Розумне місто: як підключаються сміттєві баки, вуличне освітлення та автомобілі

Розумний кошик для сміття BigBelly Розумний смітник для сміття Bigbelly Чіп у вашому смартфоні - або подібний до нього - дуже універсальна дрібниця. Можливо, ви цього не знаєте, але, швидше за все, це чіп Snapdragon, виготовлений компанією під назвою Qualcomm. Головний конкурент Intel (на вашому комп’ютері, ймовірно, є мікросхема Intel), Qualcomm робить процесори для більшості телефонів, і в наші дні він розміщує свої чіпи в смарт-годинниках, окулярах та всіляких нових пристроях, що живлять Інтернет речей. Але ви можете не знати, що "Інтернет речей" - це більше, ніж просто підключені лампочки та розумні холодильники. Ось три способи, як чіп Snapdragon формує бачення Qualcomm про пов’язане місто.

Міські сміттєві баки не повинні бути дурними

Якщо для сміттєвого баку є краща назва, ніж Bigbelly, ми хотіли б її почути. Компанія виробляє розумні сміттєві баки, і є ймовірність того, що ви вже склали трохи сміття всередині однієї з ємностей Бігбеллі, оскільки вони зараз розгорнуті по всьому світу. На той момент ви, можливо, не знали, що всередині знаходиться 3G-модем Qualcomm Gobi з GPS, і це серце розумності Бігбеллі.

Уявіть собі місто з тисячами сміттєвих баків, усіх підключених до центральної точки, що надає пряму інформацію про те, які з них потрібно спорожнити, де потрібно більше сміттєвих контейнерів і навіть якщо всередині стає жарко і смердюче. Цю функціональність чіп Qualcomm надає кожному розумному смітнику Bigbelly. Він працює від великої сонячної панелі у верхній частині, яка забезпечує внутрішній ущільнювач, щоб максимально використати простір. Навіть двері можна дистанційно заблокувати, коли вони заповняться, або потенційно у випадку попередження безпеки.

Інформація про кожну з них відображається в центральному офісі, де колектори можуть бути розміщені там, де вони найбільше потрібні, замість того, щоб крутитися по порожніх контейнерах, які ще не заповнені. Оптимізація маршрутів та збір історичних даних про використання мають значні можливості для економії часу, зусиль та грошей. Але врешті-решт найбільше користі отримаємо ми, адже коли ми знайдемо куди викласти сміття, є велика ймовірність, що воно не буде переповненим.

Оскільки банки Bigbelly підключені до мережі, команди можуть отримувати доступ до даних під час руху, реагувати на будь-які надзвичайні ситуації та відповідно коригувати маршрути. Коли це викладено так, підключати повсякденні німі пристрої до Інтернету раптом стає цілком сенсом.

Світлодіодні вуличні ліхтарі використовують чіпи для прослуховування пострілів

Багато міст вже міняють старі натрієві вуличні ліхтарі на світлодіодні системи освітлення, і Qualcomm розробив додатковий блок, який ретроактивно оновлює ці нові ліхтарі за допомогою чіпа Snapdragon та модему 3G. Принцип той самий, що і у сміттєвих баків - ці підключені ліхтарі можуть повідомляти інженерів, коли вони перестали працювати, а не покладатися на роумінгові команди або громадську допомогу.

Якщо ці мікрофони можуть чути та знаходити постріли, імовірно, вони можуть чути і наші розмови.

Однак, якщо ви параноїк, ситуація змінюється на гірше. Модернізований пристрій Qualcomm має чутливі мікрофони, які розпізнають звук пострілів. Оскільки всі ліхтарі підключені, можна точно визначити місце пострілу та повідомити владу, перш ніж хтось зможе підняти телефон і викликати поліцію. Важлива та потенційно рятувальна функція.

Однак, якщо ці мікрофони можуть чути та знаходити постріли, мабуть, вони можуть чути і наші розмови, що спричинило численні віджимання рук серед тих, хто турбується про конфіденційність та Великого Брата.

Ваш автомобіль також може використовувати той самий чіп, що і ваш телефон

Qualcomm хоче домінувати на ринку підключених автомобілів так само, як і смартфони, але спочатку йому потрібно наздогнати Nvidia. Щоб продемонструвати свою здатність, нещодавно Qualcomm продемонстрував концепт Cadillac з автомобільним чіпом Snapdragon 602A всередині, який з'єднує всілякі датчики, камери та модеми. Автомобіль працює під управлінням Android і використовується для демонстрації цифрових дзеркал, усунення сліпих камер, керування жестами та уникнення об’єктів.

Тут все стає круто. Використовуючи систему виділеного зв'язку короткого радіусу дії (DRSC) на основі Wi-Fi, вона дозволяє підключеним автомобілям “розмовляти” між собою, незалежно від умов та часу доби. Ці розмови в машині можуть підвищити безпеку та зменшити наші шанси збитися, коли ми не звертаємо уваги. Як Бетмен у Темний лицар, система DRSC може "бачити" ваш смартфон, коли ви блукаєте, виявляючи ці сигнали Wi-Fi, і попереджати водіїв про вашу присутність, навіть якщо вони фізично не бачать вас, або якщо зір заблокований автомобілями попереду.

Це також працює в обох напрямках, і попередження можуть з’являтися на смартфоні пішохода, якщо автомобіль, що знаходиться поруч, переведений на задню передачу або виїжджає за глухий кут. Крім цього, система DRSC може також використовуватися для попередження водіїв, коли автомобіль попереду потрапляє в аварію, або збивається, щоб уникнути небезпеки. Він також може підключатися до розумних вуличних ліхтарів, про які ми говорили раніше, тимчасово висвітлюючи ділянки дороги, які використовуються не дуже часто.

Це лише початок…

Інтернет речей важко визначити, і приклади того, як він може інтегруватися у наше повсякденне життя - що має сенс - часто важко знайти. Робота Qualcomm ілюструє, як усе підключення може полегшити життя, незалежно від того, знаходитесь ви в машині, їдете вулицею або просто займаєтеся своєю справою. Мабуть, найбільш вражаюче, по суті, все це працює від того самого чіпа, що і телефон у вашій кишені.

Останні повідомлення