Що таке трасування контактів і чи може воно допомогти у боротьбі з коронавірусом?

Блокування у всьому світі продовжуються, намагаючись зупинити розповсюдження COVID-19, який зазвичай називають коронавірусом, але зараз Google і Apple об'єднуються, щоб спробувати полегшити нам взаємодію знову без великого ризику для здоров'я.

Нова технологія "відстеження контактів", яка буде впроваджена через додаток, дозволить людям побачити, чи не знаходились вони поруч із зараженим, але те, як це працює, порушує питання конфіденційності, доступу до технологій і чи може це справді полегшити обмеження, але все ж " згладити криву ”інфекцій.

Що таке трасування контактів?

Відстеження контактів існує з 30-х років минулого століття як спосіб відстеження розповсюдження хвороб, за словами Джорджа Резерфорда, професора епідеміології Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Він сказав Digital Trends, що метод використовує детективну роботу "справжньої шкіри взуття".

Хтось інфікований надає "слідчим" - це можуть бути лікарі, медсестри, волонтери або студенти медичних та медсестер - список людей, з якими вони контактували протягом певного періоду часу, як правило, приблизно протягом восьми днів до та після вони почали проявляти симптоми. Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) визначають "контакт" у цьому випадку як такий, що відбувається на відстані шести футів або менше, протягом 10 і більше хвилин.

Слідчі зателефонують або надішлють список списку, щоб повідомити їх про можливе опромінення, порадити самокарантин та рекомендувати подальшу медичну допомогу, якщо вони перебувають у групі ризику або починають проявляти симптоми. Потім заражена людина залишається на карантині протягом 14 днів, будь то вдома чи в лікарні.

Якщо хтось із контактуючих виявляє симптоми коронавірусу, тоді слідчі просять у них перелік людей, з якими вони контактували, і процес триває.

В інших випадках, наприклад, якщо інфікована людина заходить у продуктовий магазин і проводить там близько години, до магазину можна зв’язатись і порадити попередити покупців, які знаходились у магазині приблизно в той самий час, що і заражена людина, зв’язатися зі слідчими.

Зазвичай, доктор Резерфорд сказав, відстеження контактів використовується для відстеження захворювань, що передаються статевим шляхом, - тому використання відстеження контактів для коронавірусу не було б незнайомою процедурою для службовців охорони здоров'я.

Як допомогти відстеження контактів?

Доктор Резерфорд пояснив, що якщо ми коли-небудь захочемо повернутися до нашого звичного життя, відстеження контактів може бути одним із способів забезпечити це безпечно, обмежуючи контакт із зараженими. Виділяючи вогнища інфекції, працівники охорони здоров’я можуть допомогти стримати поширення високоінфекційної хвороби.

Але процес не є надійним; це вимагає від людей дотримання рекомендацій щодо самокарантину та соціального дистанціювання, сказав Резерфорд. Проте це один з найкращих варіантів, продовжив він.

Відстеження контактів вже проводиться в частині Каліфорнії та менш населених штатах, таких як Юта, де соціальне дистанціювання набагато простіше підтримувати. Однак службовці охорони здоров'я в епіцентрі спалаху в Нью-Йорку насправді не проводять жодних розшуків контактів.

Apple і нова технологія Google можуть допомогти в цьому і усунути одну з найбільших проблем ручного відстеження контактів: слідчі можуть зв’язатися з людьми.

Як працюватимуть програми Google та Apple?

Органи охорони здоров’я можуть використовувати API Google та Apple або інтерфейси прикладного програмування в додатках свого агентства, коли компанії розпочнуть їх розгортати в середині травня. Потім користувачам доведеться завантажити, наприклад, програму CDC, щоб вона була ефективною. Компанії будуть «працювати над створенням функцій відстеження в базовій операційній системі» після випуску API.

Технологія працює не так, як GPS, яка відстежує точне місцезнаходження, але в основному вона анонімно передає навколишні сигнали Bluetooth. Як Apple, так і Google заявили, що додаток дозволено брати участь, і що жодна «особиста інформація» не збиратиметься і не зберігатиметься. Але проблема відстеження програми охорони здоров’я стосується деяких прихильників конфіденційності. Органи охорони здоров'я отримали б доступ до деяких даних.

Ні Google, ні Apple не підтвердили Digital Trends, які органи охорони здоров’я матимуть доступ до інформації, чи дані, які їм надаються, міститимуть ідентифікатори. Компанії також не підтвердили, чи повинен користувач увімкнути Bluetooth, щоб програма для відстеження контактів працювала.

Apple увімкне нові інструменти відстеження в майбутньому оновленні, тоді як Google використовуватиме свої сервіси Google Play для витіснення свого оновлення, повідомляє CNET.com.

Які обмеження відстеження контактів?

Для ефективності відстеження контактів потрібне широкомасштабне тестування для виявлення заражених. Але США на даний момент здатні протестувати лише близько 8000 людей на мільйон, що вдвічі менше, ніж у інших гарячих точках, таких як Південна Корея та Італія.

Хоча технологічне відстеження контактів, як API Google та Apple, є корисним, доктор Резерфорд зазначив, що з ним є ще одна велика проблема. Рівень зараження зростає серед працівників сфери обслуговування та бідних верств населення меншин, які можуть не мати смартфонів, необмежених тарифних планів або мати можливість працювати віддалено через роботу або відсутність широкосмугового доступу, сказав він.

"Основне припущення про те, що кожен має доступ до технологій, - це" цифровий розрив ", пов'язаний із життям і смертю, великий", - сказав він.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found