельта, JetBlue, Південно-Західна, Юнайтед та кілька невеликих перевізників отримали маршрути, їм все ще потрібно домовитись про угоди з авіаційною адміністрацією Куби, і перші рейси можуть розпочатися лише восени.

Але відкриття комерційних повітряних перевезень є останнім свідченням зменшення напруги між двома країнами. Торгове ембарго обмежує комерційні рейси з 1960-х років, але сьогодні деяким американським авіакомпаніям дозволено пропонувати чартерні прямі рейси. Але щоб скористатися одним, вам потрібно відповідати 12 законодавчо дозволеним категоріям подорожей, визначеним Департаментом контролю за іноземними активами Казначейства та поясненим нижче. Ті, хто не відповідає цій кваліфікації, часто знаходять альтернативні методи відвідування Куби, часто зв’язуючись в іншій країні.

Навіть відвідувачі, яким дозволено легально в'їжджати на Кубу, стикаються з дорогими цінами на авіаквитки. Але авіаційна угода може це вирішити, оскільки авіакомпанії змагаються за бізнес клієнтів (хоча правила ембарго на подорожі все ще діють, і кількість рейсів буде обмежена).

Після відновлення відносин між США та Кубою повністю можна очікувати вибуху туристичної галузі в цьому колись забороненому напрямку. Коли - і якщо - це трапляється, це все ще в повітрі. Результат президентських виборів може вплинути на майбутнє відносин між США та Кубою.

Готові зараз? Ось що слід знати про поїздку на Кубу.

Чому ти хочеш їхати?

Куба має багату культуру та історію, де є дев’ять об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Деякі люди стверджують, що зараз сприятливий час для відвідування, перш ніж це відкриється для загального туризму та комерціалізму в США. Але, як уже зазначалося, дістатися туди не просто і не дешево.

Потрапити туди

До того, як у лютому уряди США та Куби досягли авіаційної угоди, деякі стурбовані авіакомпанії вже заявляли, що планують подати заявку на здійснення маршрутів. American Airlines, яка здійснила близько 1200 чартерних рейсів на Кубу в 2015 році, заявила в заяві, що "з нетерпінням чекає подання пропозиції щодо послуг Куби до Міністерства транспорту в найближчі тижні", і планує зробити свій центр Маямі основним шлюзом, з 10 рейсів на тиждень. З огляду на величезне кубинське населення в Майамі, легко зрозуміти, чому американці охоче пропонують рейси. Аляска, Delta, Dynamic, Eastern, Frontier, JetBlue, Silver, Southwest, Spirit, Sun Country та United також опублікували подібні заяви та запропонували маршрути.

Політ з Куби

Угода передбачає виділення 110 авіарейсів американським перевізникам, але лише 20 буде здійснено до Гавани, столиці Куби. Решта буде розподілена серед дев'яти інших аеропортів.

В даний час American, Delta і JetBlue є однією з небагатьох американських перевізників, які пропонують чартерні рейси до Гавани, і їх потрібно бронювати через постачальника чартерів. Ви можете самостійно забронювати рейс через CheapAir.com, який на сьогодні є єдиним веб-сайтом для подорожей, що продає чартерні рейси на Кубу. Самі авіакомпанії не пропонують можливість бронювання через свої веб-сайти, і всі подорожі повинні підпадати під одну з 12 категорій (див. Нижче).

З моменту укладення авіаційної угоди DoT затвердив кілька маршрутів. American Airlines, Frontier Airlines, JetBlue Airways, Silver Airways, Southwest Airlines та Sun Country Airlines були нагороджені маршрутами з Маямі, Форт-Лодердейл, Чикаго, Міннеаполіс / Сент. Павла та Філадельфії до дев’яти кубинських міст: Камагуей, Кайо-Коко, Кайо-Ларго, Сьенфуегос, Ольгін, Мансанільо, Матансас, Санта-Клара та Сантьяго-де-Куба.

Однак найбільш суперечливі маршрути ведуть до Гавани. Alaska Airlines, American Airlines, Delta Air Lines, Frontier Airlines, JetBlue Airways, Southwest Airlines, Spirit Airlines і United Airlines обслуговуватимуть Гавану з Атланти, Шарлотти, Форт-Лодердейла, Х'юстона, Лос-Анджелеса, Маямі, Ньюарка, Нью-Йорка, Орландо та Тампа та Гавана.

Дійсний запис

Поки загальний туризм не дозволений, в даний час відвідувачі повинні мати законну причину для в'їзду на Кубу. За казначейством США вони:

 • Відвідування родини
 • Гуманітарні проекти або на підтримку кубинського народу
 • Офіційний бізнес уряду США, іноземних урядів та деяких міжурядових організацій
 • Журналістська діяльність
 • Професійні дослідження
 • Освітня діяльність осіб в академічних закладах
 • Люди до людей подорожують
 • Релігійна діяльність
 • Публічні виступи, клініки, майстер-класи, спортивні та інші змагання та виставки
 • Дозвіл на надання туристичних послуг, послуг перевізників та послуг з пересилання грошових переказів
 • Діяльність приватних фондів, дослідницьких та освітніх інститутів
 • Експорт певних Інтернет-послуг

Полегшені санкції зробили можливим поїздку на Кубу для більшої кількості громадян США, але це не означає, що кожному дозволено вільно в'їжджати. Навіть якщо ви відповідаєте критеріям, вам все одно потрібно подати заяву на візу. На щастя, це не дорого, і чартерні агентства можуть розглянути заявку від вашого імені.

