Як соціальні медіа змінили, що означає бути знаменитістю

смартфон папарацціНавіть у 1990-х роках межу між славою та невідомістю було легко знайти - це було до приходу Періс Хілтон та Кім Кардашян, коли ви, як правило, славилися актором чи спортивною зіркою, політиком чи вченим. Було багато шляхів до слави, але всі вони передбачали створення мереж, проходження агентів та «велику перерву». Ви отримали перерву, стали публічною особою, потім здобули славу.

Але правила змінюються, і соціальні медіа та піднесення культури смартфонів істотно змінили спосіб поводження зі знаменитостями та те, як люди здобувають величезну платформу слави. Старі правила не працюють. Поломки зірок не приховують публіцисти; вони нав’язливо задокументовані розбійниками та самими зірками в Інтернеті. У 90-х президент Клінтон потрапив у секс-скандал через аудіозаписи та докази ДНК. У 2011 році в Твіттері розгорнулося безславне збентеження конгресмена Ентоні Вайнера "Weinergate".

Хаотичний новий режим знаменитості

Але життя знаменитостей не просто руйнується в Інтернеті - сайти, такі як Facebook, Twitter та Instagram, також можуть катапулювати людей до рівня слави, якого вони б ніколи не досягли.

Наприклад, Джастіна Бібера часто називають першою суперзіркою YouTube, і саме так: підлітковий сон починався з публікації відео, а не з проходження машини підлітків-ідолів (хоча він зробив це пізніше, за допомогою Ашера). І віддані Біблієри Бібера тим палкіше ставляться до своєї прив'язаної зірочки R&B розміром з пінту, бо він такий активний користувач Twitter. Вони мають прямий вхід до його уваги, навіть якщо він, ймовірно, пропускає переважну більшість твітів, які отримує лише завдяки величезному обсягу.

Бібер підскочив до найвищого рівня слави, який тільки можна собі уявити, і він не один. Багато людей за допомогою своїх твітів чи фотографій використовували соціальні мережі, щоб вирізати собі ніші; наприклад, Меган Амрам зараз відома телеведуча Парки та відпочинок, але вона увірвалася у написання сценаріїв за допомогою Twitter. Після закінчення Гарварду в 2010 році вона запустила обліковий запис у Twitter, який був досить кумедним, щоб отримати понад 90 000 підписників, що призвело до оплачуваних робочих місць. Зараз у неї майже 350 000 підписників.

Amram - не єдина людина, яка запустила себе в індустрію розваг через Twitter. Келлі Оксфорд була домогосподаркою в Калгарі, штат Альберта, і відкрила акаунт у Twitter у 2009 році. Її мізерний рахунок привернув увагу таких людей, як Роджер Еберт і Джиммі Фаллон, а зараз вона продала декількох пілотів і нещодавно стала автором книги (і переїхала до Лос-Анджелеса ). Без Інтернету - і, зокрема, Twitter, - вона б, мабуть, все ще була в Канаді.

Web MD - це як книга «Вибери собі пригоди», де кінцем завжди є рак.

- Келлі Оксфорд (@kellyoxford) 24 січня 2013 р

Бібер - і в меншій мірі Амрам та Оксфорд - перескочили з Інтернету у вищі ліги завдяки таким сайтам, як Twitter. Не кожен, хто здобуває популярність у Twitter, робить такий перехід, але вони все одно користуються набагато більшою платформою, ніж в іншому випадку в їхньому куточку Інтернету.

Навіть люди, котрі насолоджуються соціальними медіа, більшими за середній показник, що стежать за своїми нішами, насолоджуються підвищеним рівнем місцевих знаменитостей. Наприклад, Buzzom оформив чоловіка в Бангладорі на ім’я V Shakthi, який не є виконавцем, письменником чи експертом - він просто дуже любить бізнес та технології, і завдяки своїм розумним ретвітам він отримав понад 60 000 підписників у Twitter. Популярність Шакті демонструє, як люди можуть накопичити прихильників, просто публікуючи цікаві речі - і це означає, що тепер у нього є набагато ширша потенційна аудиторія, якщо він хоче щось сказати.

Інста-папараці

А пересічні люди, які не здобули слави в соціальних мережах, все ще залишають свій слід у культурі знаменитостей, використовуючи Інтернет для поширення історій та фотографій про відомих людей. Фотограф-аматор та пліткарі зі смартфонами впливають на традиційний ринок папарацці, продаючи свої знімки, зняті на iPhone, та знецінюючи вартість знімків, вільно обмінюючись ними в Інтернеті. І хоча знаменитості більше, ніж будь-коли, вторгнені, вони також мають Twitter та інші форуми, щоб висловити свій гнів публічно та безпосередньо.

За останнє десятиліття папарацці значно підвищили свою переслідувальну гру, переходячи від Pink Panther до статусу SWAT-команди - нещодавно Digital Trends взяли інтерв'ю у папарацці, який вилетів із вертольота, щоб зняти весілля Брук Шилд, і справа погіршилася, коли один фотограф помер переслідування Джастіна Бібера.

Окрім того, що папарацці стають більш агресивними та живучими, як професійні, так і аматорські надзвичайно корисні від соціальних мереж та сходження смартфона. Раніше вам доводилося купувати дорогу камеру, щоб отримати знімки, але зараз вам просто потрібен iPhone і хист для виявлення знаменитостей.

Такі сайти, як Twitter та Instagram, служать інструментами самовидавництва, і майже всі в Північній Америці мають телефонні камери з потужним масштабуванням та вражаючою роздільною здатністю пікселів, здатні робити фотографії досить гарні, щоб з’являтися на обкладинках журналів (або принаймні в Інтернеті).

