Facebook неправильно розуміють, каже Алекс Стамос, колишня громадська організація. Ось чому

Олексій Стамос, колишній ОГС Facebook, бере інтерв’ю у Кара Свішер із Recode Під час конференції зіткнень у Торонто з Алексом Стамосом, колишнім ОГС Facebook, беруть інтерв’ю Кара Свішер із Recode. Джеремі Каплан / Цифрові тенденції

"Сартр сказав:" Пекло - це інші люди ". Ну, Facebook - це інші люди".

Іншими словами, проблемами, завдяки яким Facebook став відомим: зростання мови ворожнечі, тролінг, нитки коментарів, які, здається, походять від нижньої частини суспільства? Так, це пекло прямо там, і, чесно кажучи, чому ви очікуєте, що все буде інакше? Це те, що роблять люди.

Однак, це не наша думка: Алекс Стамос зачіпає проблему з Facebook прямо під час чату на конференції зіткнень 2019 року із співзасновницею Recode Кара Свішер. Його думка повинна мати певну вагу: Стамос - колишній головний співробітник служби безпеки в Facebook, і хоча він більше не має прямих контактів з керівництвом гіганта соціальних мереж, він, мабуть, повинен бути. Стамос - це щось на кшталт захисника. Він вважає, що сайт отримав поганий реп.

"Я не думаю, що Facebook зруйнував демократію", - сказав він переповненому натовпу в Торонто. "Facebook неправильно розуміють".

Справді, проблеми, які ми бачили у Facebook, не є новими, зазначив він. У наш час вони просто привертають набагато більше уваги громадськості. Візьмемо, наприклад, російський скандал із хакерськими виборами. Навряд чи це перший випадок, коли політики скористалися можливостями та могутністю соціальних медіа, сказав він Свішеру. Кампанія Барака Обами використовувала мікронацілювання та дані у Facebook, щоб розчавити республіканських опонентів у 2012 році.

"Це були перші вибори, проведені Facebook", - сказав Стамос. У його очах велика різниця: багатьом журналістам результат виборів Обами більше сподобався. Стривай, Свішер сказав: Це не так чорно-біло.

"Існує велика різниця між командою Обами і групою росіян у [Санкт-Петербурзі], які маніпулюють людьми", - сказала вона, відштовхуючись. Однак його думка дотримується: люди роками використовують соціальні медіа для маніпулювання натовпом, і будуть продовжувати це робити. За його словами, російський посібник з виборів 2016 року вже є, і існує реальний ризик того, що на вибори 2020 року вплине подібна кампанія, чи то брати Кох, чи Джордж Сорос, чи хтось інший.

"Виберіть свого мільярдера", - сказав Стамос. «Легко сказати, що ми хочемо зупинити росіян. Набагато важче сказати, що ми хочемо зупинити якийсь політичний супер-PAC ".

Раніше того дня Ев Вільямс - співзасновник Twitter - запропонував набагато оптимістичніший погляд на соціальні мережі, хоча він не впевнений, як це точно виглядає. "Існує краща версія соціальних мереж, яку потрібно винайти", - сказав Вільямс.

У Stamos проблеми системні: спосіб, яким Силіконова долина винагороджує розробників та програмістів, не настільки стимулює соціально свідомий розвиток, як вигідне будівництво. А сам Facebook? Звичайно, сайт отримує поганий реп, але це може бути час для змін, сказав він.

"Я вважаю, що існують законні антимонопольні аргументи для розпаду Facebook та виходу YouTube з Google", - сказав він.

Знову ж, Стамос сказав, що він більше не контактує безпосередньо з керівництвом там. Але він, мабуть, повинен бути.

Останні повідомлення