Якщо ви хочете дослідити Кубу зараз, але у вас немає жодної фактичної причини, крім особистого задоволення, найкраще подивитися на варіант подорожі від особи до людини. Ви можете записатись на культурну екскурсію під наглядом із встановленим маршрутом (через сертифіковане агентство) або поїхати самостійно. Якщо ви поїдете з першим, під час туру, ви зможете побачити визначні пам'ятки країни та взаємодіяти з жителями з усіх верств суспільства, а туристичні пакети включають все включено мінус вартість авіаквитків та інших зборів. Національна географічна експедиція - один з постачальників турів, але він дорогий: екскурсії починаються від 6000 доларів, а тури 2016 року вже внесені до списку очікування. Інший варіант - Exodus Travels, який пропонує варіанти туру, вартість яких становить приблизно 1300 доларів.

Куба має багату культуру та історію.

Інший варіант - пролетіти через ворота, такі як Канада, Мексика чи Багами, які іноді можуть коштувати дешевше, хоча і довше. Юридично ваші подорожі все ще повинні підпадати під вищезгадані категорії, перш ніж вам видадуть візу. Однак, оскільки паспорти не мають штампу, а вам потрібно лише підписати заяву про те, що ваша подорож відповідає вимогам, деякі відвідувачі змогли в’їхати на Кубу цим маршрутом. З огляду на це, нещодавнє пом’якшення особистих обмежень зробить цей варіант менш привабливим, на наш погляд.

Оскільки громадяни США не зобов’язані попередньо шукати дозволу, легше пропустити під радаром. Однак якщо когось ревізують і виявлять, що він незаконно прибув, це може призвести до значного штрафу або навіть позбавлення волі. Ми рекомендуємо знайти законну причину (деякі з 12 категорій досить розмиті, щоб ви могли знайти законну мету) та уникнути неприємностей. Однак послаблення правил ускладнює їх виконання.

Зв'язок

Після посадки не сподівайтесь, що ваш смартфон запрацює. Стільникова мережа Куби обмежена мережею 2G - немає даних, лише голос та SMS. Але вам знадобиться кубинська SIM-карта та розблокований "німий" телефон на базі GSM. Клієнти Verizon і Sprint мають послугу роумінгу для своїх клієнтів, але це дорого.

Оскільки ви не зможете отримувати інформацію на льоту, вам потрібно мати при собі паперові документи, включаючи карти.

Точки доступу Wi-Fi обмежені, як і доступ до Інтернету загалом (хоча це змінюється). Якщо ви його знайдете, це, швидше за все, буде комутоване комутаційне з'єднання. Якщо ви зупиняєтесь у готелі з надійним доступом до Інтернету, найкраще отримати необхідну інформацію перед тим, як вирушати. І якщо вам пощастить знайти швидкий Інтернет, ви можете отримати доступ до Netflix, щоб затримати деякий час, але навіщо вам, коли у вас є ціла країна для вивчення?

Гроші

Хоча American Express та MasterCard оголосили, що їх картки можна використовувати на Кубі, це не широко поширене. Нечисленні підприємства на Кубі можуть приймати кредитні або дебетові картки, і картки повинен видавати банк, який може обробляти ці операції (список не включає жодних основних банківських установ).

Кубинські машини Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції Джефф Цуршмайде / Цифрові тенденції

Готівка є королем, але оскільки кубинське песо не торгується у всьому світі, ви не можете обміняти на нього в штаті. Крім того, при обміні долари США стикаються з 10-процентним штрафом і 3-відсотковою комісією. Щоб уникнути штрафу, ви можете обміняти свої долари на євро або іншу прийняту валюту (перевірте курси валют, щоб дізнатися, де можна отримати найкращі пропозиції), а потім обміняйте ці кошти на кубинські песо. Через штрафи та збори навряд чи кубинські підприємства приймуть американську валюту безпосередньо.

Розміщення

Готелі на Кубі поширені, але їх немало. Незважаючи на те, що громадянам США заборонено відпочивати там, на Кубі розвивається туристична галузь, яка приймає відвідувачів з Європи, Канади, Латинської Америки та навіть Китаю. Повідомляється, що у 2015 році Кубу відвідало 3,5 мільйона туристів, і вона, як очікується, зросте. Це створює напругу на інфраструктурі Куби.

Після повного відновлення відносин між США та Кубою можна очікувати вибуху туристичної галузі.

Якщо ви не здійснюєте бронювання через агентство, одним із яскравих варіантів є пошук за запитом "casas particulares" або приватні розміщення в сім'ї через Airbnb. У квітні минулого року компанія оголосила, що приносить економіку спільного користування на Кубу, оскільки кубинцям дозволено здавати в оренду туристам згідно постанови 1997 року. Хоча ці помешкання скромні, ви можете спілкуватися зі звичайними кубинцами, які, швидше за все, поділяться своїми історіями та порадами, щоб ви могли отримати максимум від поїздки - їх очима. Зрештою, це привабливість Airbnb.

Обійти

Громадський транспорт на Кубі можна вважати застарілим. Є кінні екіпажі та велосипеди, які допоможуть вам обійтись, якщо вас не чекає час. Автобуси можуть бути переповнені, і є пороми, які їздять між портами. Здебільшого ви, найімовірніше, покладетеся на прогулянку або на таксі. На ваше щастя, це, мабуть, буде найунікальнішим таксі, на якому ви коли-небудь їздили.

Останні повідомлення