Мошенники Facebook, які використовують облікові записи "Марк Цукерберг", щоб обдурити користувачів

Facebook бореться за видалення фальшивих акаунтів "Марка Цукерберга", які використовуються для обману людей, щоб вони здали свої гроші.

Як повідомляє The New York Times, шахраї контактували з людьми через Facebook та Instagram, що належать Facebook, видаючи себе за Марка Цукерберга, і повідомляючи їм, що вони виграли великий грошовий приз у "лотереї Facebook". Жертвам кажуть, що для отримання своїх призових грошей вони повинні спочатку надіслати "плату за доставку" на "Facebook". Але після того, як було здійснено перший переказ, для надсилання призу вимагаються додаткові. Щоб було зрозуміло, немає ні лотереї Facebook, ні грошових призів.

Обман, як ви вже помітили, є різновидом популярної колись афери з електронною поштою, де одержувачам повідомляють, що вони виграли в лотерею або прийшли в гроші, і для їх отримання потрібно надіслати готівку .

Рахунки були створені на ім'я низки видатних діячів, а не лише генерального директора Facebook. Наприклад, особа головного операційного директора Facebook Шеріл Сандберг також використовується у шахрайстві.

Times висвітлює низку випадків, коли люди передавали свої заощадження операторам підроблених акаунтів Facebook та Instagram, багато з яких, як повідомляється, базуються в Нігерії та Гані.

Наприклад, відставний водій автонавантажувача та ветеран армії переказав більше 1000 доларів на рахунок шахрая, отримавши повідомлення від "Марка Цукерберга", в якому повідомляється, що він виграв 750 000 доларів в лотереї Facebook. Ще один здійснив кілька транзакцій на загальну суму понад 5000 доларів, перш ніж зрозумів, що це хитрість.

Інформаційне агентство повідомило, що виявило 205 облікових записів, що видають себе за Цукерберга та Сандберга у Facebook та Instagram, з них чверть шахрайських лотерей - деякі з них, очевидно, були на сайті до восьми років. Після повідомлення газети Times, компанія видалила всі таблиці. Варто зазначити, що жодна з них не була сатирою чи сторінками фанатів, дозволених на сайтах.

Facebook нещодавно заявив, що щодня блокує мільйони підроблених акаунтів, використовуючи машинне навчання, щоб відстежувати підозрілу поведінку на своєму сайті. Але беручи до уваги лише шахрайські лотереї та те, скільки, очевидно, уникали виявлення, A.I. технологія однозначно вимагає певних удосконалень, щоб виправити ситуацію.

Очікується, що афери лотерей у Facebook та Instagram спрямовані на вразливі типи, включаючи "людей похилого віку, менш освічених та малозабезпечених", пише Times.

Важко зрозуміти, скільки їх було взято шахраєм, а деякі, напевно, занадто збентежені, щоб повідомити про це владу чи сам Facebook.

Турбує те, що після видалення фіктивних облікових записів вони швидко замінюються іншими. Найефективнішим способом вирішення проблеми для Facebook буде вдосконалення програмного забезпечення, спрямованого на виявлення та видалення таких облікових записів, та попередження мільярдів користувачів, що такі шахрайства існують на його платформі.

Останні повідомлення