Це означає, що знаменитості можуть фотографуватися де завгодно та в будь-який час. Ухиляючись від вражаючого світла від масивного спалаху штативу, багато іншого відрізняється від того, щоб уникнути того, щоб хтось таємно сфотографував вас на біговій доріжці у тренажерному залі.

Тільки в Instagram є 1159 фотографій, позначених тегом #celebsighting, і більшість із них фіксують нічого не підозрюючих знаменитостей, які роблять звичайні речі - Дайан Крюгер незграбно гуляє на стоянці, Мішель Пфайффер з сином у MoMa, Том Хенкс гуляє по вулиці, Кеті Холмс намагається спокійно привести Сурі до кафе.Знімок екрану 05.04.2013 о 16.12.43 Більшість фотографій є повсякденними, але все ж такі речі ви платили за те, щоб бачити в US Weekly та інших журналах про стиль життя знаменитостей. Ці журнали все ще існують, але Інтернет дозволяє кожному і кожному публікувати новини про плітки, тож замість кількох місць, щоб побачити такі фотографії, у нас сотні. І кожен, хто має обліковий запис у Twitter, може додати до поєднання фотографій.

Нещодавній рідкісний знімок Бейонсе з дочкою Блю Айві з'явився у таблоїдах минулого місяця, але він з'явився в Instagram та Twitter, знятий перехожим, який опинився в потрібному місці в потрібний час.

The New York Times подивилася, як розповсюдження аматорських знімків у соціальних мережах знецінює ринок - оскільки люди зазвичай бачать ці рідкісні фотографії у Facebook, Instagram та інших сайтах, вони встановлюють менш вражаючі цінники.

Знаменитості дають відсіч

У таких випадках, як остання сутичка Евана Рейчел Вуд з папараці, межа того, що є занадто особистим для соціальних мереж, перетинається: Tabloid Daily Mail отримала ультразвук, коли вона знаходилась у лікарні. Вони не користувались Instagram - хтось просто невдало сфотографував ультразвук (хоча це було, мабуть, на телефоні, оскільки вони набагато менш помітні, ніж камера).

Звичайно, соціальні медіа не є односторонньою вулицею. Також це не двостороння вулиця. Це дуже хаотичне перемішування мільярда різних вулиць, які перетинаються у дивних місцях.

Тож Еван Рейчел Вуд завітала у Twitter, щоб закликати злодіїв фотографій:

Ви сфотографували мою фотографію на УЗД ??? !!!! Зараз я не міг би бути більш лютим. Я хочу плакати. Моя дитина ще навіть не народилася.

- Еван Рейчел Вуд (@evanrachelwood) 13 лютого 2013 р

Але прийняття папараці до завдання - не єдина функція соціальних мереж для знаменитостей. Такі сайти, як Twitter та Instagram, дозволяють знаменитостям отримувати пряму лінію до своїх шанувальників, щоб вони могли обійти папараці, випередивши плітки. Здається, навіть сумно відомий папараці Алек Болдуін не проти мати доступ до загальнодоступних інтимних фотографій, поки їх дружина Хіларія поширює їх. Знімок екрану 05.04.2013 о 18.08.08

І навіть знаменитості, які, здавалося б, більш-менш цілком готуються до папараці, такі як Ріанна, використовують Instagram як інструмент самореклами та спосіб зберегти обличчя.

Поводження Ріанни з пресою - це добре подивитися, якщо ви хочете зрозуміти, як соціальні медіа змінюють культуру папарацці. Вона запросила музичних журналістів прийти на борт літака для її туру 777 у 2012 році. І хоча ці журналісти мали в своєму розпорядженні багато таких самих інструментів, як професійні та аматорські папарацці (телефони, обладнання камери, безпосередня близькість до суперзірки), найбільш захоплюючі фотографії, що з'явилися з туру, були зроблені самою Ріанною та опубліковані в Instagram.

Знімок екрану 05.04.2013 о 6.36.29 PMАле Ріанна не просто робить знімки, які викликають інтим, краще, ніж папарацці, - вона в основному їх черпає. Коли вона запізнилася на благодійний концерт у передмісті Чикаго, вона перешкоджала тому, щоб хтось відстежив її машину та сфотографував, розмістивши фото. Більше того, вона показала машину, яка застрягла в пробках, як спосіб вибачитися за запізнення.

Соціальні медіа завдають шкоди традиційним папараці, але це допомагає більшій кількості аматорів оприлюднювати свої таємні знімки знаменитостей - це означає, що знаменитості повинні бути особливо обережними, коли вони виходять з дому, оскільки майже кожен може сфотографувати їх у будь-який момент. З іншого боку, тепер у них є спосіб опублікувати інформацію, яку вони хочуть оприлюднити безпосередньо для шанувальників.

Нова культура слави

Тож соціальні медіа та постійно пов’язана культура спричинили три суттєві зміни у знаменитості: Платформи, такі як Twitter, дають нормальним людям можливість здобути славу, а також дають пильно відстежуваним знаменитостям можливість зв’язуватися з шанувальниками та передавати свої скарги. І наша культура спільного використання означає, що пересічні громадяни, ймовірно, продовжуватимуть витісняти традиційних папараці. Це означає, що прославитись як ніколи легше, але більше клопоту зберегти конфіденційність, коли ви станете предметом перевірки.

Але ідея про те, що твіти та селфі можуть зробити вас відомими, просто підсилює нарцисичний елемент соціальних мереж. Люди живуть своїм життям так, ніби вони вже відомі, оскільки легше захопитись цифровим поглядом на пупок, якщо скажеш собі, що всі хочуть знати про дрібниці твого життя.

Останні повідомлення