Як Windows 10 допомагає Microsoft врятувати Xbox One

як Windows 10 допомагає Microsoft зберегти попередній перегляд гри xbox oneНе секрет, що запуск Xbox One не пройшов добре. Поточні цифри показують, що PlayStation 4 перевершила свого конкурента від Microsoft більш ніж на 20 мільйонів одиниць. Xbox все ще платить за свою катастрофічну прес-конференцію 2013 року і трохи поступається апаратному забезпеченню, що часто змушує крос-платформні ігри грати з меншою роздільною здатністю на Xbox One, ніж на PlayStation 4.

Але консольна війна не виграна в жодному бою. Поки Microsoft або Sony не відмовляться повністю, це ніколи не закінчиться. Протягом 2015 року було відчуття, що Xbox набирає обертів, і Microsoft вийшла на свою конференцію E3 з безліччю великих оголошень. Не тільки ігри, але й функції, багато з яких залежать від Windows 10 або партнерства з іншими компаніями.

Windows 10 - найкраще, що трапиться з Xbox?

Конференція, що відбулася в понеділок вранці, була спеціально присвячена Xbox, проте Windows 10 неодноразово з'являлася у заголовках. Були анонсовані численні ігри та функції з крос-платформною сумісністю. Існує навіть новий контролер "Elite", який буде працювати як з Xbox, так і з ПК.

Ніщо з цього особливо не дивно. Microsoft говорила про те, як Xbox One та Windows 10 будуть працювати разом цілий рік. Геймери зможуть перевірити свій профіль Xbox Live через Windows 10, транслювати ігри з Xbox One на ПК і навіть насолоджуватися мультиплатформеним мультиплеєром у деяких назвах.

Однак дивно те, як швидко компанія виконує своє бачення. Стара програма "Ігри для Windows Live", остання спроба Microsoft створити ігрову екосистему для ПК, була безладною, оскільки компанія ніколи по-справжньому не дотримувалася цього. Оновлення були рідкісними, і коли вони надходили, вони не могли розглянути скарги користувачів. Xbox для Windows 10 - це зовсім інша історія. Минув менше року, як ми вперше почули про нього, і ми вже знаємо, що він дебютує в липні з випуском Windows 10.

Охоплюючи ПК

Ми знаємо, що в якийсь момент Xbox One буде оновлено до запуску версії найновішої операційної системи. Це означатиме легше перенесення між платформами та сумісність нових функцій між платформами.

Підтримка модів є основною причиною того, чому геймери ПК дотримуються своїх вишок.

Уроки, які Microsoft засвоїла з Windows, очевидно, потрапляють до інших продуктів компанії. Швидші цикли оновлення та орієнтація на відгуки користувачів є основними для бачення Windows 10, але вони більше не обмежуються ПК. Цей новий, більш агресивний та гнучкий підхід тепер є частиною Xbox.

Це важливий поворот подій. У 2013 році я написав статтю про те, чому Xbox One - це, в основному, ПК у одязі консолі. На жаль, потенціал консолі не був використаний під час її випуску, і багато з того, що, на мою думку, Microsoft могла забезпечити, так і не з’явилося. Але це змінюється. Оновлення програмного забезпечення вже на шляху. А з Windows 10, основна увага приділяється стороні рівняння для ПК.

Xbox-One - + - Windows-10-Fallout-4

Це правда, звичайно, що Xbox One не може йти в ногу з гідним ігровим ПК, але він може надати користь навіть самому твердому учаснику так званої «ігрової гонки». Навіть комп'ютерні геймери люблять сідати на диван і іноді грати в ігри, а коли вони це роблять, знайдуть звичний інтерфейс. Вони навіть використовуватимуть точно такий же контролер, оскільки геймпад Xbox залишається золотим стандартом контролерів, сумісних з ПК.

А ще є найбільша маленька бомба E3 - Fallout 4’s підтримка мод. Хоча цей смачний злиток інформації обійшов інші новини, це неймовірно важливо. Підтримка модів є основною причиною того, чому геймери ПК дотримуються своїх вишок. Усунення цього бар’єру дасть Xbox One унікальну функцію, яку ніколи раніше не бачили на жодній ігровій консолі.

Кожен може долучитися

Помітна інтеграція Microsoft Windows і Xbox від Microsoft є помітною, але це лише частина нового підходу компанії - співпраця також важлива. Здається, компанія розуміє свої сильні та слабкі сторони краще, ніж у минулому, і наполегливо працює, щоб знайти партнерів у сферах, де вона може бути не в змозі або готова конкурувати.

З попереднім переглядом ігор Microsoft, здається, наближається.

Віртуальна реальність - найочевидніший приклад. Компанія має HoloLens, але цей продукт не очікується принаймні рік, і це не повноцінна гарнітура VR. Замість того, щоб намагатися нав’язати круглий кілочок у квадратний отвір, Microsoft потягнувся, співпрацюючи з Oculus, щоб зробити його геймпад стандартним контролером для всіх гарнітур Rift, і пообіцявши підтримку VR для ігор Xbox One при відтворенні через потокову передачу ігор Windows 10. Це також працює з Valve, хоча деталі цього проекту неясні.

Xbox Game Preview також підкреслює цей новий підхід. Репутація жорсткості переслідує Microsoft ще з часів оригінального Xbox, але з Game Preview це, здається, наближається. Така програма обов’язково рясніє проблемами та скаргами і вимагатиме тісної співпраці з розробниками. Це цілком може зазнати невдачі, але у Microsoft був вибір. Це може наслідувати успіх назв ПК із дочасним доступом або вирішити, що завдання є надто складним та непридатним для консолей. Той факт, що він прийняв колишній варіант, дивує і свідчить про принципові зміни в мисленні.

Xbox-One - + - Windows-10-HoloLens - + - Xbox

Ці зміни можуть призвести до великих речей. Порівняйте цей новий підхід із Sony, яка вирішила будувати власну гарнітуру VR, а не співпрацювати з іншими. Можливо, компанія оголосить про нові партнерські відносини на власній конференції, але наразі це трохи острів, якому бракує програмного та апаратного забезпечення, щоб супроводжувати свою грізну консоль. Важливо те, що Sony, мабуть, не могла піти по стопах Microsoft навіть за бажанням - їй просто не вистачає робочої сили, грошей та охоплення конкурента.

Висновок

Два роки тому геймери схвалили компанію Sony бурхливими оплесками, оскільки вона обіцяла поставити менш дорогу, але потужнішу систему і співпрацювати з розробниками тісніше, ніж її конкурент. Microsoft ускладнює для Sony реалізацію свого бачення.

Xbox One ніколи не буде настільки потужним, як PlayStation 4, але він має кращий вибір програмного забезпечення, сумісність з Windows 10, яку Sony ніколи не зможе наслідувати, і надійне партнерство з передовими VR-компаніями, сподіваємося, в межах рік.

E3 2015 може стати поворотним моментом для Xbox One не лише з точки зору його комерційного успіху, але і того, як його розглядають геймери - і Microsoft має Windows 10, щоб подякувати за це.

Останні повідомлення