Raftr - це соціальна мережа, організована навколо розгортання новин

Попередня Наступна 1 з 5 Рафтр Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції Рафтр Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції Рафтр Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції Рафтр Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції Рафтр Джуліан Чоккатту / Digital Trends Ефемерність Twitter робить його чудовою платформою для актуальних новин, але не настільки чудовою для розмов «один на один». Facebook став головним моментом тріумфів у нашому житті, як вечірка у новорічному барі на даху. Snapchat - це закулісна, трохи більш приватна котушка, а Instagram - це мережа тонких стосунків з людьми, яких ви насправді не так добре знаєте.

Raftr, бачення колишньої керівниці Yahoo Сью Декер, відрізняється. Це „платформа для розмов”, орієнтована на „розгортання історій” - соціальна мережа, яка полегшує людям стеження, обговорення та обмін своїми інтересами. Нова соціальна мережа була запущена як додаток для iOS та мобільний веб-сайт.

"Це розмова про історії з родиною чи друзями у веселій та кураторській формі", - сказала вона в інтерв'ю в офісі Digital Trends у Нью-Йорку. "Йдеться про відстеження подій".

"Це веселі та куративні розмови про історії з родиною чи друзями".

Декер, фахівець з інформатики і випускник Гарвардської школи бізнесу, знає щось про друге про соціальні медіа. Вона порізала зуби молодою, працюючи президентом Yahoo під керівництвом Джеррі Янга. Після виходу з проблемного веб-гіганта в 2009 році вона зіграла активну роль у правліннях Costco, Intel, Berkshire Hathaway та LegalZoom. У 2016 році вона приєдналася до правління інтернет-медіа-компанії Vox, що підтримується NBC Universal.

Занурення Декер у новинний бізнес розпочалося ще раніше, під час її формування в Yahoo. У 2006 році вона допомогла створити консорціум із семи газетних мереж, що представляють 176 щоденних газет по всій країні, з довгостроковою метою позначення та оптимізації вмісту газет для індексації Yahoo.

Певним чином Raftr є втіленням і продовженням цього бачення. Він організований навколо ідеї історій. Користувачі слідкують за постійними історіями - або "плотами", кажучи простою мовою Raftr, - на яких вони можуть коментувати з однодумцями події дня.

Ієрархія вільно натхнена соціальною поведінкою милого талісмана тварини Рафтра - видри. "Видра подорожує на плотах - соціальні групи від двох до 100, які плавають разом", - сказав Декер. "На Raftr ці групи складаються з людей, які поділяють спільні пристрасті".

Raftr організовує історії навколо цих плотів. Деякі, як пліт "Політика", є обов'язково широкими за обсягом. Але інші, як Чорне життя має значення, трохи більш своєчасні. Треті з’являються багаторічно з початком телевізійних сезонів (Холостяк, Мільярди) та спортивні сезони (НФЛ Грін Бей Пакерс).

Усі вони населяють вкладку Discover, об’єднання активних історій про рафтрі. Останні оновлення з’являються у горизонтальній каруселі вгорі над списком Популярних історій. Під ним заповнюється список Тенденційних людей або предметів, які найчастіше з'являлися на плотах протягом минулого тижня.

Вони організовуються Seasons та оновлюються регулярними блог-трансляціями або щотижневими дайджестами, написаними кураторами Рафтр. Вони слугують сукупністю подій, резюме та посилань на відповідне висвітлення таких публікацій, як The New York Times та The Wall Street Journal. Кожен починається з ключових цитат людей, що цікавлять, і завершується тим, що Декер називає "питаннями інтриги", підказками для обговорення, призначеними для спонукання до бесіди.

Користувачі можуть коментувати блоги та відповідати іншим або рекомендувати коментарі, використовуючи Reddit-подібну систему голосування та проти. Крім того, вони можуть ділитися публікаціями з друзями у Facebook, Twitter, Google+.

Чати зі всіма відомими ботами

Звичайно, до соціальної сцени Raftr є більше, ніж коментарі. На будь-якому плоті є потік публікацій, подібних до стрічки новин Facebook. Інструмент контекстного пошуку рекомендує відповідні статті новин, відео, твіти та людей. Наприклад, публікація на плоті Білого дому містить статті про президентство та таких політиків, як Берні Сандерс та Хіларі Клінтон. Інші учасники того ж плоту можуть відповідати на ці повідомлення вмістом або реагувати смайликами.

