Повідомляється, що Марк Цукерберг лобіював заборону на TikTok

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг, можливо, був ключовою силою вказівки президента Дональда Трампа щодо TikTok. За даними The Wall Street Journal, Цукерберг активно лобіював заборону TikTok на приватних зустрічах з членами Конгресу, які жорстко ставляться до Китаю та самого президента.

Люди, знайомі з цим питанням, повідомили журналу, що за лаштунками у Вашингтоні та під час обідів у Білому домі Цукерберг попереджав, що зростання китайських інтернет-компаній може загрожувати американському бізнесу та підсилив існуючі в Конгресі побоювання з приводу зростаючої популярності TikTok, що створює ризик національної безпеки .

На цих зустрічах Цукерберг повторював ті самі занепокоєння, які він висловив у своїй промові в Університеті Джорджтауна в жовтні. "На TikTok, китайський додаток, який швидко зростає по всьому світу, згадки про протести піддаються цензурі, навіть у США. Це Інтернет, який ми хочемо?" Цукерберг сказав студентам.

Повідомляється, що Facebook також звернувся до кількох депутатів і сенаторів, які історично критикували Китай, і висловив занепокоєння з приводу того, чому, якщо американським компаніям заборонено виїзд з Китаю, TikTok повинен мати можливість працювати в США

Ми звернулись до Facebook та TikTok за коментарем, і оновимо історію, коли почуємо відповідь.

Незабаром після цього доміно, здавалося, почали руйнуватися для TikTok. У жовтні сенатор-республіканець Том Коттон з Арканзасу і сенатор-демократ Чак Шумер з Нью-Йорка - обидва, як стверджує Журнал, зустрілися з Цукербергом у вересні - вимагали офіційного розслідування щодо TikTok. Тижнями пізніше придбання TikTok стартапом Bytedance, що базується в Китаї, стало предметом аналізу національної безпеки Комітетом з іноземних інвестицій.

Протягом наступних кількох місяців TikTok висадився під пильним контролем і стикався з заборонами в офіційних департаментах, таких як армія США. Останній цвях у труну прибув на початку цього місяця, коли Трамп підписав розпорядження, яке заблокує TikTok у США, якщо він не продасть свою діяльність американському власнику. Тим часом Facebook прискорив свою роботу над конкурентом TikTok, який називається Reels, і навіть почав браконьєрство зірок TikTok для ексклюзивних угод.

Невдовзі генеральний директор TikTok Кевін Майер відповів на Facebook і закликав до "чесної та відкритої конкуренції". "Давайте зосередимо свої сили на чесній та відкритій конкуренції в обслуговуванні наших споживачів, а не на зловживання атаками нашого конкурента - а саме Facebook - замаскованого під патріотизм і покликаного покласти край нашій самій присутності в США", - написав він у своєму блозі пост.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found