Дослідження Пью: 74 відсотки не усвідомлюють обсягу відстеження Facebook

Незважаючи на низку скандалів щодо конфіденційності, більшість американців досі не усвідомлюють, як Facebook відстежує дані для реклами в Інтернеті, згідно з новим дослідженням Pew Research Center. Дослідження, опубліковане в середу, 16 січня, говорить, що 74 відсотки не усвідомлювали, що Facebook категоризувала інтереси до реклами до початку дослідження.

З 963 дорослих американців, опитаних у період з 4 вересня по 1 жовтня, 51 відсоток не влаштовував сторінку Facebook Your Ad Preferences, де мережа розміщує користувачів у різних категоріях на основі поведінки в Інтернеті для розміщення цільової реклами. Близько третини (27 відсотків) заявили, що категорії не були точними.

Окрім відстеження даних користувачів для доставки реклами підгузників новим батькам та подібного націлювання, Facebook також здогадується про політичну приналежність кожного користувача та расову чи етнічну «спорідненість». Останній не обов’язково спрямований на ідентифікацію раси, а на те, чи має користувач спорідненість (або співчуття) певній расовій чи етнічній групі.

Згідно з дослідженням Pew, 73 відсотки американців заявили, що Facebook поставив їх у правильну політичну категорію для 51 відсотка користувачів, яким була призначена така категорія. Для порівняння, 21 відсоток заявили, що їм надано багатокультурну спорідненість - 60 відсотків цих користувачів погодились, що категорія була точно визначена, а 57 відсотків сказали, що вони насправді є частиною цієї групи.

У попередньому дослідженні Pew більшість респондентів опитували, що платформам соціальних медіа - крім простого Facebook - буде досить легко визначити свою расу та інтереси на основі своєї поведінки в Інтернеті.

Частина більшості, яка навіть не підозрювала, що Facebook віднесла вас до категорії? Кожен користувач має сторінку "Ваші налаштування реклами", доступну з меню налаштувань. Тут користувачі можуть побачити, які категорії призначив Facebook. Дані базуються на Сторінках та публікаціях, які вам подобаються в мережі, а також на активності в соціальній мережі, яка відстежується на веб-сайтах за допомогою Facebook Pixel. Натискання значка X у кожній категорії призведе до видалення категорії із ваших уподобань.

Далі, під Налаштуваннями реклами, користувачі можуть вимкнути дані про рекламу від партнерів (тобто відключити Facebook) та рекламу, засновану на активності у Facebook, і припинити частину відстеження цієї реклами. Якщо функцію вимкнено, Facebook не додасть вас до жодної категорії. Оголошення будуть менш актуальними, хоча Facebook все одно використовуватиме таку інформацію, як вік, стать, місцезнаходження та ін.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found