Засновник Telegram телефонує за допомогою WhatsApp "Небезпечно"

Минулий рік WhatsApp пройшов важко, оскільки віра в його приватне життя та обіцянки щодо шифрування продовжувала похитнутися - особливо після того, як найбагатша людина у світі стала жертвою сумнозвісної вразливості системи безпеки. Тепер у своєму різкому дописі в блозі засновник Telegram Messenger Павло Дуров додав образи на пошкодження програми обміну миттєвими повідомленнями, що належить Facebook, назвавши її "небезпечною" для використання.

Дуров звинуватив WhatsApp у відхиленні звинувачення, коли йому слід було пообіцяти покращитись, і стверджував, що просто шифрування чатових наскрізних повідомлень не захистить користувачів від порушень. «WhatsApp використовує слова« наскрізне шифрування »як якесь магічне заклинання, яке лише повинно автоматично зробити всі комунікації безпечними. Однак ця технологія не є срібною кулею, яка сама по собі може гарантувати вам абсолютну конфіденційність », - сказав Дуров.

Що ще важливіше, Дуров стверджує, що помилки в безпеці WhatsApp насправді були навмисно виведені на задній план задля дотримання та заспокоєння місцевих правоохоронних органів, щоб соціальна мережа могла вести бізнес без перешкод у таких країнах, як Іран та Росія.

За словами Дурова, до Telegram зверталися ті самі агенції, але він відмовився співпрацювати. "Як результат, Telegram заборонений в деяких країнах, де WhatsApp не має проблем з владою, найпідозріліше в Росії та Ірані".

35-річний засновник також довго розмовляв про останню суперечку WhatsApp, де, як повідомляється, була використана критична уразливість системи безпеки для злому телефону Джеффа Безоса. Facebook поклав провину на iOS, хоча вже було відомо, що ця проблема присутня для всіх мобільних клієнтів WhatsApp.

Дуров також зазначив, що створюючи резервні копії чатів на iCloud, замість використання власної інфраструктури, WhatsApp ризикує конфіденційністю користувачів, оскільки Apple не шифрує дані iCloud і часто передає їх у відповідь на запити уряду. Нарешті, Дуров виявив той факт, що вихідний код WhatsApp не є загальнодоступним (на відміну від Telegram), що означає, що неможливо знати, як працює шифрування компанії.

"Якби Джефф Безос покладався на Telegram, а не на WhatsApp, його не шантажували б люди, які скомпрометували його спілкування". він додав.

Хоча деякі аргументи Дурова здаються обґрунтованими, варто зазначити, що його твердження базуються на спекуляціях, а не на конкретних доказах. Він також не зміг усунути недоліки конфіденційності, які переслідують його власну платформу. Telegram не шифрує чати за замовчуванням, і нещодавнє розслідування MIT виявило очевидні недоліки функцій програми обміну повідомленнями, орієнтованих на конфіденційність, включаючи таємний чат.

Оскільки уряди у всьому світі продовжують переслідувати компанії для встановлення бекдорів, програми обміну повідомленнями попереду важкі бої. Звинувачення Дурова в тому, що WhatsApp розміщує в тилу, стає особливим шоком, оскільки програма обміну повідомленнями, що належить Facebook, неодноразово відхиляла запити владних структур таких країн, як Індія, про порушення рівня шифрування, щоб полегшити відстеження дезінформації.

Ми звернулись до WhatsApp за коментарем і оновимо публікацію, як тільки почуємо відповідь.

Останні повідомлення