Як виправити HP: новий генеральний директор не може зробити це сам

штаб-квартира hewlett-packard

Цей минулий тиждень був насичений корпоративною драмою. Очевидно, Сенат США побиває Google за стратегію "приманки", а новенький генеральний директор HP Лео Апотекер, за чутками, вже не працює. Подейкують, що новий член правління HP Мег Вітмен, швидше за все, замінить його у разі завантаження. Я думаю, що це було б неймовірно поганою ідеєю, оскільки це, в основному, повторило б помилку, яку дошка Yahoo зробила з Керол Бартц. Мій друг Ленс Уланов (який нещодавно приземлився в Mashable) стверджує, що Марк Херд був би кращим вибором, і, маючи належну повагу до Ланса, я думаю, що це просто горіхи.

Тож зупинимося на HP та поточних проблемах генерального директора цього тижня.

Затягування негерметичного змішувача

По-перше, у HP є серйозна проблема витоку. Безпосередньо перед цією останньою краплею пролунали чутки про плату HP, котра розглядає можливість виділення свого бізнесу з ПК, що змусить інвесторів HP покинути компанію. Я сподіваюся, що покупці ПК зробили те саме, особливо в корпоративних облікових записах, і все це тому, що HP лише розглядала варіанти. Нібито було прийнято рішення комітету за 18 місяців, а це означає, що до того часу, коли вони насправді щось зробили, пройшло б два або більше років. У технологіях немає нічого настільки впевненого, і дурно турбуватися про це, як нерозумно робити це оголошення. Причиною стала витік інформації, і з усією цією драмою злочинця всередині HP (це інсайдерська інформація, і правила розкриття інформації явно порушувалися), який зробив це, слід знайти, переслідувати та звільнити.

Якщо вони не можуть містити інформацію про те, що правління HP вважає конфіденційним, жоден генеральний директор не матиме успіху. Спочатку це потрібно виправити.

Лев-АпотекЛев Апотекер

Цього бідного хлопця привезли на борт HP, щоб кардинально змінити компанію. Він займає посаду генерального директора вже 10 місяців, більшу частину з яких він переслідував, переслідуючи юридична команда Oracle, оскільки Oracle намагалася залучити HP до судових процесів із SAP. Oracle виграла цей судовий процес, але нещодавно втратила рішення у розмірі 1,3 мільярда доларів, оскільки насправді не могла показати збитки. За цей час він зазнав згаданих вище витоків, ймовірно, від когось, хто хоче його роботу. Його правління, тих, хто поставив його на роботу, значною мірою було замінено, оскільки вони неправильно провели розлуку з Марком Хардом. Крім того, йому передали компанію, яку Марк Херд витробив. Лояльність та задоволеність працівників були на історично низькому рівні, і підрозділам було важко виконувати свої завдання через надмірне скорочення. Одним із перших речей, які йому довелося зробити, було відновити деякі стимули для підвищення продуктивності, які Херд скоротив, щоб переорієнтувати співробітників на їх роботу, але зашкодило суті HP. Так, речі начебто пішли до біса в ручному кошику, але, чесно кажучи, більшість були поза його контролем.

Зараз Apotheker здійснив одне придбання на 10 мільярдів доларів, що здавалося надмірним, але пам'ятайте, що Oracle вступила у війну з HP і атакувала їхніх спільних клієнтів, тому HP довелося швидко створити міцніший портфель програмного забезпечення. Це буде дорого.

Я щиро думаю, що занадто рано підтягувати штепсель Apotheker, якщо нова плата не хоче рухатися в зовсім іншому напрямку, ніж стара плата, і Інтернет-послуги, швидше за все, не є вдалим вибором для HP.

