Чи можуть інтернет-меми бути мистецтвом?

мем

Зазвичай меми не мають найдовшого терміну зберігання. Тимчасові інтернет-суперзірки, як Антуан Додсон, і колись популярні фотографії, як Скумбаг Стів, зникають у безвісті і замінюються новими, модними мемами. Вони веселі та одноразові. Як вершина Forever 21: Через три сезони ви їх, мабуть, навіть не пам’ятаєте.

Але все це починає змінюватися - і який кращий приклад, ніж Grumpy Cat? Нерозумна кошка дивом продовжила свою діяльність і підписала контракт на кінофільм, який розповідає більше про стан індустрії розваг, ніж про заслуги Grumpy Cat. Однак більш показовим є перехід кота від мему до загальнодоступного мистецтва.

сер грумсалот

Нещодавно Grumpy Cat надихнув художню виставку, в якій працювали понад 30 художників-студій, які працювали над створенням художньої роботи на тему Grumpy Cat, яка потім була продана на аукціоні в Художній галереї Lowe Mills у Хантсвіллі, штат Алабама. На аукціоні було зібрано грошей на будівництво дитячого ігрового майданчика в цьому районі, а деякі твори мистецтва давали вражаючі суми грошей, особливо намальований скляний шматок під назвою Джадсон Портцер "Сер Грумпсалот".

Ця виставка Grumpy Cat вражає своєю ретельністю, але насправді це не єдиний екземпляр мемів як музи художника. Художник Лорен Каелін має цілий проект картин, натхненних Інтернетом - і хоча вона має власну версію Grumpy Cat, вона також висвітлює незліченні інші принади в Інтернеті, такі як Prancercise Lady, чхаюча панда, Sloth Photo Bomb та I Like Turtles.

На веб-сайті Каелін представлено багато її картин (на яких ви можете придбати відбитки тут) та пояснюється її філософія. Вона називає проект "Бенджамемес" і базує свою роботу як в Інтернеті, так і у теоретика Вальтера Бенджаміна.

«Бенджамемес взяв свою назву від німецького теоретика мистецтва Вальтера Бенджаміна. У нарисі Бенджаміна 1936 року «Твір мистецтва в епоху механічного відтворення» він звертається до нововиявленої відтворюваності та доступності мистецтва. Ця демократизація мистецтва змусила Бенджаміна поставити під сумнів цінність оригіналу. Оригінал мистецтва, теоретизував він, володів аурою, що робило досвід перегляду оригіналу унікальним. Репродукції погіршили цінність аури оригіналу ".

«Успішний мем за визначенням можна відтворити, поділитися та впізнати. Бенджамемес створює ауру там, де раніше жодної не існувало ".

Каелін описала, як вона прийшла до мемів, назвавши Мавпу Ікеа своїм першим коханням мемів. “Спочатку я просто дуже прагнув намалювати Мавпу Ікеа: його замкнутість, вираз обличчя, і, перш за все, його куртка - все мене справді сподобалось. Коли я розробляв проект, меми виявились чудовим вихідним матеріалом. Тут є скарбниця минулого матеріалу, і постійно відбуваються нові Пранчекі. "

Мавпа Ікеа

Не всі меми створені рівними для Каеліна - деякі занадто важко перетворити на мистецтво. “Наразі я уникав мемів мультфільмів або мемів, які сильно залежать від тексту. Для мене важливо, щоб кожен Бенджамем стояв поодинці як образ і, певною мірою, був красивим ”, - каже Каелін. “Поки що я намагався намалювати Мару та Ріка-Роллада, і мені було важко з ними. Врешті-решт вони не схожі на мій стиль, тому я їх не публікував. Однак я твердо вирішив зробити Ріка Естлі. Одного дня."

Ідея комунальної власності - це ідея, яку охоплюють меми.

Проект Каеліна прямо передбачає проникнення мемів художньою «аурою» - вони мають намір підняти матеріал. І хоча наміри виставки Grumpy Cat не такі чіткі, якість творів мистецтва демонструє, що художники розглядали свій проект як цінність; це не був чистий кітч. Вони, звичайно, створюють щось із підморгуванням і кивком, але це повинно бути (і є)добре, цікавомистецтво.

Картини Каеліна, безумовно, добре зроблені та якісні; імпресіоністичний, кутовий стиль має всі позначки роботи професійного художника. Вона бере меми і перетворює їх на щось більше.