Вкладка Connect забезпечує безперебійний спосіб спілкування з колегами по плоту. Глобальні чати, прикріплені до плотів, дозволяють учасникам надсилати та відповідати на повідомлення у режимі реального часу, у форматі потоку свідомості.

У конвенції про чати є поворот у формі чат-ботів. Raftr, подібно до Facebook Messenger, прийматиме штучно розумних ботів, які реагують на команди. Наприклад, Footbotter подає історичну статистику з 40 000 футбольних матчів, щоб відповісти на запитання на кшталт "Якою була найкраща гра" Грін Бей Пакер "у 1977 році?" та "Хто набрав найбільше приземлень минулого тижня?" Що ще більш вражаюче, він може прогнозувати результат ігор із 70-відсотковою точністю, сказав Декер.

Профілі - справа проста. На вкладці Профіль Raftr користувачі можуть вимкнути своє зображення, відредагувати свою біографію, додати електронну адресу та залишити або приєднатися до плотів. Вони також можуть ділитися особистими повідомленнями з друзями та бути в курсі нещодавно оновлених плотів.

Курація, щоб уникнути фейкових новин

Створення соціальної мережі навколо новин, деякі можуть заперечити, плаває у небезпечних водах. Новини можуть бути чреватими суперечками, якщо останній виборчий цикл у США є ознакою. Емоції зашкалюють, і анонімність Інтернету може дозволити зловмисникам. Випадки тролінгу та знущань змусили Instagram та YouTube впровадити нові інструменти наприкінці минулого року, спеціально спрямовані на стримування зловживань.

А ще, проблема фейкових новин. Facebook зайшов так далеко, що заручився перевіряючими факти з позапартійного інституту Ponyter для перегляду потенційно неправдивих історій, а Snapchat і Google входять до зростаючого списку інтернет-гігантів, які випустили інструменти для боротьби з оманливими джерелами.

Екран соціальної мережі raftr 3Екран соціальної мережі raftr 1Екран соціальної мережі raftr 2

Декер заявив, що захисні заходи Raftr призначені для запобігання знущанням перед тим, як воно вийде з-під контролю. Користувачі повинні підтвердити свій номер телефону, щоб зареєструватися в обліковому записі, гарантуючи міру винності вмісту, який вони розміщують, і коментарі можуть бути позначені куратором для перегляду.

Підхід "воротаря" Рафтра до новин запобіжить поширенню неправдивих історій. Декер сказав, що куратори мережі, багато з яких мають досвід у новинах, ретельно перевіряють правдивість історій, перш ніж посилатися на них. Тим, хто може схилятись звинувачувати кураторів мережі у відстоюванні точок зору або просуванні причин, Декер зазначив, що індивідуальний підхід Рафтра до рекомендацій виключає можливість будь-яких суперечок у стилі Facebook Trending Stories.

"Ми не робимо рекомендацій для історій - ми лише розповідаємо вам, що в тренді", - сказала вона. "Ми показуємо вам лише те місце, де зараз звучить".

Створення команди для вирощування Raftr

Raftr був у бета-версії протягом шести місяців, але команда сподівається швидко нарости його в найближчі тижні та місяці. Вони сподіваються найняти кураторів та плоти, коли нові користувачі з’являються в мережі. Вони планують найняти блогерів та авторів бюлетенів для написання ексклюзивного вмісту, і вони розробляють мобільний додаток для Android.

Швидкість розширення залежатиме від фінансування. На сьогодні Raftr зібрав 2 мільйони доларів, і хоча він почав монетизувати певний вміст за допомогою вбудованих медійних оголошень у блогах, це здебільшого залежить від венчурного капіталу.

Декер робить ставку на критичну масу нових послідовників для стимулювання зростання. Команда планує найняти найкращих "впливових осіб" із Twitter та Facebook, щоб заохотити нові реєстрації та просувати популярні історії платформи.

"У нас є надійний план", - сказала вона.

"Raftr звертається до важливої ​​аудиторії людей, які втомлюються надмірною кількістю вмісту з їхніх мереж", - сказав Джеррі Ян, ранній інвестор. «Зв’язки в соціальних мережах важливі для просування інтелектуальних дискусій, але ці розмови не можуть відбуватися, якщо їх заховає сторонній шум. Ми віримо, що Raftr - це майбутнє залучення особисто важливого та інформативного контенту ".

Час покаже, чи достатньо цього, щоб залучити користувачів далеко від Facebook, Twitter та півдюжини інших соціальних мереж, які мають масовий фору. Ви можете завантажити Raftr з iOS App Store тут.

Останні повідомлення