мег-вітменМег Вітмен

Це призводить до Мег Вітмен, яка мала неоднозначну історію на eBay та невдалу спробу балотуватися на пост губернатора штату Каліфорнія. HP складається з п'яти опор, які включають програмне забезпечення, апаратне забезпечення (сервери та ПК), послуги, мережеві зв'язки (старий 3Com) та друк. Apotheker боровся з тим, що Херд потрошив програмну частину компанії, і саме це потрібно було швидко відновити, коли Oracle оголосив війну і порушив їх партнерство. Але HP не має жодного бізнесу, що стосується Інтернету, і мова йде про те, що стосується Мег Вітман. Нагадаємо, Yahoo та Керол Барц, генеральний директор, яку компанія отримала від Autodesk. Вона була здібним генеральним директором, але її досвід у чітко націленому пакетному програмному забезпеченні не відповідав компанії, яка в основному займається видавничим бізнесом в Інтернеті. За іронією долі, Вітмен, швидше за все, набагато більш кваліфікована для управління Yahoo, ніж вона для управління HP. Нарешті, нагадаємо, що вона в основному програла вибори, оскільки відчужила іспаномовну базу штату. Вона зробила це, виявивши нелояльність своїй давній нелегальній економці-іноземці. Адвокат, який фактично спричинив втрату Вітмена, Глорія Олред, - це та сама, що фактично звільнила Марка Херда. Як демонструють усі витоки інформації, HP наразі має проблеми лояльності завдяки Hurd. Отримати генерального директора, який також має проблеми лояльності, просто погіршило б ситуацію, якщо це не буде відверто розглянуто.

Коли я закінчую це, схоже, у неї може бути робота, і вона здатний генеральний директор. Але щоб досягти успіху, їй доведеться припинити витоки та вирішити проблему лояльності. Коротше кажучи, їй доведеться оточити себе вірними людьми, які знають HP і агресивно припиняють нелояльність. Маючи відповідну команду, і як тимчасове рішення, вона могла б керувати компанією, але HP довелося б вчитися на помилках Yahoo, а правління HP - вчитися на помилках своїх попередників з Карлі Фіоріною (яка також мала політичні амбіції). Це не означає, що люди не можуть змінитися або що цими проблемами не можна керувати, але це означає, що вони повинні бути, інакше Вітмен може бути гіршим за Apotheker.

позначка-хурдМарк Херд

Більшість проблем, які зараз виникає у HP, здавалося б, відслідковуються до Марка Херда. Починаючи з проблем співробітників, закінчуючи слабкістю програмного підрозділу HP, закінчуючи крахом Palm, критичні рішення відстежуються до Херда або його друзів у HP. Його звільнили не тому, що він порушив політику витрат, а тому, що члени правління відчували, що він їм бреше і приховує витоки інсайдерської інформації, зроблені його коханці. Це серйозні звинувачення, які нещодавно призвели до кримінального обвинувачення проти ряду керівників інших компаній. Його переговори з коханкою фактично запечатали докази, заборонивши правлінню HP проводити розслідування, не даючи правлінню іншого вибору, крім як примусити його подати у відставку. Ви не можете мати генерального директора, який не дотримується корпоративної політики, який правління вважає, що він поводився незаконно і приховував це, і що вони не довіряють. Лист "Опік очі", який фактично звільнив Херда, досі не розголошується.

Підведенню

Я закінчу, як почав: Якщо HP не зможе вирішити проблему витоку, жоден генеральний директор не матиме успіху в компанії. Apotheker не отримав достатньо часу, щоб навчитися роботі, не кажучи вже про те, щоб зробити її, і HP - набагато складніша компанія, ніж була SAP. Хоча я вважаю, що занадто рано його замінювати, Вітмен могла б виконати цю роботу, якби її неналежним чином підтримали та підтримали на короткий період (і вона позиціонується як "тимчасова"). Але щоб по-справжньому вирішити проблему, HP потрібен справжній лідер, який відповідає компанії.

Минулого тижня IBM провела конференцію з питань керівництва, і колекція міжнародних виконавчих директорів, президентів країн, що розвиваються, та експертів з питань лідерства визначила, кого слід шукати HP. У цієї людини є бачення, яке HP може виконати, пристрасть зробити компанію кращою, ніж коли вона її знайшла, здатність керувати і любов до фактів, на основі яких вона приймає рішення. Їм не потрібен ще один генеральний директор, який воліє бути в політиці, як Карлі Фіоріна, або той, хто лише захоплюється власними перевагами, як Марк Херд.

Останні повідомлення