І ця тенденція «меми як музи» не обмежується лише експозицією «Сварливий кіт» та мистецтвом Каеліна. Є багато галерей, що демонструють мистецтво, засноване на Інтернеті. Одна з найвидатніших - «Галерея 1988», яка називає себе першим у світі напрямком мистецтва поп-культури, демонструє експонати, до яких добре вписуються картини Каеліна. Експозиція 2012 року під назвою «Меми» бере з подібного вихідного матеріалу мистецтво, що зображує Медового борсука, Хіпстер Аріель, Перші світові проблеми та інші популярні інтернет-камені.

Звичайно, "добро" - це цілком суб'єктивне і часто грізне поняття в мистецтві, і тут можуть бути критики, які висміюють вибір сюжету - хоча, мабуть, не так багато, як ви можете подумати, оскільки цей тип твору мистецтва має борг Енді Уорхолу та іншим естрадним артистам, які взяли банальне та повсякденне та перенесли його у світ образотворчого мистецтва.

Ці постановки не задушливі та претензійні - вони призначені для людей та людей; демократизація мистецтва без правил і широкої творчої ліцензії.

Нещодавно PBS Idea Channel обговорював ідею мемів як мистецтва. "Ось ідея - кожен, хто створив LOLCat, також зробив твір мистецтва", - каже ведучий Майк Ругнетта. “Люди створюють образи та діляться ними з незнайомими людьми для передачі свого особистого досвіду? Це, друзі, це мистецтво ". Незважаючи на те, що він допускає, що не всі філософи погоджуються, Ругнетта використовує висловлювання таких мислителів, як Толстой і Арістотель, доходячи до того, що стверджує, що комікси Rage втілюють ідею Арістотеля про мистецтво як катарсис.

Коментатори, такі як Ругнетта та такі художники, як Каелін, роблять вагомий аргумент для мемів, здатних натякати на піднесене, навіть якщо Каелін робить деякі додаткові кроки, щоб виділити значущі елементи та використовувати свою майстерність, щоб підняти свої джерельні образи до чогось більш красивого.

Але це не вулиця з одностороннім рухом. Меми можуть стирати межу між змістом та мистецтвом, але певні твори, які починаються як мистецтво, також можуть набути якостей мему. Наприклад, велика частина роботи Бенксі - хоча вона починається як вуличне мистецтво на провулках, на білбордах та з боків будівель - стала основною інформацією про Інтернет. Вплив твору мистецтва не втрачається у відтворенні; він призначений для спільного використання, і, як пише Омар Каноза, "твір Бенксі прямо і неодноразово проголошує його зневагу щодо концепції авторського права або художньої власності". Ідея комунальної власності - це ідея, яку охоплюють меми.

Щоб об’єднати все в повне коло, мемом може стати і більш традиційне мистецтво - просто подивіться на те, що сталося з Ecce Homo, іспанською фрескою, яка розпочалася як мистецтво, але після смішно невдалої реставрації стала мемом.

Знімок екрану 21.06.2013 о 2.52.27 PM

Як бачите, більшість хитрих якостей було знищено під час реставрації, і Інтернет швидко сприйняв мистецьку трагедію як непередбачений мем. Були створені пародійні акаунти в Twitter, люди почали називати це «Картопляний Ісус», і було засновано щось під назвою Премія Сесілії, щоб визнати найбільш комічні та винахідливі повторні інтерпретації зображення. Творчість була нескінченною.

Знімок екрану 21.06.2013 о 14.58.39

Отже, Ecce Homo (мем) є протилежністю до того, чого Кейлін досягає своїми роботами. Мем Ecce Homo робить все можливе з ситуації, яка насправді є певною сумною (знищене мистецтво), але, мабуть, навіть найвідкритішим мистецтвознавцям буде важко класифікувати деякі записи як мистецтво, оскільки їхній намір очевидно просто легковажний жарт, і насправді вони не покликані викликати емоцій, а лише вірусна, гідна веселощів веселість.

Меми та культура Інтернету є благодатним грунтом для художніх іскор. Менш очевидно, що меми є мистецтвом самі по собі, але оскільки об'єктивного критерію немає, неможливо скинути їх до мінімуму як творчі, цінні цифрові артефакти. Ці постановки не задушливі чи претензійні - вони призначені для людей та людей; демократизація мистецтва без правил і широкої творчої ліцензії.

Ненависники, які сприймають спорядження Lil Bub та картини Nyan Cat як неприємні виверти, завжди будуть ненавидіти, але вони також будуть все частіше опинятися у світі, який насолоджується і поклоняється цьому "мистецтву" ... або як би ви не хотіли це назвати.

Останні повідомлення