Чорні творці кажуть, що TikTok все ще таємно приховує їх зміст

Чорні творці TikTok стверджують, що популярний додаток у соціальних мережах все ще «забороняє» їхній контент - незважаючи на обіцянку компанії краще підтримувати творців кольорів після тижнів критики платформи. Тіньова заборона стосується блокування або часткового блокування користувача чи його вмісту з веб-форуму, тому користувачеві не відразу стає очевидним, що їх заборонили.

Творці темношкірих повідомили Digital Trends, що бачили, як їх послідовники та кількість переглядів різко скорочуються після того, як вони розмістили повідомлення про переживання расизму в додатку чи руху Black Lives Matter або після того, як вони широко говорили про расу. Деякі стверджують, що у них знімали відео, не маючи на те причини, - і залишають роздумувати, чому.

"У мене було знято кілька відео, і вони взагалі не реагують", - сказала Накіта Девід, яка має 380 000 підписників у програмі, в інтерв'ю Digital Trends. "Якщо ви дуже наполегливо працюєте над відео, і TikTok просто вирішує видалити його з будь-якої причини, це найгірший біль".

Інша творця, Сінді Ману, 19 років, яка живе в Південному Лондоні, сказала, що коли вона запустила свій TikTok у вересні 2019 року, вона отримувала в середньому понад 50 000 переглядів. Її регулярно відображатимуть на бажаній сторінці програми "Для вас" - де популярні відео показуються широкій аудиторії - вона збирає мільйони переглядів.

Переглянути на TikTok

Потім, коли в усьому світі почали активізуватися акції протесту Black Lives Matter, Ману зауважила, що відео з її каналу зникає, і кількість переглядів різко впала до пари сотень переглядів, хоча вона взагалі не змінювала свій вміст.

"Я насправді переглядала свої відео і дивилася, чи є щось явне чи лайливе, але буквально нічого не було", - сказала вона Digital Trends. «Тоді я зрозумів, що TikTok це зняв сам. Це мене справді роздратувало ".

Представник TikTok спростував це твердження у заяві про заборону тіні.

"Це не те, що ми робимо", - сказав А.Б. Оби-Окоє, речник TikTok, у листі до Digital Trends. «Ми робимо наші Правила спільноти загальнодоступними та закликаємо користувачів переглянути їх, щоб вони могли зрозуміти, який тип вмісту заборонено на платформі. Користувачі також мають можливість оскаржити рішення, які, на їх думку, були прийняті помилково ".

Протягом останніх тижнів TikTok зазнав обстрілів не лише з боку уряду Сполучених Штатів через проблеми безпеки, але й за те, як він модерує вміст своїх 800 мільйонів активних користувачів.

TikTok звинуватили у приховуванні таких хештегов, як #BlackLivesMatter, придушенні вмісту, пов'язаного з протестами в Гонконзі, та обмеженні охоплення відеороликів, зроблених користувачами з обмеженими можливостями.

Внутрішні документи, отримані The Intercept, також показали, що модераторам було наказано придушити вміст, зроблений користувачами, "яких вважають занадто потворними, бідними або відключеними".

Вибіркове просування

У травні тисячі користувачів TikTok змінили свої фотографії профілю на символ чорної енергії, намагаючись продемонструвати підтримку творцям чорних, які, як повідомляється, піддаються цензурі в додатку. Користувачам також пропонувалося стежити за творцями Black та ділитися їхнім вмістом замість власного.

"Я знав людей, які були там роками і мали лише 200 прихильників", - сказав Лекс Скотт, організатор травневого протесту #BlackoutTuesday на TikTok і засновник глави штату Юта "Чорних живих справ". «Тоді ви бачите, що ці люди перейшли від 200 послідовників до понад 10 000 під час відключення. Це було дійсно потужно ".

Після протесту проти програми TikTok випустив низку заходів, які потрібно було б здійснити для кращої підтримки творців Black. У червні компанія заявила: "Ми вдячні і просимо вибачення перед нашими творцями та спільнотою" Чорних ", які почувались небезпечно, не підтримувались або придушувались".

TikTok додав, що для створення кращої, всеохоплюючої платформи будуть потрібні "конкретні дії".

Але деякі чорні творці та активісти, такі як Скотт, вважають, що обіцянки TikTok були недовгими.

"Мені заборонено тінь", - сказав Скотт. “Наш вміст обмежений, і я вважаю, що це може бути також за задумом. Я думаю, ми всі просто хочемо знати, чому вони це роблять з нами ".

Девід, котрий публікує комедії та коментарі, заявила, що її публікації про "Чорне життя має значення" не так добре, як раніше, коли вона створювала свій рахунок наприкінці минулого року.

Переглянути на TikTok

"Це було набагато гірше з тих пір, як вони сказали, що почнуть працювати з творцями Чорних", - сказала вона. «Рух« Чорне життя має значення »більше ніде не зустрічається на TikTok. Це справді сумно ".

"Це впливає на ваше психічне здоров'я"

Чорні творці, такі як Девід та Ману, намагалися зв’язатися з TikTok, щоб зрозуміти, чому їх публікації були видалені або як вони порушили правила спільноти, але сказали, що не отримали відповіді.

"Це впливає на ваше психічне здоров'я", - сказав Ману. "Ви вважаєте своєю виною те, що ваші відео не працюють добре".

І оскільки індустріальна індустрія стала прибутковим кар’єрним шляхом для підкованих у соціальних мережах, заборона тіні також загрожує ще одному важливому аспекту життя творця Чорних: доходу.

«Я витратив багато часу на створення вмісту, який повинен робити добре, і отримання визнання за те, щоб нічого не отримати. Це псується з моїм доходом ", - сказала 17-річна Деніз Нгуїмдо, у якої понад 300 000 підписників. "Ми знаємо, коли наш вміст працює добре, тому нам дійсно очевидно, коли нас забороняють у тіні".

"У мене були брендові угоди та промо-акції, але зараз все просто зупинилося", - сказав Ману. “Кілька місяців тому я отримував [прямі повідомлення]; зараз я нічого не отримав і перестав набирати послідовників ".

До того, як кількість її послідовників вийшла нанівець, і її погляди зазнали краху, Ману сказала, що вона могла регулярно орієнтуватися в рекламних угодах і мати бонусний дохід разом із роботою роздрібного продавця в універмазі. Зараз, за ​​її словами, вона просто розчарована.

"Все тільки починало виглядати по-справжньому багатообіцяючим", - сказав Ману. "Я відчуваю, що я вийшов і зробив якийсь хороший контент і отримав близько 500 переглядів. Тепер я маю попрацювати вдвічі більше, щоб вивести мій вміст, ніж білі творці ".

І Ману, і Девід заявили, що планують зосередити свою увагу на інших платформах соціальних медіа поза TikTok - таких як YouTube та Instagram - особливо якщо вони продовжують відчувати, що їхній вміст заборонено в тіні.

"Я думаю, що TikTok повинен бути більш різноманітним", - сказав Девід. "TikTok - це сходинка, але ви ніколи не можете покладатися на TikTok, оскільки вона не узгоджується".

Останні повідомлення