Процес звітування про фальшиві імена у Facebook для постраждалих користувачів

facebook live videos реакції timeline реєстрація marcel de grijs 123rf Марсель Де Грейс / 123rf Політика щодо справжнього імені Facebook стала предметом дедалі більшої критики, зокрема з боку груп гей-прав та активістів.

Зараз соціальна мережа вирішила внести деякі зміни у спосіб застосування її правил. Незважаючи на те, що сама по собі політика не змінюється, Facebook представляє нову систему, яка дозволяє користувачам повідомляти про фальшиві імена та команду підтримки, яка веде їх через це.

Нова система включає канали підтримки, спрямовані на конкретні скарги, пов'язані з іменами, включаючи питання ЛГБТК, незахідні імена та випадки переслідування та зловживання.

Раніше процес був набагато швидшим, коли користувачі просто могли повідомити про фальшиве ім’я, не надаючи великих доказів та міркувань. Користувачі, які тепер позначають фальшиве ім’я, матимуть кілька описових полів, з яких можна вибрати (наприклад, „Цей профіль не представляє реальну особу“). Крім того, також потрібно буде заповнити необхідний звіт із конкретною інформацією. Facebook стверджує, що це все, щоб він міг зрозуміти, як нібито фальшиве ім'я "відрізняється від повсякденного життя".

auth_press_release_new_2015_12_08-lisa-2-copy

З новим процесом обвинувачені також матимуть тиждень, щоб захистити своє ім'я. Тут виникають конкретні проблеми, пов’язані з іменами, і користувачів просять заповнити варіант, з яким вони ідентифікуються.

image-3-copy

У соціальній мережі пояснили, що це не зміна самої політики її справжніх імен, тобто користувачі все одно повинні будуть використовувати свої справжні імена на платформі. Якщо вас звинувачують у використанні фальшивого імені, вам доведеться завантажити форму посвідчення особи як підтвердження протягом тижня або ризикнути призупинення дії вашого облікового запису.

За даними Facebook, нові інструменти зараз тестуються на мобільних та настільних комп'ютерах обмежено в США. До наступного року платформа має на меті зменшити "кількість людей, які повинні пройти досвід перевірки посвідчення особи, зберігаючи при цьому безпеку інших людей на сайті".

Цього року політика Facebook щодо реальних імен потрапляла під пильну перевірку. Протести були організовані коаліцією перетягувачів у червні, коли компанія розправилася з їх нібито фальшивими профілями. Facebook співпрацював з низкою гей-груп з прав людини над новими інструментами, включаючи GLAAD та Кампанію з прав людини.

Останні повідомлення