Mitsubishi використовував "Тест швидкісного узбережжя", щоб обдурити

Mitsubishi eK WagonМицубісі минулого тижня оголосив, що завищив економію палива на 620 000 невеликих автомобілів, проданих в Японії. Компанія заявила, що цей обман був "навмисним", але на той час не розробив деталей. Зараз там сказано, що обман можна простежити за японськими правилами тестування, встановленими в 1991 році.

Саме тоді японський уряд видав правила проведення "випробування на вильоті" для визначення опору повітря транспортного засобу. Це важливо, оскільки тестування економії палива проводиться в лабораторії, коли машини прив’язані до пристрою, який називається динамометром, що дозволяє їздити на місці. Потрібно врахувати розрахований показник опору повітря, і Mitsubishi тепер заявляє, що використовував альтернативний метод, щоб визначити цей показник, а не той, який передбачений правилами.

Було розроблено "випробування на швидкісному виборі", яке в кінцевому підсумку призвело до вищих результатів економії палива, ніж урядовий метод, йдеться у заяві Mitsubishi. Компанія зазначає, що в січні 2001 року порівняння двох методів показало, що різниця ніколи не перевищувала 2,3 відсотка. Але, як повідомляється, завищення економії палива становить від 5 до 10 відсотків.

"Тест на швидкісному виборі" застосовувався до лютого 2007 року, коли Mitsubishi почав інструктувати працівників застосовувати санкціонований урядом метод. Проте співробітники все одно продовжували застосовувати процедуру незаконного тестування, каже компанія. Автомобільні компанії регулярно проводять власні тести на економіку палива, оскільки державні установи в більшості країн не мають коштів для тестування кожного нового автомобіля самостійно.

Розбіжності в економіці палива в підсумку виявили Nissan, який продав 468 000 автомобілів, причетних до поточного скандалу, під власною торговою маркою. Серед моделей, що постраждали, є Mitsubishi eK Wagon та eK Space, а також Nissan Dayz та Dayz Roox. Всі це крихітні автомобілі "kei", розроблені спеціально для японського ринку. Наразі жодна машина, що продається в США, не задіяна.

Керівники Mitsubishi вже відчувають затягування гвинтів. Ціна його акцій впала на 15 відсотків незабаром після того, як компанія розкрила свій обман, а японські замовлення зараз, як повідомляється, скоротилися вдвічі. Минулого тижня Національне управління безпеки дорожнього руху (NHTSA) також запитувало інформацію про американські моделі Mitsubishi.

Останні повідомлення